«Διπλό» για τον Εύριπο

«Πρεμιέρα» με εκτός έδρας νίκη για τον Εύριπο Ωραιοκάστρου που επιβλήθηκε του Μακεδόνα Αμπελοκήπων με 47-51. Η εμφάνιση των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο έδωσε προβάδισμα 12 πόντων και όλα έδειχναν ότι το τελικό σκορ θα είχε διπλάσια διαφορά. Οι γηπεδούχοι όμως στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασαν και μείωσαν τη διαφορά χωρίς όμως να απειλήσουν και ο Εύριπος πέτυχε την πρώτη του νίκη για φέτος στο πρωτάθλημα της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 14-16, 22-34, 32-43, 47-51.
Διαιτητές: Τσάνταλη-Μιμηκόπουλος
Μακεδών Αμπελοκήπων  (Κεραμίδας): Κεραμίδας, Λαζόγλου 2, Σπηλιόπουλος 2, Παπουδάρης 23 (4), Παυλίδης 8, Μπασουκέας 4, Αλμπανόπουλος 8 (1).
Εύριπος  Ωραιοκάστρου (Γιαννάκαρος): Μηνας, Σκίπης 5, Ξενιτίδης  21(1), Παπαλύρας 6, Τράπτσιος 7(1), Σεραφειμίδης  2, Πλακίδας  8(1), Κολέρδας 2, Κιουρτσίδης.