Πρωταθλητής Θεσσαλίας στους εφήβους ο Αιολικός Βόλου- Στον Αίολο Τρικάλων ο τίτλος του παιδικού

Με… συνοπτικές διαδικασίες πανηγύρισε ο Αιολικός Βόλου την κατάκτηση του τίτλου στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΘ, καθώς ο Ολυμπιακός Καρδίτσας δεν μπόρεσε να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση στον τελικό. Ο Αιολικός νίκησε με άνεση με 70-51 τον Ολυμπιακό, που από το πρώτο δεκάλεπτο του ματς είχε χάσει την επαφή με το σκορ.

Η ομάδα του Αντώνη Σαμαρά είχε επιβάλλει πλήρως το παιχνίδι της, «έχτισε» διαφορά που άγγιξε ακόμη και το +30 (60-31 στο 30′) και ο τίτλος είχε αποκτήσει καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα.

Δεκάλεπτα: 18-8, 42-23, 60-31, 70-51
ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Σαμαράς): Αντωνίου 4, Ζαρνακούπης 5 (1), Παρισάκης 2, Λογοδότης 16 (1), Σούλης 18 (4), Γεωργατζής 6, Μπεκίρης 1, Παππάς, Σκαρίμπας 2, Βαγιόπουλος 10, Σπανόπουλος 5 (1), Δαρτιώτης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Τζέλλας): Καραγιάννης 12, Τουλιάς 2, Παπαμαργαρίτης, Πολυγένης, Ζαχαρός, Αμβροσίου 2, Μπέκε, Ζαγανάς 29 (5), Γιαννακόπουλος, Μπιρνάρας, Δεμερλιώτης 2, Παπαθωμάς 4.

Στον Αίολο Τρικάλων ο τίτλος του παιδικού

Ο Αίολος Τρικάλων νίκησε στον τελικό του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ και έτσι για μία ακόμη χρονιά συνέχισε το σερί που έχει δημιουργήσει το τρικαλινό μπάσκετ, κατακτώντας τον τίτλο στην Ένωση! Ο Αίολος νίκησε στις λεπτομέρειες τον Κεραυνό Λάρισας με 50-46 στο κλειστό του Παλαμά Καρδίτσας, σε ένα ματς που ήταν συναρπαστικό και δεν έχασε ούτε λεπτό το ενδιαφέρον του.
Δεκάλεπτα: 10-18, 19-22, 33-33, 46-50.
Διαιτητές :Παργιανόπουλος -Δολγυρας.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πάκας-Μιχμίζος): Γιοβανόπουλος 4, Αρβανίτης 12, Χριστιανός 3, Ζαφειρούλης 7, Λιόβας , Ευαγγέλου , Τακουλας , Ζαγανίδης 5(1), Μαργαριτόπουλος 7(1), Γεροκώστας 4, Αγοραστός 4, Νασίκας
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ( Παπαδημητρίου-Παλάτος): Δούγγαρης , Μαλακασιώτης 8, Πάσχος , Ευαγγελακόπουλος 2 , Μοσχόπουλος 10(2), Μπακάλης 7, Κατσαδούρος 16(2), Σπάθης , Πουλιανίτης 5(1), Δεληγιώργης, Ντόβας, Παναγιώτου 2.