«Διπλό» στη Νεάπολη για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου

Σημαντική επιτυχία για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου που επικράτησε εκτός έδρας του ΠΚ Νεάπολης με 76-81.

Η καλή και δυνατή άμυνα των νικητών στο τρίτο δεκάλεπτο πάνω στον Μπεχλεβανη, έδωσε στους φιλοξενούμενους ένα μικρό προβάδισμα και τελικά τη νίκη στον αγώνα. Στο τελευταίο λεπτό ένα τρίποντο από τον Μαυροματίδη έφερε το σκορ στο 74-81, ενώ ο Σουλτάνης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 27-26, 51-43, 62-65, 76-81
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Παπαδοπούλου Κ.-Καντερές
ΠΚ Νεάπολης (Κυρούδης): Σουλτάνης 8(2), Μπεχλιβάνης 26(7), Δημητρόπουλος 2, Χατζόπουλος 8(2), Μαυροκεφαλίδης 2, Τσουτσούκας 6, Παπαϊωάννου 4, Μπαρτζώκας 6(2), Κιώτης , Τσιώρας 8, Αμανατίδης 6.
Κεραυνός Αγίου Παύλου (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 11(1), Αγγελόπουλος, Μασλαρινός 3, Μουχτάρης, Τουρσουτζιάν, Μόσχου 12(3), Μαυροματίδης 18(2), Μπακιρτζής 10, Χατσατούροβ 7, Λάππας, Γιοσμάς 3(1), Δήμου 17(3).