Ηττα στις… λεπτομέρειες από τον Πανιώνιο για τον ΠΑΟΚ

Δυνατό παιχνίδι έγινε στο κλειστό του Μίλωνα με τον Πανιώνιο να παίρνει τη νίκη με 49-45 απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Οι «ασπρόμαυρες» στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν δυνατά, ευρισκόμενες όμως πίσω στο τέλος του δεκαλέπτου με 11-9, ενώ στο δεύτερο έδωσαν το δικαίωμα στον αντίπαλο να ξεφύγει, με το ημίχρονο να κλείνει 26-16.  Η τρίτη περίοδος κύλησε στον ίδιο ρυθμό, με τη διαφορά στο σκορ να διατηρείται ως το τέλος (42-33). Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο «Δικέφαλος» αντεπιτέθηκε και στο 1.10 πριν τη λήξη του αγώνα μείωσε τη διαφορά στους τρεις πόντους, 48-45, δεν πρόλαβε όμως να κάνει την ολική ανατροπή.

Συμπερασματικά, ο ΠΑΟΚ πλήρωσε το δεύτερο δεκάλεπτο, στο οποίο έχασε την επαφή στο σκορ και παρ' όλη την προσπάθεια να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση,  τον πρόλαβε η λήξη του χρόνου.

Διαιτητές: Λογοθέτης-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 11-9, 26-16, 42-33, 49-45
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Καλογήρου 3, Ζότοβα 5(1), Σπαθάρου 12(3),  Γκριτζά, Μαγκλάρα, Δίελα 11(2), Θεοδωρομανωλάκη 6(1), Στεφανίδου, Γρηγορίου 2, Κόρινεκ 10(1).
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Λύμουρα, Κωτούλα, Καρλάφτη, Κριμίλη 9(1), Ταρπάγκου, Καρακούλα 4, Γκόβαν 12(1), Τζάκσον 13, Ουίλιαμς 7.