Εύκολη επικράτηση για τον Μέγα Αλέξανδρο-Τι δήλωσαν Παπαδόπουλος, Γιαχανατζής, Σιπιτάνος, Ντούλης και Κασαπίδης μετά το τέλος του αγώνα

Εχοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε άνετα της ΑΕ Πυλαίας με 80-63.
Ο Μέγας ξεκίνησε εντυπωσιακά και προηγήθηκε με 17-5 στο έβδομο λεπτό, ενώ στα μέσα της δεύτερης περιόδου το σκορ έφθασε στο 31-11. Η ΑΕ Πυλαίας μείωσε σε 51-39 στο 26ο λεπτό, όμως δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο και οι γηπεδούχοι έφθασαν άνετα στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 25-11, 41-24, 61-46, 80-63
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Καντερές-Κούτσαρης
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(Κασαπίδης-Παπαδόπουλος): Σαμαράς, Νεράντζης 2, Σιπιτάνος 25(2), Γιαχανατζής 7(1), Λάζαρης, Τελλίδης, Νικολάτος 19(2), Ορφανίδης, Ντομόπουλος 10, Στήκας 9(3), Κούτος 4, Κούρογλου 4.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ(Ντούλης): Σουλούγκας 12(2), Αλεξιάδης, Κουλουμπής, Μιχαηλίδης 17(4), Παπαδόπουλος, Νότης 2, Κυριακίδης, Γρηγοριάδης 17, Γκόγκος 10, Τσαντάκης 5, Πιλάτος.