28 Ιαν 2018

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών, κορασίδες και παίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Παναθλητικός Συκεών-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

Κοντογιάννης και Μουρουζίδης για τον αγώνα Πρωτέας Γρεβενών-Φαίακας Κέρκυρας

Τι δήλωσαν Στοάκης και Γυμνόπουλος μετά τον αγώνα Αίας Ευόσμου-ΑΕ Κομοτηνής

Φωτορεπορτάζ και βίντεο από τις βραβεύσεις των αριστούχων στην πίτα της ΕΚΑΣΘ

Εκοψε την πίτα του ο ΑΣΚ Λαγκαδά-Φωτορεπορτάζ

Την πίτα του έκοψε σήμερα ο ΑΣΚ Λαγκαδά στη γνωστή πιτσαρία της πόλης που είναι και μέγας χορηγός της ομάδας, τη «Μόστρα κουζίνα».

Ανετη νίκη του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Εύκολη επικράτηση για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς στο πρώτο παιχνίδι του δεύτερου γύρου, καθώς κέρδισε με 75-49 τους Ιππότες Χαριλάου. Η νικήτρια ομάδα «πάτησε γκάζι» από την αρχή του αγώνα και έχτισε μια διαφορά ασφαλείας που διατήρησε μέχρι το τέλος παίρνοντας την νίκη.

Αήττητοι στη δεύτερη φάση οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Χωρίς ήττα ολοκλήρωσε την πρώτη φάση του πρωταθλήματος η ομάδα εφήβων της Νέας Ραιδεστού, η οποία επικράτησε εντός έδρας του Θερμαϊκού Θέρμης με 80-44.

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Προφήτης Ηλίας – Σπόρτιγκ 39-66

Οι βραβεύσεις στην πίτα της ΕΚΑΣΘ και το δεύτερο μέρος του φωτορεπορτάζ

Προσωπικότητες, προπονητές, παράγοντες, διαιτητές, κριτές και, φυσικά, τα παιδιά, οι μαθητές που έχουν αριστεύσει στο σχολείο και, ταυτόχρονα, διαπρέπουν στους αγωνιστικούς χώρους, παρέλασαν από το αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Η ομιλία του Σάββα Λόρτου και η βράβευση της Εθνικής γυναικών στην πίτα της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ από την κοπή πίτας της ΕΚΑΣΘ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Εξαιρετικός ο ΠΑΟΚ πήρε το ντέρμπι στις Συκιές για την Α1 γυναικών-Τα φύλλα αγώνα όλων των παιχνιδιών-Τι δήλωσαν Μασλαρινός και Καφαντάρη

Εξαιρετικός ο ΠΑΟΚ βρήκε τα ρυθμό του μετά το πρώτο δεκάλεπτο και έφτασε στη νίκη με 84-70 επί του Παναθλητικού. Για το «δικέφαλο» εντυπωσίασε η Αλμπάνεζ με 30 πόντους (6/8 τρίποντα), ενώ η Λολίτα Λύμουρα μοίρασε 13 ασίστ. Από τον  Παναθλητικό ντεμπούτο έκανε η νέα ξένη της ομάδας Κας Μπράουν, ενώ επέστρεψε και η Ναυσικά Σταυρίδου.

Δείτε τα βιντεάκια των τιμώμενων προσώπων στην σημερινή βασιλόπιτα της ΕΚΑΣΘ

Δίκαια επικράτηση για την Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και φθάνοντας τη διαφορά μέχρι και 12 πόντους στο 26ο λεπτό, η Ολύμπια επικράτησε δίκαια στη Λάρισα του Πανσερραϊκού με 48-44.

Χωρίς πρόβλημα ο Ηρακλής

Εχοντας διψήφια διαφορά από την αρχή ο Ηρακλής επικράτησε με άνεση, όπως φαίνεται και από το τελικό 69-40 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

«Διπλό» στην Σταυρούπολη για τον Πιερικό Αρχέλαο

Καλύτερος στην επανάληψη ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε στην Σταυρούπολη του ΕΟΣ με 51-62.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Συνεχής ενημέρωση

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μεγάλη επιτυχία για την Ασπίδα Ξάνθης

Σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για σωτηρία πέτυχε η Ασπίδα που επιβλήθηκε στην Ξάνθη με 44-40 των Τιτάνων Δράμας. Ο Νεδήμ Καρά Αχμέτ που βλέπει σιγά σιγά τις απούσες να επιστρέφουν, έμεινε ευχαριστημένος από την άμυνα των παικτριών του στην επανάληψη.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε εύκολα στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση (45-68).

«Ανατροπή» για τις κορασίδες του Καλοχωρίου

Παρότι ήταν πίσω στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στο Καλοχώρι με 45-41 του ΠΚ Νεάπολης.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας σημαντική διαφορά από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν με 49-31 της Νέας Ραιδεστού.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων Μακεδονικός-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Αρης-ΠΑΟΚ

«Περίπατος» της ΑΕ Πυλαίας στο ντέρμπι με τον Αρη

Εντυπωσιακή η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 39-76 του Αρη στο «Αλεξάνδρειο».  Είναι χαρακτηριστικό ότι το ημίχρονο ήταν 9-44(!!!) υπέρ των φιλοξενουμένων.

Τα παιχνίδια των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τις περισσότερες κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Χατζηκυριακίδης: «Κρατάμε μόνο το αποτέλεσμα»- Τέλος ο Μπούμπαλο από τον Ηρακλή

Σε δηλώσεις του μετά το παιχνίδι με τον Αρκαδικό ο προπονητής του Ηρακλή, Λευτέρης Χατζηκυριακίδης τόνισε πως ακόμα χρειάζεται δουλειά και πως από το παιχνίδι το μόνο που κρατούν είναι το αποτέλεσμα.

Χριστινάκη: «Ιερό να φοράς τη φανέλα της Εθνικής Ομάδας»

Το μπάσκετ δεν είναι σαν το ποδήλατο. Αν έχεις καιρό να παίξει τις περισσότερες φορές φαίνεται. Σπανίως αν έχεις μείνει εκτός δράσης 4-5 μήνες, θα πατήσεις παρκέ και θα… πετάς όσο σκληρά κι αν έχεις δουλέψει στο ενδιάμεσο. Το πιο απλό:

Εκοψε την πίτα του ο Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης-Φωτορεπορτάζ

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για 2018 ο Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης. Οι παίκτες και το προπονητικό τιμ έκοψαν και την Πρωτοχρονιάτικη πίτα όπου τυχερός ήταν ο Κώστας Οικονόμου.

«Διπλό» στο «Ιβανώφειο» για τις Ελπίδες Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της Αγχιάλου

Σε ένα δυνατό και αμφίρροπο ματς στο «Ιβανώφειο», οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν της μαχητικής ομάδας της Αγχιάλου με 54-60.

Νέα επιτυχία για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων, αφού επικράτησε εύκολα της ΔΕΗ εκτός έδρας με 49-80 και διατήρησε το αήττητο με «14 στα 14»

Κλωνάρας εναντίων όλων και του Βουλγαρόπουλου-Δείτε το βίντεο

Ελεάννα Πανταζή: «Εγώ πιστεύω στα θαύματα»

Η παρουσίαση των ομάδων πριν την έναρξη του αγώνα Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Βόλου για την Α1 γυναικών

Η συνέντευξη προπονητών και παικτών μετά τον αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τους Μαχητές Πειραματικού Πεύκων