Ακόμη παίζουν στη ΜΕΝΤ-Νίκη της Μηχανιώνας επί της ΑΕΕ Τούμπας στην… τέταρτη παράταση

Στον αγώνα που άρχισε πρώτος και τελείωσε τελευταίος την αγωνιστική, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε μετά από 60(!!!)  λεπτά στη ΜΕΝΤ της ΑΕΕ Τούμπας με 105-113.
Η γηπεδούχος ομάδας πήρε διαφορά έξι πόντων στην τρίτη περίοδο, όμως οι «ψαράδες» κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση. Στις τρεις πρώτες κατάφερναν να προηγηθούν αλλά η ΑΕΕ Τούμπας τους ισοφάριζε. Στην τελευταία με καθοριστικό τρίποντο του Θόδωρου Αγλαμίση και  γκολ φάουλ του Περδίκα πήραν τη διαφορά και τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 18-18, 37-38, 59-53, 73-73(κ.α.), 80-80(α΄παρ.), 89-89(β΄ παρ), 97-97(γ΄ παρ.), 105-113
Διαιτητές: Γραικός-Σελεβός-Κασαπίδης
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ (Κεσίδης-Χατζημιχαηλίδης): Χατζημιχαηλίδης 30(8), Πεγιάς 23(3), Ζερβουδάκης 6(1), Μεργούπης, Λιόλιος 5, Κυρατζής 2, Πισσανίδης 13, Χατζηπαραδείσης 5, Ταρπάγκος 23(2), Παππάς, Παπανικολάου.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Γροζτίδης, Μαρωνίδης, Μπάφας 19(1), Κούρογλου 4, Αγλαμίσης Τ. 18(2), Περδίκας 31(3), Δεμίρογλου 2, Χαριζάνης 12(1), Αγλαμίσης Θ. 27(4), Κατερινόπουλος.