Το Περιστέρι διατήρησε το αήττητό του στην Α2 ανδρών
νικώντας 94-67 τον Εθνικό για τη 19η αγωνιστική, ενώ ο Απόλλων Πατρών
επιβλήθηκε του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο» με 91-84. Αναλυτικά:
ΑΕ Λάρισας-Καρδίτσα
65-75
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ευφραιμίδης-Τζίμα (Σταμάτης Γ.)
Δεκάλεπτα : 21-28, 41-48, 57-58, 65-75
ΑΕΛ (Χασανίδης) : Βλαχούλης 3 (1), Σαριμπαλίδης 3 (1),
Καμάρας 6, Παπαχρήστος 2, Φιλιππόπουλος 2, Ναούμης 9 (2), Κονδυλόπουλος,
Κνέζεβιτς 8 (1), Γκιουλέκας 8 (1), Τσιαβές 24 (4).
Καρδίτσα (Τζήμας) : Τζόρτζεβιτς 18, Ψαρόπουλος 10 (3),
Μαυρογιάννης 23 (1), Παππάς 3 (1), Αμπαράς 10 (2), Καμαριώτης 6, Παπαδόπουλος
2, Τριχόπουλος 3 (1), Θέος.
Μαρούσι-Παπάγου
74-75
Διαιτητές: Τσαρούχα-Ζακεστίδης-Στρέμπας (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 13-18, 27-36, 39-43, 62-62, πρτ. 74-75.
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 12 (2), Μπάκας 5, Ξυδάς 7
(1), Ντακούλιας 11, Κανέλλης 3 (1), Στούκας 13 (2), Ρεκουνιώτης 14, Σουρλής 7
(2), Παπαγεωργόπουλος 2, Μιχαλούτσος.
Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 15, Γκάτζο, Σιμόπουλος,
Αποστολίδης 11 (1), Δέδες 8, Ζώρζος 16 (3), Παπαπέτρου 14 (2), Κιαπέκος 2,
Σάλεχ 9 (1), Ψαράς.
Ηρακλής-Απόλλων
Πάτρας 84-91
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Μπήτης-Τζαφλέρης (Γκούμας)
Δεκάλεπτα: 17-25, 43-51, 64-64, 84-91
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 11 (1),
Αθανασούλας 12, Τότσιος 11 (1), Χαριτόπουλος 8, Γκαγκαλούδης 13 (2), Κακαρούδης
7, Γεωργάκης 2, Γουάσινγκτον 8, Γιαννακίδης 6 (2), Καλαϊτζίδης 6 (1).
Απόλλωνας Πατρών (Οικονόμου): Ερμείδης, Άκερ 26 (4),
Ματαλών 15, Αποστολίδης 2, Τσιάρας 5 (1), Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 11 (1),
Κασπίρης, Μαστρογιαννόπουλος 23 (4), Χείλαρης, Γόντικας 9.
Χολαργός-Καστοριά
106-75
Διαιτητές: Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Δαρλαμήτσος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 26-13, 54-40, 79-64, 106-75.
Χολαργός (Κουφός): Μπελ 22 (3), Λάππας 5 (1), Τσιλούλης 7
(1), Παπανικολάου 15 (3), Κόκκαλης 8, Παπαντωνάκος 6 (2), Μοτσενίγος 11 (3),
Κουτρούλιας, Κομποδιέτας 10 (2), Τσάμης 15 (1), Σπυρόπουλος 2, Τζακόπουλος 5
(1).
Καστοριά (Τζήμας): Κυριακόπουλος 8 (1), Μπρόζος 12 (2),
Δαραβίγκας, Ελευθεριάδης 14 (2), Ναούμης 6 (2), Τερσενίδης 2, Καραμαλέγκος 6
(1), Χαρισμίδης 4, Μπένας 10 (1), Λυμπάρης 13.
Δόξα
Λευκάδας-Ψυχικό 82-77
Διαιτητές: Βαρδάλος-Κωνσταντινίδου-Καρακάσης
(Κανελλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 26-21, 42-43, 53-68, 82-77.
Δόξα (Κατωπόδης): Τζόλος 11 (2), Τσαλδάρης 10 (2),
Αγγελόπουλος 20, Καλαμπάκας 14 (4), Πετρόπουλος, Λιακόπουλος 23 (1), Γράβας,
Καμπουρίδης, Μπέμπης, Ράπτης 4.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 16 (3), Νοέας 10 (2),
Χουχούμης, Ψαθάς 10, Παπαδημητρίου 5, Ντιαλό, Παύλος 18 (4), Μπάλος,
Παπαδιονυσίου 8 (2), Τσιώκος 10, Αναγνωστάκης.
Περιστέρι-Εθνικός
94-67
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Θεοδωρόπουλος-Ραχιώτης
(Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 24-16, 49-35, 72-48, 94-67
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 6, Μιλόσεβιτς 8 (1),
Κλαρκ 18 (4), Μαγκουνής 10, Πολυτάρχου 10 (2), Αγγέλου 4, Μάντζαρης 8 (2),
Σκορδίλης 10, Σιγκούνας 7,, Δομπρογιάννης Σίμτσακ 6, Δημητριάδης 7.
Εθνικός (Συμεωνίδης): Πάντσιος 3 (1), Καρακωνσταντάκης 4,
Μάρτζος 3 (1), Σκιαθίτης, Τσούτσος 4, Λάανε 19 (4), Καμαρινός, Οικονομόπουλος
4, Μαχαίρας 13, Δρόσος 6, Περσίδης 11 (2).
Αρκαδικός-Ερμής
Αγιάς 62-61
Διαιτητές: Καλδίρης-Παπαθανασίου-Κάρδαρης (Μακαρούνης)
Δεκάλεπτα: 12-24,
30-35, 45-46, 62-61
Αρκαδικός (Δεσποτάκης) : Μπιζούκας 3, Βλάχος 2, Σίνης 9,
Μούκας 4, Προδρόμου 17 (1), Μαραγκάκης 2, Τζαϊδάς, Πελτιέρ 8, Γαρμπής,
Τζουγκαράκης 17.
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης) :Τσιαμπαλής 10 (2), Χρυσόπουλος
10 (1), Δεμερτζής, Καλλές 4, Τσούμας, Κόμματος 13 (3), Λόλας 6, Τριανταφύλλου
10 (3), Μιλόγεβιτς 7 (1), Παπαδόπουλος.
Τετάρτη 28
Φεβρουαρίου
Δαΐς 19.00 Δούκας-Αμύντας
Τσώνος-Κωνσταντινόπουλος-Πολυχρόνης (Μουζάκης Στ.)
Βαθμολογία
1.Περιστέρι 38 (19-0)
2.Χολαργός 35 (16-3)
3.Ηρακλής 34 (15-4)
4.Απόλλωνας Πατρών 31 (12-7)
5.ΑΣ Καστοριάς 30 (11-8)
6.Δόξα Λευκάδας 30 (11-8)
7.Αμύντας 28 (10-8) σε 18 αγώνες
8.Εθνικός 28 (9-10)
9.Ερμής Αγιάς* 27 (9-10-1)
10.Μαρούσι 27 (8-11)
11.Ψυχικό 27 (8-11)
12.ΑΣ Παπάγου 26 (7-12)
13.ΑΣ Καρδίτσας 25 (6-13)
14.Αρκαδικός 24 (5-14)
15.Δούκας 21 (3-15) σε 18 αγώνες
16.ΑΕ Λάρισας 21 (2-17)
*Έχει ένα μηδενισμό
Επόμενη αγωνιστική
(20η, 3/3)
Παπάγου-ΑΕ Λάρισας
Απόλλων Πάτρας-Μαρούσι
Καστοριά-Ηρακλής
Αμύντας-Χολαργός
Ψυχικό-Δούκας
Εθνικός-Δόξα Λευκάδας
Ερμής Αγιάς-Περιστέρι
Καρδίτσα-Αρκαδικός
0 Σχόλια