Στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών η Ελπίδα Αμπελοκήπων-Επικράτησε στη Μίκρα μετά από 45 λεπτά με 70-72 της Βεργίνας

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση η Ελπίδα Αμπελοκήπων επικράτησε στη Μίκρα της Βεργίνας με 70-72 και με 2-0 νίκες εξασφάλισε την άνοδο στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.
Οι νικητές κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 7 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η Βεργίνα ισοφάρισε. Δυόμιση δευτερόλεπτα πριν τα τέλος του έξτρα χρόνου ο Τσιάτσιος διαμόρφωσε το τελικό σκορ, καθώς στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν τη μπάλα.
Δεκάλεπτα: 15-10, 31-28, 46-50, 63-63(κ.α.), 70-72
Διαιτητές: Γραικός-Τζιοπάνος Γ.
Βεργίνα (Βουρδέρης-Τρουμπούνης): Καλλιδόπουλος, Κονιώρης 12, Πετρίδης 6(1), Παρίσης 11(3), Σαμαράς 4, Βαρδουνιώτης 18(2), Γέπης 2, Παντελίδης 12, Παπαγεωργίου 4, Πούλιος 1.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Μπίκης 1, Χρηστίδης 7(1), Καδηγιαννάκης 4, Τσιάτσιος 20(1), Μυλωνάς, Δημάκης 6, Κανλής 13(3), Λύτας 15(3), Ζαταγιάς 6, Μήλλιος.