Τα… βρήκε σκούρα στο Ωραιόκαστρο ο ΒΑΟ

Με ένα σερί 7-0 στο τέλος ο ΒΑΟ ξεπέρασε στο Ωραιόκαστρο το εμπόδιο του πολύ καλού ΔΑΣΩ. Οι νικητές είχαν ένα μικρό προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά στο 34ο λεπτό βρέθηκε πίσω με έξι πόντους.
Στα τελευταία λεπτά το σκορ ήταν  67-63, αλλά με καλάθι του Παπανικολάου, τρίποντο του Τζιουβάρα και δύο βολές από Ζηκούλη και Παπανικολάου, η ομάδα των Συκεών κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 18-19, 36-37, 52-55, 67-70
Διαιτητές: Σιταρίδης-Σελεβός-Ζαγοράκης
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης): Μπάγκι 2, Χατζηνικολάου 8, Βούκα 12, Ιωαννίδης , Χότζα 23(1), Καλιώρας 6, Γιαννούσης, Τσομπανάκης, Στάθης 16.
ΒΑΟ (Χριστοφορίδης-Νεστορόπουλος): Ταζόπουλος 7(1), Παπανικολάου 21(4), Χατζηκωνσταντίνου 12, Τζουβάρας 5(1), Ζησόπουλος 6(1), Ζηκούλης 6, Πισιώτης, Βουνάκης 7(1), Καραγιαννίδης 4, Μαγής, Μέρμηγκας, Καρούζος 2.