«Πέρασε» και από την Ηλιούπολη ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επικράτησε στην Ηλιούπολη με 60-63 της Σταυρούπολης ΕΚ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην αρχή με 7-2, όμως στις αρχές του τετάρτου δεκαλέπτου ο Κεραυνός πέρασε με δέκα. Στα τελευταία λεπτά, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ.

Το 60-60 σημειώθηκε με μία βολή του Τετράδη, ένα δεύτερο και τρία δέκατα πριν το τέλος. Ο Μόσχου κέρδισε φάουλ από τον Καρούζο σε νεκρό χρόνο και με τρεις βολές έγραψε το τελικό σκορ.
Οι νικητές αγωνίστηκαν χωρίς τον Αγγελόπουλο, στο 25ο λεπτό τραυματίστηκε ο Δήμου και δεν ξανάπαιξε, ενώ τραυματίες αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Μπακιρτζίδης, Μαυροματίδης.

Η Σταυρούπολη ΕΚ διαμαρτύρεται για τα σφυρίγματα του πρώτου διαιτητή και έχει το βίντεο στη διάθεση του κάθε ενδιαφερόμενου.

Δεκάλεπτα: 13-17, 30-35, 42-47, 60-63
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Πράττος-Καραβάς
Σταυρούπολη ΕΚ (Κασικτσόγλου-Κώττης): Δουλγερίδης 2, Φωτιάδης, Μαραπίδης 11(3), Κοκκαλιώτης 2, Παρίσης, Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Μαργαρίτης 17, Τετράδης 19(3), Καρούζος 9.
Κεραυνός Αγίου Παύλου (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 7, Μασλαρινός, Μουχτάρης, Τουρσουτζιάν, Μόσχου 19(4), Μαυροματίδης 5, Μπακιρτζής 4, Χατσατούροβ 15(2), Λάππας 7(1), Γιοσμάς, Δήμου 6.