Το πρόγραμμα αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα της Παρασκευής που είναι το εξής:

Τα σημερινά αποτελέσματα και το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Σε σημερινό αγώνα για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ είχαμε:

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι άνδρες της GBA

Εχοντας εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι άνδρες της GBA επικράτησαν του Ορφέα Σουρωτής με 81-60.

Παραιτήθηκε από τον ΚΣ Γέφυρας ο Γιώργος Καραμουσαλίδης-Τι δήλωσε στο μπλογκ

Πριν από λίγο έγινε γνωστό ότι ο Γιώργος Καραμουσαλίδης αποτελεί παρελθόν για τον ΚΣ Γέφυρας. Ο γνωστός τεχνικός τόνισε στο μπλογκ τα εξής:

Συνέχισε το σερί στην Κλεάνθους η Old School

Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη για την Old School στο ίδιο ακατάλληλο γήπεδο της Κλεάνθους με 57-84 επί της Ελβετίας, μετά την εύκολη επικράτηση επί του Φίλιππου με 52-77.

Ανετη επικράτηση για τους εφήβους του Ηρακλή-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και με εξαιρετική απόδοση στην δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν χθες στο «Ιβανώφειο» με 67-60 της ΧΑΝΘ, κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάληψη μιας θέσης στην τετράδα της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ. Τσούκας και Κωστίκας ήταν οι κορυφαίοι των δύο ομάδων.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Αποχώρησαν από το πρωτάθλημα οι νεάνιδες του Καλοχωρίου

Με έγγραφο που απέστειλε σήμερα στην ΕΚΑΣΘ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου, ανακοίνωσε την αποχώρησή του από την συνέχεια του πρωταθλήματος νεανίδων.

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Ορφέας Πλαγιαρίου-Πυρσός Αγίας Τριάδας για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τριάντα δευτερόλεπτα πριν τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-ΔΑΣΩ

Προπόνηση αύριο για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει προγραμματισμένη προπόνηση αύριο (20/12, 18.00) στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που καλούνται είναι οι:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων Ηρακλής-ΧΑΝΘ

Ανετη επικράτηση επί της μικτής ΕΚΑΣΘ για τους παίδες του ΠΑΟΚ

Εχοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο το παιδικό του ΠΑΟΚ επικράτησε με 44-62 της μικτής ΕΚΑΣΘ.

Στις 6 Γενάρη το Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΣΑ Στρατωνίου– ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης, για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 07/01/2018, θα διεξαχθεί στις 06/01/2018 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αρναίας.

Οι δηλώσεις των Καλλιώρα, Πεγιά, Καραγιαννίδη και Κεσίδη μετά το τέλος του αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-ΔΑΣΩ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Εφυγε» ο Τάσος Στεφάνου-Συλλυπητήρια από την ΕΟΚ

Το διοικητικό συμβούλιο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης πληροφορήθηκε με οδύνη την είδηση του θανάτου του Τάσσου Στεφάνου.

Τα πρωταθλήματα νεανίδων και νέων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

«Καθάρισε» στην επανάληψη ο ΓΣ Μενεμένης

Δέκατη νίκη για την ομάδα του ΓΣ Μενεμένης που αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στον Εθνικό Ευόσμου επικράτησε με 66-81 και έτσι έκλεισε τις υποχρεώσεις της για φέτος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δείτε τα highlights, την παρουσίαση και τις δηλώσεις μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Αθηναϊκού για την Α1 γυναικών

«Πέρασε» και από τον Εύοσμο ο ΠΑΟΚ Κυμίνων

Δυσκολότερα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ ο ΠΑΟΚ Κυμίνων πέρασε και από τον Εύοσμο νικώντας τα Μαύρα Πρόβατα με 53-66 και συνέχισε την αήττητη πορεία του.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Μάρκος Μπότσαρης

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και ανεβάζοντας… στροφές στην τελευταία περίοδο, ο Μάρκος Μπότσαρης επικράτησε στο κλειστό της Σταυρούπολης του ΓΣ Ηλιούπολης με 80-62.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα της μικτής ΕΚΑΣΘ με το παιδικό του ΠΑΟΚ (44-62)

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Πέρασε» και από τη Νεάπολη ο ΒΑΟ

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΒΑΟ επικράτησε με 56-68 στη Νεάπολη του ΠΚ. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους πέντε πόντους στο 25ο λεπτό, όμως μια τεχνική ποινή σε παίκτη του πάγκου και ένα τρίποντο των νικητών έφεραν και πάλι το σκορ σε διψήφια διαφορά.

(Μεγά)λο «διπλό» για τα Βασιλικά

Στο συναρπαστικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής τα Βασιλικά επικράτησαν στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 71-72. Οι δύο ομάδες εναλλασσόταν στην πρωτοπορία εκτός από την αρχή της τρίτης περιόδου, όταν οι γηπεδούχοι πέρασαν με οκτώ.