Πέρασε σαν σίφουνας από τη Θέρμη ο Ζέφυρος

Έχοντας περάσει διά πυρός και σιδήρου στο θεσμό του κυπέλλου ο Ζέφυρος κατέβηκε διαβασμένος και νίκησε με 30-67 τον Αστέρα Πλαγιαρίου. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι ως το 10ο λεπτό (11-21).

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Πεταχτή διαμόρφωσε το 20-38 ενώ η ίδια παίκτρια  στο 27' έκανε το 23-49.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και στα τελευταία οκτώ λεπτά ο Ζέφυρος με σερί 0-13 διαμόρφωσε το τελικό 30-67.

Κορυφαίες των γηπεδούχων  Γεωργιάδου και Τσαλοπούλου, ενώ από τις νικήτριες που δεν υστέρησε καμία ξεχώρισαν λίγο παραπάνω οι Μανωλοπούλου, Αθιανά, Πεταχτή, Τζήκα και Κοντραφούρη.

Δεκάλεπτα: 11-21, 20-38, 28-53, 30-67
Διαιτητές: Στούμπος-Δήμου
Αστέρας Πλαγιαρίου (Μοσχούλας): Γεωργιάδου 15(3), Τσαλοπούλου 10(1), Ανταβαλή 2, Χριστάκογλου 1, Οζπαπαδοπούλου Σ. 2, Οζπαπαδοπούλου Μ., Παπαδοπούλου Ανδρ., Αντικατζίδου, Ευθυμίου, Τσακιτζή.
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης-Γιάνναρος): Γεωργούλα 4, Δραγκόλα, Τζήκα 8(2), Αθιανά 11, Σαμαρά 6(2), Γραββάνη 1, Κλεπουσνιώτου 2, Κοντραφούρη 8, Πεταχτή 8, Δέλλιου 8(2), Μανωλοπούλου 11(1).

Ανταπόκριση: Ιωαννίδης Νεκτάριος