4 Φεβ 2018

Η συνέντευξη των προπονητών μετά το τέλος του αγώνα Φίλιππος Βέροιας-Ζέφυρος

Στιγμιότυπα και δηλώσεις Γαλανίδη, Γκαϊτατζή και Γεροφώτη για τον αγώνα Ανατόλια-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Η συνέντευξη των προπονητών και των Τοπουζίδη και Μήτσου μετά τον αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τον Ερμή Λαγκαδά

Μικρό προβάδισμα των εφήβων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι έφηβοι της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων με 64 -61.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι παίδες της Θέρμης

Καλύτερο στην τελευταία περίοδο το παιδικό του Θερμαϊκού επικράτησε στην Θέρμη του ΓΑΣ Βασιλικών με 56-43.

Τα αποτελέσματα όλων των χθεσινών και σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Συνεχίζει τις νίκες ο ΠΑΟΔ

Αντιμέτωπος με τους Old School βρέθηκε για μια ακόμη φορά ο ΠΑΟΔ στον όμιλο ανόδου και πέτυχε μια ακόμη νίκη με 46-76. Με μεγάλη ευστοχία από την περιφέρεια (10 τρίποντα) κατάφερε να ελέγξει τον αγώνα από την αρχή και κέρδισε την ομάδα της Καλαμαριάς με μεγάλη διαφορά.

Καλύτεροι στο τέλος οι παίδες του Μακεδονικού

Σε  ένα αμφίρροπο  παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μακεδονικός  επικράτησε  της ΕΚ Σταυρούπολης  με  54-34

«Κατοστάρα» των παίδων του Αρη

Εντυπωσιακοί οι παίδες του Αρη επικράτησαν με 103-55 της Ακαδημίας Αστέρια.

Με ένα πόδι στην επόμενη φάση το εφηβικό του ΒΑΟ

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από την αρχή οι έφηβοι του ΒΑΟ επικράτησαν στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 43-66.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μεγάλη σε έκταση ήττα για τον Παναθλητικό- Δύσκολα η Δάφνη 52-45 τον Πρωτέα Βούλας

Ανώτερος ο Φάρος Κερατσινίου δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Παναθλητικό τον οποίο νίκησε με 81-45. Η ομάδα του Γιώργου Λειβάδη έδειξε ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο και μετρά πλέον 13 νίκες σε 14 αγώνες στο πρωτάθλημα παραμένοντας στη δεύτερη θέση.

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Προφήτης Ηλίας – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. 36-76

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Νέα επιτυχία για τον Πανιώνιο

Μια ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Πανιώνιος, ο οποίος στο κλειστό της Νέας Σμύρνης επικράτησε με 76-64 του Αθηναϊκού. Μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα η ομάδα της Νέας Σμύρνης πήρε το προβάδισμα, το οποίο κράτησε ως το τέλος φτάνοντας σε μια σπουδαία σημασίας νίκη.

«Διπλό» στο Βόλο για τη Νίκη Λευκάδας

Σημαντική εκτός έδρας επιτυχία για τη Νίκη Λευκάδας, η οποία επιβλήθηκε με 75-57 του Ολυμπιακού Βόλου βελτιώνοντας τη βαθμολογική της θέση. Η Ελενα Τσινεκε με 24 πόντους ήταν εντυπωσιακή, ενώ σημαντική ήταν και η συνεισφορά των Ντάναμ και Οστρια στη νίκη της ομάδας από τη Λευκάδα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Συνεχής ενημέρωση

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ανατόλια-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων, ζωντανά από το Αμερικανικό Κολέγιο

Συνεχίζεται το σερί για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Νέα επιτυχία για την Αναγέννηση που επικράτησε στο Νέο Ρύσιο με 55-37 του ΕΟ Σταυρούπολης και βρέθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια ενώ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή σε μνήμη της πρώην προέδρου του συλλόγου, Κατερίνας Συριστατίδου.

«Καθάρισαν» στο τέλος οι Τιτάνες Δράμας

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα με 52-43 της Ολύμπια Λάρισας.

Εύκολο «πέρασμα» από την Κατερίνη για τον Ηρακλή

Αυξάνοντας ανά δεκάλεπτο τη διαφορά ο Ηρακλής επικράτησε άνετα στην Κατερίνη με 39-59 του Πιερικού Αρχέλαου.

«Διπλό» σωτηρίας στο Παλέ για το Ναύαρχο Βότση

Μεγάλη επιτυχία για το Ναύαρχο Βότση που επιβλήθηκε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 53-65. Οι νικήτριες προηγήθηκαν με 15-28 στο 14ο λεπτό, ο Αρης κατάφερε με σερί 14-0 να περάσει 29-28 στο 19ο, όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πήραν δίκαια τη νίκη.

Χωρίς προβλήματα η ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε εύκολα με 72-39 του Πανσερραϊκού.

«Φόρτσαρε» στην τρίτη περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς

Ανεβάζοντας αισθητά την απόδοσή τους στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε εύκολα της Ασπίδας Ξάνθης με 68-35.

Ξεκινάει αύριο η προετοιμασία της Εθνικής γυναικών-Ποιες κλήθηκαν

Αντίστροφα για τη συμμετοχή της στο δεύτερο «παράθυρο» των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2019 μετρά η Εθνική Γυναικών, η οποία θα συγκεντρωθεί αύριο το απόγευμα στο ΚΓ Αγίου Θωμά στο Μαρούσι για μίνι προετοιμασία με την πρώτη προπόνηση να ξεκινά στις 17.30.

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του ΠΑΟΚ

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό τον οποίο νίκησε εύκολα με 72-53 στο κλειστό της Πυλαίας.

Τα παιχνίδια των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τις περισσότερες κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Η τελική κατάταξη σε πόντους και τρίποντα του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ-Διπλή πρωτιά για τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα νεανίδων, όπου φέτος συμμετείχαν έξι ομάδες. Την Τετάρτη αρχίζουν τα πλέι-οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή μεταξύ ΠΑΟΚ και Αρη. Όποιος συμπληρώσει τρεις νίκες από 11-15 Απριλίου, ως πρωταθλητής της ΕΚΑΣΘ, θα διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλαδας.

Κακιούζης και Δαλαγκόζης μιλούν για το παιχνίδι των Ικάρων Σερρών με την Ασπίδα Ξάνθης

Εύκολο έργο για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Ανετη νίκη στον πρώτο αγώνα για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ. σημείωσε το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού, το οποίο επικράτησε στο Ανατόλια με 36-78.

Τι δήλωσαν Γιασσάρης και Χατζηκυριακίδης μετά το τέλος του αγώνα Ερμής Αγιάς-Ηρακλής για την Α2 ανδρών

Το… γιόρτασαν με πίτσα στη Θέρμη

Ανετη νίκη του Θερμαϊκού επί του Ποσειδώνα Καλαμαριάς στη Θέρμη με 81-64 και κέρασμα πίτσας στο τέλος από τον αρχηγό Θοδωρή Μπατσίλα.

Νέα επιτυχία για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Μια ακόμη νίκη για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης, η οποία κέρδισε στη Νεάπολη την πολύ μαχητική Πλατεία με 60-49.

Οι κορυφαίες σκόρερ στην ιστορία του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ-Στην πρώτη δεκάδα η Δανάη Παπαδοπούλου

Μετά και την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου οι κορυφαίες σκόρερ στην ιστορία του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ είναι:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Μακεδονικός-ΔΕΚΑ 42-78

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Αναγέννησης Φλόγας

Με νίκη ξεκίνησε τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος η Αναγέννηση Φλόγα εκτός έδρας επί του ΓΣ Μενεμένης που έχει τους ίδιους στόχους, δηλαδή την άνοδο στην μεγαλύτερη κατηγορία. Οι λίγοι θεατές είδαν ένα δυνατό παιχνίδι που στο τέλος είχε ως αποτέλεσμα να συμβούν μερικά μικροεπεισόδια μεταξύ των αθλητών .

Καλύτεροι στο τέλος οι έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα

Παίρνοντας διαφορά  στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν στους Αμπελόκηπους της Ελπίδας με 53-62.