21 Ιαν 2018

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Εύκολη επικράτηση για το παιδικό του Ζέφυρου

Άνετη νίκη της ομάδας  παίδων του Ζέφυρου στο κλειστό της  Περαίας επι του ΓΑΣ Βασιλικών  με 70-43. Η νικήτρια  παρότι  εμφανίστηκε με έξι σημαντικές απουσίες (για διάφορους  λόγους), κατάφερε να επιβάλλει  μετά  το πρώτο  δεκάλεπτο τον ρυθμό της έπαιξε ωραίο  και γρήγορο  μπάσκετ με ωραίες συνεργασίες έχοντας  στο παρκέ μόνο  οκτώ παίκτες .

Νικηφόρο Σαββατοκύριακο για την υποδομή του Αχιλλέα Θερμαϊκού

Διπλή επιτυχία απέναντι στον Αστέρα Πλαγιαρίου για εφήβους και παίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού. Αναλυτικά:

Νταμπλ-σκορ και… έντεκα για το εφηβικό του ΑΣ Πανόραμα

Εντυπωσιακοί οι έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν εκτός έδρας του Πήγασου με  30-71.

Παρέμειναν αήττητοι οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Αήττητοι παραμένουν οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού, έπειτα από την εκτός έδρας επικράτησή τους επί του Αριστοτέλη Επανομής με 57-63.

Σημαντική και δίκαια επικράτηση των γυναικών του ΠΑΟΚ-Ηττα για τον Παναθλητικό στο Βόλο-Μεγάλο «διπλό» στην Καλλιθέα για τη Νίκη Λευκάδας-Τα φύλλα αγώνα της Α1

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Πρωτέα Βούλας 70-65 και διπλασίασε τις νίκες του με την ομάδα του λεκανοπεδίου.

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Αρης Πετρούπολης – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 44-45

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Συνεχής ενημέρωση

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ανατόλια-ΑΟ Αγρινίου ζωντανά από το κλειστό του Αμερικανικού Κολεγίου

Καλύτερη στην επανάληψη η ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας διαφορά 6-10 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στην Λάρισα της Ολύμπια με 56-63.

Καθαρή επικράτηση για τον Πιερικό Αρχέλαο

Καλύτερος ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε στην Κατερίνη με 74-56 του Ναύαρχου Βότση. Οι νικήτριες πήραν διψήφια διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο και έφθασαν άνετα στη νίκη.

Το δεύτερο δεκάλεπτο έδωσε τη νίκη στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ενα εκπληκτικό σερί 20-6 στη δεύτερη περίοδο ήταν αρκετό στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για να επικρατήσει στην έδρα της του Αρη με 49-40.

Χωρίς προβλήματα ο Πανσερραϊκός-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της Ασπίδας Ξάνθης

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 54-41 της Ασπίδας Ξάνθης.

Εύκολη επικράτηση για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή και αυξάνοντας τη διαφορά ανά περίοδο, ο Απόλλων επικράτησε άνετα στην Καλαμαριά με 44-23 του ΕΟ Σταυρούπολης.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ηρακλής

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν εύκολα στη Δράμα των Τιτάνων με 43-72 και παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα παιχνίδια των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τις περισσότερες κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Εύκολο «διπλό» στην Τριανδρία για τις κορασίδες του Ηρακλή

Εχοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν του Αχιλλέα στην Τριανδρία με 26-81.

Μεγάλη ανατροπή και νίκη στον Λαγκαδά για ην Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Κάτω από ακατάλληλες για μπάσκετ συνθήκες, σε ένα παγωμένο γήπεδο, η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΑΣΚ Λαγκαδά με 65-67.

Εκοψαν την πίτα τους παίδες και έφηβοι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου-Φωτορεπορτάζ

Την βασιλόπιτά του έκοψε σήμερα το εφηβικό και το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου στα γραφεία του συλλόγου. Τυχερός ο αθλητής του παιδικού Ιωάννης Ταβλαρίδης.

Πήρε το ντέρμπι ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Επιβλητική εμφάνιση και άνετη νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς στο τοπικό ντέρμπι επί της ΑΕΝ Κρήνης με 77-55. Οι νικητές ξεκίνησαν δυνατά και επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους φτάνοντας σε μια δίκαιη νίκη.