«Γκρέμισε» τον πρωτοπόρο του ομίλου του ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Μόνο για καρδιακούς δεν ήταν το χθεσινό ματς ανάμεσα στον ΑΣΚ Λαγκαδά και τα Μετέωρα, καθώς οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 85-84 μετά από παράταση.

Από την αρχή του αγώνα οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον ΑΣΚ στο τρίτο δεκάλεπτο να παίρνει μια διαφορά 14 πόντων, όμως στα τελευταία λεπτά τα Μετέωρα έστειλαν το ματς στην παράταση. Στον εξτρά χρόνο οι γηπεδούχοι έδειξαν ποιο πολύ πάθος και θέληση για την νίκη καταφέρνοντας να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν χωρίς τους τιμωρημένους Γιανλλάρη, Μποσταντζίδη και τους τραυματίες Μπουντούκη και Γουδίνη.

Δεκάλεπτα: 18-19, 40-38, 62-54, 77-77(κ.α.), 85-84
Διαιτητές: Καντερές-Κούτσαρης
ΑΣΚ Λαγκαδά (Χρηστίδης-Τζιίτζιρας) : Αγγελίδης 10, Κατσαβέλης 10 (2), Σαντσόλι 13 (1) Χρηστίδης Π. 7, Καραποστολάκης, Ρίζος 19, Καραλής 13 (3) Σωπιάδης, Παπαδόπουλος 13(1).
Μετέωρα (Μπουγιουκλή): Γιώρτσιος 17 (3), Τσιτσιπλάμης 16, Τσιμπίδης, Τερζόπουλος 10, Βουτσάς 6, Σίμου 13, Κουκουσεράκης 2, Μπούζμας 20.