«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου

Σπουδαία νίκη για το εφηβικό τμήμα του Αστέρα Πλαγιαρίου στην πολύ δύσκολη έδρα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 54-80. Το βαθμολογικά πολύ κρίσιμο παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (22-22).

Στα επόμενα δύο δεκάλεπτα τα παιδιά του Αστέρα έπαιξαν ολοκληρωτικό μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση, εκτοξεύοντας τη διαφορά στους 38 πόντους (33-71) και έδωσαν διαδικαστικό χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 22-22, 30-55, 33-71, 54-80
Διαιτητές: Κωνσταντινέλης-Μπαζάκας
Ποσειδώνας Μηχανιώνας (Χατζόπουλος): Μαρκατοπουλος 17(1), Καντιδης 11, Ζησης 3(1), Τραχανας 3(1), Μισαλεμης 2, Κυριαζης 2, Λεψας 6, Καριωτης 10.
Αστέρας Πλαγιαρίου (Μοσχούλας): Πετριδης 5(1), Τζεμιντιμπης 9(1), Μαραγκος 6, Κισκινης 1, Σαμπαρδανης 20, Δεβετζιδης 19(2), Γκιτσης 8, Μητκουσης 10, Γκριτζας Μ. 2.