Δεν τα κατάφεραν στο Αγρίνιο οι Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Η βαθμολογία του Βορείου ομίλου της Β΄ Εθνικής ανδρών

Στην έκτη του νίκη στο πρωτάθλημα έφτασε ο ΑΟ Αγρινίου που επικράτησε με 73-58 των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 29-32 μετά το 18-10 του πρώτου δεκαλέπτου του ΑΟΑ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου πίεσε πολύ στην άμυνα και βρήκε λύσεις στην επίθεση και έφτασε στην νίκη με 73-58.

Δεκάλεπτα: 18-10, 29-32, 51-45, 73-58
Διαιτητές: Καρακάσης-Κωνσταντινίδου
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής 8, Κυριλής Θ. 8(2), Μουρατίδης 13(3), Κυριλής Δ. 3(1), Ρέντζιος, Τάσσος 6, Γκρέκας 13(1), Μήτσου 13(3), Σταύρου, Κασαμπαλής 5, Τάγκας.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 5(1), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 6(2), Δήμας 13(2), Παπαδόπουλος 6, Χατζημιχαηλίδης 4(1), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 8(1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 6.