Νίκη… ανάσα στην παράταση για τον Μέγα Αλέξανδρο-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε 45 λεπτά, ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στην παράταση με 94-86 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Οι νικητές προηγήθηκαν με οκτώ στο ημίχρονο όμως στο τρίτο δεκάλεπτο παρά τον  τραυματισμό στο γόνατο του Περδίκα, ο Ποσειδώνας ισοφάρισε. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση και εκεί οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πήραν τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 23-23, 44-36, 63-64, 81-81(κ.α.), 94-86
Διαιτητές: Θεοδώρου-Πράττος-Παπαδόπουλος
Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Βαγιάτης 2, Νεράντζης 17(1), Σιπητάνος 18, Γιαχανατζής 9(1), Ορφανίδης, Κωστακίδης 16, Γκολέμας, Τσαντάκης 19(1), Γιαννιός, Κούτος 8, Λάζαρης, Συμεών 5.
Ποσειδών Μηχανιώνας (Χατζόπουλος): Κούρογλου Α. 4, Μαρωνίδης, Κούρογλου Χ., Αγλαμίσης Τ. 29(3), Περδίκας 12, Μονές, Αγριόπουλος 5(1), Καντίδης,  Χαριζάνης 21(2), Αγλαμίδης Θ. 15(1), Μιρζάεβ.