Νίκη στη δεύτερη παράταση για την ΑΕΕ Τούμπας

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε μετά από 50 λεπτά αγώνα της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 91-84.
Χαρακτηριστικό είναι ότι στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι από 8 πόντους που κέρδιζαν, βρέθηκαν πίσω με 7 και τελικά ισοφάρισαν. Ακόμη στο τέλος της πρώτης παράτασης σε νεκρό χρόνο ο Χρηστίδης αστόχησε σε δύο βολές που θα έδιναν τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Στην δεύτερη παράταση, η ΑΕΕ Τούμπας ήταν πιο εύστοχη και πήρε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 21-22, 37-41, 51-46, 68-68(κ.α.), 79-79(α΄ παρ.), 91-84
Διαιτητές: Φούντζηλας-Βασιλόπουλος Δ.-Αναστασιάδης Β.
ΑΕΕ Τούμπας (Κεσίδης): Χατζημιχαηλίδης 13(2), Πεγιάς 7, Ταρπάγκος 21(3), Κατσαρής 11, Παπαδόπουλος, Πισσανίδης 8, Χατζηπαραδείσης 8(2), Λιόλιος, Παππάς 10, Μπίλιος 8(2), Καλαμπόκης 2, Διαμαντόπουλος.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Μπίκης 1, Φωτόπουλος 7, Ζαγορίτης 20(2), Δημάκης 2, Γκαντάλης 3(1), Λύτας 4(1), Τσιάτσος 15(1), Ξηρόπουλος 19, Ζαταγιάς 8, Χρηστίδης 5(1).