«Πέρασαν» από τη Μίκρα τα Βασιλικά

Εχοντας προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο με διαφορά που έφθασε ακόμη και τους 20 πόντους, τα Βασιλικά πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα (δεν αγωνίστηκαν την περασμένη Δευτέρα) επικρατώντας εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση με 65-75.
Οι νικητές ήταν εξαιρετικοί στην τρίτη περίοδο, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν μέχρι και πέντε στην τελευταία αλλά δε μπόρεσαν να πετύχουν την ανατροπή. Από τους γηπεδούχους τραυματίστηκε στον οπίσθιο μηριαίο ο Βεργίνης και δεν αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο.
Δεκάλεπτα: 23-24, 33-41, 44-61, 65-75
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Αγραφιώτης Γρ.-Καραβάς
Ναύαρχος Βότσης (Μανωλόπουλος): Μηντζαρίδης 11, Σταυρίδης 5, Καλίτσης 5(1), Πάσαρης, Ρικούδης 13(2), Βεργίνης 9, Μαντζαβίνος 2, Γκόφας 10, Σέπος 5(1), Μυστηλιάδης 4.
Βασιλικά (Κοσμάς): Κάππος 4, Σίνος 11(2), Παπαβασιλείου 15(4), Ζέγας 12(2), Κούσας, Κογκαλίδης, Οικονόμου 20, Πασούδης Δ. 13.