8 Ιαν 2018

Διαφορά 28 πόντων για τον ΒΑΟ

Εντυπωσιακός για άλλη μια αγωνιστική ο ΒΑΟ επικράτησε με 78-50 στις Συκιές της ΑΕΕ Τούμπας. Οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά 20 πόντων από την πρώτη περίοδο και είχαν σκορ και από τους δώδεκα παίκτες που αγωνίστηκαν.

«Καθάρισε» στην αρχή η ΔΕΚΑ

Παίρνοντας διαφορά ασφαλείας από την πρώτη περίοδο η ΔΕΚΑ επικράτησε με 49-58 εκτός έδρας του Γαλαξία και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι παίκτες της ομάδας του Ευόσμου με εξαιρετικό πάντα τον Χρήστου, είχαν μετά το δεύτερο δεκάλεπτο μια διαφορά γύρω στους δέκα πόντους.

Δύσκολο «διπλό» στο Ωραιόκαστρο για τη Μηχανιώνα

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στην τελευταία περίοδο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας επικράτησε στο Ωραιόκαστρο του ΔΑΣΩ με 80-85. Οι γηπεδούχοι πήραν μια διαφορά 7-8 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου, όμως στο τελευταίο εξάλεπτο οι «ψαράδες» ήταν εξαιρετικοί και έφυγαν με το ροζ φύλλο.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Μακαμπή

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Μακαμπή πήρε διψήφια διαφορά και επικράτησε στο ντέρμπι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 68-58.

«Πέρασε» από τα Βασιλικά ο Αριστοτέλης Επανομής

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ο Αριστοτέλης Επανομής επικράτησε με 57-63 στα Βασιλικά.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση ανά δεκάλεπτο

Κυπελλούχος Θεσσαλίας ο Ολυμπιακός Βόλου-Παρών στον τελικό ο Γιώργος Βασιλακόπουλος-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Ο Ολυμπιακός Βόλου κατέκτησε το κύπελλο ΕΣΚΑΘ καθώς στον τελικό που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας, παρουσία του προέδρου της ΕΟΚ Γιώργου Βασιλακόπουλου επικράτησε με 61-75 του ΓΣ Βόλου.

«Περίπατος» του Αθηναϊκού επί του Ολυμπιακού Βόλου-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, ο Αθηναϊκός επικράτησε με 86-66 του Ολυμπιακού Βόλου.

Βασιλικά-Αριστοτέλης Επανομής για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά από το κλειστό των Βασιλικών

Νίκη Λευκάδας: ««Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι»

Το ΔΣ του ΑΣ Νίκη Λευκάδας με ανακοίνωσή του, «θέλει να εκφράσει την έντονη δυσαρέσκειά του για την αντιμετώπιση της ομάδας από τους διαιτητές σε πολλούς αγώνες του πρωταθλήματος. Η αναμέτρηση με τον Παναθλητικό στις 7/1 ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Αθηναϊκός-Ολυμπιακός Βόλου για την Α1 γυναικών ζωντανά από τον Βύρωνα

Καραπιπερίδης: « Δεν υποτιμήσαμε τον αντίπαλο, τεράστια η απώλεια του Πλιούκα»

Δηλώσεις για την ήττα της Ενωσης Καβάλας μέσα στην έδρα του Ανατόλια, έκανε στο www.proininews.gr ο προπονητής της ομάδας Ανδρέας Καραπιπερίδης. Τόνισε ότι κόστισε το γεγονός ότι δεν έβγαλε άμυνα η  Ενωση στο δεύτερο δεκάλεπτο. Αναλυτικά:

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 10 Ιανουαρίου στις 16.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που καλούνται είναι οι:

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Τέλος από τον Ηρακλή ο Αλεξανδρής

Η ομάδα του Ηρακλή ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας με τον Βαγγέλη Αλεξανδρή.

«Κεκλεισμένων των θυρών» το Μαρούσι-Ηρακλής για την Α2 ανδρών

Από την  Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ για την 13η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας  ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 13/01/2018, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 794/15-12-2017 Απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου της Ε.Ο.Κ..

ΕΟΚ: «Νόμιμα και ισχυρά τα αποτελέσματα των τελευταίων εκλογών»

Από την ΕΟΚ ανακοινώθηκαν τα εξής:

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι της GBA

Σε εξ αναβολής αγώνα για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ η GBA επικράτησε με 65-50 του ΑΣ Πανόραμα.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Εθνικός-Ερμής Αγιάς για την Α2 ανδρών

Ευχαριστεί ομάδες της Καβάλας η Ελευθερούπολη

Η διοίκηση του Γυμναστικού Συλλόγου Ελευθερούπολης με ανακοίνωσή της, «ευχαριστεί θερμά τις διοικήσεις του Αστέρα Καβάλας, την Αγίας Βαρβάρας Καβάλας, του Α.Ο. Καβάλας και ιδιαίτερα του κυρίου Νίκου Καλφόπουλου,  για τις διευκολύνσεις που παρείχαν στην ομάδα ώστε να αγωνιστεί απερίσπαστη στον τελευταίο νικηφόρο αγώνα της με την ΜΕΝΤ, αλλάζοντας την ώρα και ημέρα διεξαγωγής του εφηβικού αγώνα ανάμεσα στον Αστέρα Καβάλας και του Γ.Σ.Ε.».

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Παναθλητικός Συκεών-Νίκη Λευκάδας για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Χαλκηδόνα-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης για την Α2 γυναικών

Εξετάσεις την Τετάρτη για την σχολή βοηθών διαιτητών-κριτών Θεσσαλονίκης

Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνεται ότι οι εξετάσεις της σχολής βοηθών διαιτητών-κριτών Θεσσαλονίκης , θα διεξαχθούν την Τετάρτη 10 Ιανουαρίου στα γραφεία του συνδέσμου διαιτητών Θεσσαλονίκης (Βαλαωρίτου 7, 4ος όροφος ) και ώρα 19:00 για όλους τους υποψηφίους.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ξεκινά η Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής της Α΄ ανδρών για το 2018 ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι ΑΟ Αγρινίου-Ασπίδα Ξάνθης για την Β΄ Εθνική ανδρών

Τι δήλωσε ο προπονητής των Ικάρων Σερρών Στέργιος Ποργιόπουλος μετά τη νίκη επί του Πευκοχωρίου

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Πρωτέας Γρεβενών- Ικαροι Τρικάλων για την Γ΄ Εθνική Ανδρών