Δεν τα κατάφερε στο Αγρίνιο ο ΚΣ Γέφυρας-Δείτε σε μαγνητοσκόπηση το παιχνίδι

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος του δεύτερου ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου επιβλήθηκε εντός έδρας του ΚΣ Γέφυρας με 78-61. Αυτή ήταν η 15η νίκη για την ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου που έφτασε τους 41 βαθμούς και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Όπως γράφει το http://www.basket247.gr ο ΑΟΑ από το ξεκίνημα πήρε διαφορά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με 10 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα στο δεύτερο και στο τρίτο δεκάλεπτο και στο τέταρτο άνοιξε τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό +17.

Δεκάλεπτα: 28-18, 46-38, 56-50, 78-61
Διαιτητές: Μακρόπουλος - Γεράνιος
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.