O Αστέρας-Μαντουλίδης πήρε το ντέρμπι με τον Πιερικό/Αρχέλαο

Με την Τελίδου να σκοράρει 17 σερί πόντους για τον Πιερικό/Αρχέλαο στα πρώτα 12 λεπτά και την Φόρογλου να σκοράρει στο τέλος ο Αστέρας/Μαντουλίδης πήρε τη νίκη με 53-51 κόντρα στον Πιερικό/Αρχέλαο.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι  και μάλιστα η ομάδα της Κατερίνης ισοφάρισε σε 51-51 λίγο πριν το τέλος.
Ατυχη της ημέρας ήταν η Βασιλειάδου, που έπαθε διάστρεμμα στο 15ο λεπτό, ενώ κορυφαίες της αναμέτρησης ήταν η Τελίδου με 32 πόντους και η Παπαδοπούλου με 20 πόντους.
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα:18-15, 29-22, 45-35,53-51
ΑΣΤΕΡΑΣ/ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ιωαννίδης-Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Γαβρίλη 10(2), Μπαλλά, Βασιλειάδου 11(1), Αναγνώστου, Παπαδοπούλου 20, Νταουντάκη.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρωμερίτης): Τελίδου 32 (5), Χρυσοστομίδου 7(1), Ζουγκουρίδου 3(1), Ευσταθίου, Γκρίτζαλη 4, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου, Ντριστέλλα 1, Δημητριάδου .