Μόνοι αήττητοι οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά-Επικράτησαν μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι με 54-53 του ΠΣ Ευκαρπίας-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα-Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Υστερα από αγώνα γκραν-γκινιόλ που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν με 54-53 του ΠΣ Ευκαρπίας και παρέμειναν αήττητοι μετά από δύο αγωνιστικές στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ο ΠΣ ευκαρπίας είχε το προβάδισμα όμως στην επανάληψη ο Ερμής ήταν αυτός που πέρασε μπροστά. Δύο λεπτά πριν το φινάλε το σκορ ήταν 53-53 και οι δύο ομάδες αστόχησαν σε τουλάχιστον έξι διαδοχικά σουτ τριών πόντων. Ο Μήνου με βολή έγραψε το τελικό 54-53, 13 δεύτερα πριν το τέλος, καθώς οι παίκτες της Ευκαρπίας αστόχησαν σε δύο σουτ στην τελευταία τους επίθεση.

Δεκάλεπτα: 12-14, 26-32, 46-42, 54-53
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Ηλιόπουλος
Ερμής Λαγκαδά (Γκαμούρας-Τσούρμας): Μήνου 10(1), Καμπέρης 15(1), Δημητρακάς 14(1), Αβοκάτος 5(1), Χριστοδούλου 10, Μέλλιος, Γιαμπατζίδης.
ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας-Νίκου): Πούλιος 10(2), Καρακώστας, Γκαβέζος Αρ. 10, Γαϊτάνης 7(1), Πρεδάρης 12(2), Ουλουσίδης 7(1), Γκαβέζος Αν. 7.