Άνετη νίκη επί της Ελευθερίας Μοσχάτου για τις γυναίκες του Ολυμπιακού-Ρήξη αχίλλειου τένοντα η Ρίτα Ρασίντ

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας με 55-20 της Ελευθερίας Μοσχάτου, σε αγώνα τριών δεκαλέπτων.

Ο Γιώργος Παντελάκης είχε στη διάθεσή του μόνο τις Τόμας, Ρασίντ, Μάζιτς, Τζόνσον, Λίτση και Αυτζή για την αναμέτρηση με τις νεοφώτιστες.

Πάρα τις απουσίες η αρχή του Ολυμπιακού ήταν καλή, η Τόμας πέτυχε έξι πόντους για το 19-8 με τις αήττητες νταμπλούχες Ελλάδας να έχουν τον έλεγχο της αναμέτρησης.

Το δεκάλεπτο έληξε 26-12 υπέρ του που συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στην επόμενη περίοδο.

Ο Ολυμπιακός βασίστηκε στην άμυνα του και έτρεξε ένα 12-0 σερί για το 38-12 και έκλεισε το δεκάλεπτο όντας μπροστά με 30 πόντους (44-14).

Στα επόμενα δέκα λεπτά Ολυμπιακός και Ελευθερία Μοσχάτου έριξαν ταχύτητα, με το τελικό 55-20 να δείχνει τη διαφορά των δύο ομάδων.

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης τραυματίστηκε η Ρίτα Ρασίντ.

Δεκάλεπτα: 12-26, 14-44, 20-55
 Ολυμπιακός (Παντελάκης): Λίτση 5 (1), Τόμας 14 (1), Ρασίντ 10 (1), Μάζιτς 13 (1), Αυτζή 2,  Τζόνσον 11.