7 Ιαν 2018

Δείτε τις δηλώσεις Καφαντάρη, Χαιριστανίδου και Δουβίτσα μετά το τέλος του αγώνα Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας

Δείτε τις δηλώσεις Πετρόπουλου και Σιδηροηλία μετά το τέλος του αγώνα Ιωνικός Ιωνίας - Εύαθλος Πολυκάστρου

Η συνέντευξη τύπου και οι δηλώσεις των Κουτσογιάννη και Τάσσου μετά τον αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με την Ασπίδα Ξάνθης

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Ανταγόρας Κω – ΚΑΟ Μελισσίων 56-80

Ηττα του Ηρακλή από το Περιστέρι στο ντέρμπι κορυφής της Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Το Περιστέρι επικράτησε 72-59 του Ηρακλή στο Ιβανώφειο στο ντέρμπι κορυφής της δωδέκατης αγωνιστικής της Α2. Αναλυτικά (το κείμενο ανανεώνεται):

Σημαντική νίκη του Παναθλητικού στην Α1 γυναικών-«Λύγισε» στο τέλος στη Νέα Σμύνη ο ΠΑΟΚ-Όλα τα φύλλα αγώνα

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει αήττητος και το 2018, καθώς έφυγε νικητής από τη Βούλα επικρατώντας με 79-50 του Πρωτέα για την 10η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και παρέμεινε δεύτερος ο Αρης

Υστερα από κακό ποιοτικά παιχνίδι ο Αρης επικράτησε με 50-48 του Απόλλωνα Καλαμαριάς και παρέμεινε μόνος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Α2 γυναικών Βορρά.

Χωρίς πρόβλημα οι γυναίκες του Ηρακλή

Εχοντας προβάδισμα με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν με 63-43 της Ολύμπια Λάρισας. Η νίκη αφιερώνεται από όλη την ομάδα στην τραυματία Κική Δημητριάδου.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Συνεχής ενημέρωση

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νταμπλ-σκορ για τον Πανσερραϊκό

«Φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο ο Πανσερρραϊκός επικράτησε εκτός έδρας με 23-46 του ΕΟ Σταυρούπολης. Στα τέλη της τρίτης περιόδου το σκορ ήταν 21-25, όμως στη συνέχεια ο ΕΟΣ έπαθε… μπλακ άουτ.

Πήρε το ντέρμπι η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερη στα τελευταία λεπτά η Αναγέννηση επικράτησε ύστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι στο Νέο Ρύσιο με 46-43 του Πιερικού Αρχέλαου.

Βήμα σωτηρίας για το Ναύαρχο Βότση

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε στη Μίκρα με 77-51 των Τιτάνων Δράμας και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία.

«Φόρτσαρε» μετά τη δεύτερη περίοδο η ΑΕ Πυλαίας

Για ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση της Ασπίδας Ξάνθης που πήγε στην Πυλαία με τρεις γυναίκες και έξι «μικρές». Η τοπική ΑΕ πήρε διαφορά 20 πόντων μετά τη δεύτερη περίοδο και έφθασε άνετα στο τελικό 77-31.

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την όλες τις κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Ένα παιχνίδι για την προκριματική φάση εφήβων, περιλαμβάνει το σημερινό  πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τιμωρία 10 μέρες στον Τσίκληρα και 40 στον Καπουρνιώτη για τη μεταξύ τους διαμάχη

Δυσάρεστες συνέπειες είχαν τελικά για Μιχάλη Καπουρνιώτη και Άγγελο Τσίκληρα τα «γαλλικά»  που αντάλλαξαν στον αγώνα Ολυμπιακός Βόλου -Πανιώνιος στις 17 Δεκεμβρίου.