14 Ιαν 2018

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες του Ολυμπου

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής το παιδικό του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επιβλήθηκε της αξιόμαχης ομάδας του Μακεδονικού με 75-63.

Ανετη νίκη για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τη μικτή ΕΚΑΣΘ

«Καθάρισαν» από νωρίς τον αγώνα οι κορασίδες του ΠΑΟΚ και πήραν εύκολη νίκη επί της μικτής ΕΚΑΣΘ με 40-69.

Ανετη επικράτηση για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Με νίκη ξεκίνησε το έτος 2018 για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης, η οποία επιβλήθηκε εύκολα στην Νεάπολη, της ομάδας του ΣΑΕ Αστέρια με 81-56.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Ε΄ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ

Νέα επιτυχία για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Συνεχίζουν το σερί τους οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού, καθώς επικράτησαν στον εντός έδρας αγώνα, επί του Αστέρα Πλαγιαρίου με 76-45.

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Ηλιούπολης 58-77

Σημαντική επιτυχία για τον ΠΑΟΚ στην Α1 γυναικών-Ανετα η Νίκη Λευκάδας-Φυσιολογική ήττα για τον Παναθλητικό από τον Ολυμπιακό

Ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών ολοκληρώθηκε με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής και τον ΠΑΟΚ να πετυχαίνει σημαντική νίκη επί του Αθηναϊκού με εξαιρετική απόδοση έχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι φθάνοντας μέχρι και τους 17 πόντους (79-62).

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

«Περίπατος» για τον Ηρακλή- Αποχώρησε από τον Πανσερραϊκό η Τσάντα

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από την αρχή ο Ηρακλής επικράτησε με 77-52 του Πανσερραϊκού και συνεχίζει να προηγείται στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών.

«Πέρασαν» από την Σταυρούπολη οι Τιτάνες Δράμας

Αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά οι Τιτάνες Δράμας με τον Κώστα Μάρκου στον πάγκο τους, επικράτησαν εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης με 48-67.

Στον Απόλλωνα Καλαμαριάς το δεύτερο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Παίρνοντας προβάδισμα από την αρχή ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση με 40-48.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Ολύμπια Λάρισας

Για ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση της Ασπίδας στην Ξάνθη, καθώς στην επανάληψη η Ολύμπια Λάρισας ήταν καλύτερη και επικράτησε με 52-63.

Μεγάλο «διπλό» στην Πυλαία για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Υστερα από πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε στην Πυλαία μετά από παράταση με 56-60 της τοπικής ΑΕ.

Νίκησε χωρίς να εντυπωσιάσει ο Αρης

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ο Αρης επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» με 53-49 του Πιερικού Αρχέλαου. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με δύο πόντους στις αρχές της τρίτης περιόδου, όμως οι «κίτρινες» επανέκτησαν άμεσα το προβάδισμα και έφθασαν μέχρι το +11(53-42) στο 38ο λεπτό.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ανατόλια

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΠΑΟΚ

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Επαναρχίζουν και οι παίδες

Τα παιχνίδια των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Γραμματεία:  Νταμπάκης, Κούλλιας, Παπαδόπουλος Μ
21:00 ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ Π.Ο ~ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΙΣ ΑΜΣ ΔΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ, ΞΕΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ

Γραμματεία:  Σαμαρά, Σαράφης
14:30 ΚΟΝΤΑΞΟΠΟΥΛΕΙΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚ.ΜΑΠΟ ~ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ. ΚΑΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΤΖΕΚΑΚΗΣ Β

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τις περισσότερες κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών, εφήβους και παίδες

Εύκολη νίκη για τη ΔΕΗ

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της ΔΕΗ επικράτησε εύκολα επί του Εύριπου με 74-65.

«Ανέβασε ρυθμούς» στο τέλος ο ΓΣ Μενεμένης

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε του Μακεδονικού Λητής με 65-47.

Τρίτοι στον όμιλο οι έφηβοι του Πρωτέα Ελευθερίου-Κορδελιού

Εύκολη νίκη για τους εφήβους του Πρωτέα που κατά διαστήματα έπαιξαν όμορφο μπάσκετ, επικρατώντας με 75-52 του Αστέρα Σίνδου και τερμάτισαν στη τρίτη θέση του ομίλου.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του Ασβεστοχωρίου

Με εξαιρετική εμφάνιση στην τελευταία περίοδο το εφηβικό του Ασβεστοχωρίου επιβλήθηκε στην Πολίχνη της Αναγέννησης Φλόγας με 51-69.

«Πέρασε» από το Αγγελοχώρι ο Νέστορας

Ποδαρικό με το δεξί στο 2018 έκανε ο Νέστορας επικρατώντας σε ένα δύσκολο εκτός έδρας ματς με 51-42 του Πυρσού Αγίας Τριάδας στο κλειστό του Αγγελοχωρίου.

Χωρίς πρόβλημα οι κορασίδες του Ηρακλή

Πολύ εύκολα όπως φαίνεται από το τελικό 83-36, οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» της Νέας Ραιδεστού.