«Φόρτσαρε» στην επανάληψη και πήρε το ντέρμπι ο ΠΣ Ευκαρπίας

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι για τον ΠΣ Ευκαρπίας που με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε με 70-52 του ΑΣ Πανόραμα, αναγκάζοντάς τον στην πρώτη του ήττα.
Από τους φιλοξενούμενους τραυματίστηκε στην τελευταία περίοδο, η Ριτζαλέου στον αστράγαλο. Οι γηπεδούχοι αφιερώνουν τη νίκη στον φυσιοθεραπευτή Ιωσήφ Λαζαρίδη που δεν ήταν στο γήπεδο λόγω υποχρεώσεων.
Δεκάλεπτα: 17-20, 34-29, 49-39, 70-52
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Κυρίτσης
ΠΣ Ευκαρπίας (Σταϊκοπούλου): Γεωργιάδου 8(2), Κογκαλίδου 12, Κατρακυλίδου 7, Παντελιάδου 24, Δημητριάδου, Κέκελη 7, Αντικατζίδου 6, Νκολή, Γεράκου 6.
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου): Κονδύλη, Κιζιρίδου 6(2), Ριτζαλέου 15(2), Βασλαματζή, Αβραμίδου 8, Σταματιάδου 14, Κιλιγκαρίδου 5, Τόσκα 3, Μαρκοπούλου, Τυφλού 1, Χατζηθεοδώρου, Παπαγρηγορίου.