11 Δεκ 2017

«Θρίλερ» στη Μίκρα με νίκη της ΑΕΕ Τούμπας

Στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε με 60-62 του Γαλαξία. Οι νικητές ήταν μπροστά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και μάλιστα δύο φορές με διαφορά εννέα πόντων από τις οποίες η μία στο 35ο λεπτό.

Μόνη στην κορυφή η ΔΕΚΑ

Χωρίς να συναντήσει προβλήματα η ΔΕΚΑ επικράτησε με 76-50 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας και έμεινε μόνη στην πρώτη θέση εκμεταλλευόμενη την ήττα του Κεραυνού Αγίου Παύλου.

«Ξέφυγε» μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΒΑΟ

Παίρνοντας διψήφια διαφορά στη δεύτερη περίοδο, την οποία ανέβασε εντυπωσιακά στην επανάληψη ο ΒΑΟ επικράτησε τελικά με το ευρύ 81-57 του Αριστοτέλη Επανομής. Από τους γηπεδούχους δεν αγωνίστηκε ο Τζουβάρας, λόγω τραυματισμού στο δάκτυλο.

Εύκολο απόγευμα για τη Μακαμπή

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση και παίρνοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, η Μακαμπή επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» με 81-57 του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

Επιτέλους νίκη για τον Γαλαξία Αδένδρου-Η βαθμολογία του Α΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Την δεύτερή του επιτυχία για φέτος πανηγύρισε ο Γαλαξίας που επικράτησε στο Αδενδρο με 66-57 του Αλέξανδρου Συκεών. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα με μικρή διαφορά από την αρχή και ξέφυγαν στο τελευταίο δίλεπτο.

Σημαντική επιτυχία για τα Βασιλικά

Με τον Στέφανο Κοσμά για πρώτη φορά στον πάγκο τους, τα Βασιλικά επικράτησαν με 68-61 της ΑΕ Πυλαίας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι δηλώσεις μετά το τέλος των αγώνων Σπόρτιγκ-Ελευθερία Μοσχάτου, Καλύβια-ΕΦΑΟΖ και Μελίσσια-Αγία Παρασκευή για τον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Οι δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Πρωτέας Βούλας-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ανταγόρας Κω-ΟΑ Χανίων για την Α2 γυναικών

Οι δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Ολυμπιακός Βόλου για την Α1 γυναικών

Βασιλικά-ΑΕ Πυλαίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 20:15

Οι δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Φάρος Κερατσινίου-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

«Διπλό» για τον Χορτιάτη

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για το Χορτιάτη που παρά τα προβλήματα επικράτησε με 43-48 της Προοδευτικής. Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι έγινε σε μία πολύ όμορφη ατμόσφαιρα που δημιούργησαν πολυάριθμοι φίλαθλοι των γηπεδούχων.

Ανετο «πέρασμα» από την Καλαμαριά για το παιδικό του Αρη

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το παιδικό τμήμα του Αρη που επικράτησε με 53-93, εκτός έδρας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εύκολη νίκη των παίδων του ΠΑΟΚ-Στιγμιότυπα από το παιχνίδι με τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Άνετη επικράτηση για τους παίδες του ΠΑΟΚ που πρόσθεσαν μία ακόμη νίκη στο παιχνίδι με του Μαχητές Πειραματικού Πεύκων επικρατώντας με 67-44.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ικαροι Σερρών-Χαρίλαος Τρικούπης για την Β΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής για την Α2 γυναικών

Σιώπης: «Λάθος οι επιθετικές μας επιλογές στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο αθλητής του ΚΣ Γέφυρας Αργύρης Σιώπης, εκ των διασωθέντων την Κυριακή, δήλωσε για τον αγώνα με το Στρατώνι δήλωσε στα «νέα φίλων μπάσκετ ΚΣ Γέφυρας» τα εξής:

Παραμένουν αήττητοι οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Χωρίς ήττα συνεχίζει την πορεία του το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού, το οποίο νίκησε σε εκτός έδρας αγώνα τον ΓΑΣ Βασιλικών με 43-74

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-Απόλλων Πάτρας για την Α2 ανδρών

Εκτη συνεχόμενη επιτυχία για το παιδικό του Φρυγανιώτη

Συνέχισε το νικηφόρο σερί του το παιδικό του Φρυγανιώτη που επικράτησε με 64-46 της ΜΕΝΤ.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας για την Α1 γυναικών

Οι ορισμοί διαιτητών και κομισάριων στο BCL

Η Basketball Champions League ανακοίνωσε τους διαιτητές και κομισάριους που θα διευθύνουν τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη διοργάνωση, αλλά και τους Έλληνες διαιτητές και κομισάριους που έχει ορίσει σε αναμετρήσεις.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα παίδων Γαλαξίας-Βεργίνα

Παρελθόν η Μπάνγκστον από τον Παναθλητικο-Γιαννάτση και Αποστολίδου στο τεχνικό τιμ

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές του μπλογκ παρελθόν για τον Παναθλητικό αποτελεί η τρίτη ξένη του συλλόγου, Ρέιβεν Μπάνγκστον και η ομάδα των Συκεών βρίσκεται σε αναζήτηση νέας παίκτριας.

Ανετο «διπλό» στον ΒΑΟ για το παιδικό του Μαντουλίδη

Χωρίς να συναντήσουν καμία αντίσταση οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν εκτός έδρας του ΒΑΟ με 23-86.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αρης-Πανσερραϊκός για την Α2 γυναικών

Πετυχημένη επέμβαση στην Ελευθερία Γαϊτάνη-Οι δηλώσεις της παίκτριας αμέσως μετά

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Φαίακας Κέρκυρας-Ικαροι Τρικάλων για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Οι διαιτητές της αναμέτρησης Φάρος-Πανιώνιος για το Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών

Οι διαιτητές και ο κομισάριος του προημιτελικού του Κυπέλλου Γυναικών Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος (13/12, 19.00, ΚΓ "Π. Νικολαϊδης") είναι: Διμπινούδης-Παυλόπουλος (Ντάβαρης)

Ανατολή και Δύση νικητές στην τελική φάση του τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ

Με τους αγώνες της τελικής φάσης  ολοκληρώθηκε το τουρνουά διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2004 της ΕΚΑΣΘ, όπου σημειώθηκαν με τα εξής αποτελέσματα:

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων την Τετάρτη-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι:

Ανετη επικράτηση για τη μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή η μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ επικράτησε με 48-28 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Την Κυριακή το Ολυμπιακός-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Ολυμπιακός ΣΦΠ – Αθηναϊκός ΑΣ, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 16/12/2017, θα διεξαχθεί στις 17/12/2017 και ώρα 14.30, στο ΔΑΚ Γλυφάδας.

Ασύλληπτο ρεκόρ από την Δήμητρα Σιφναίου του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη

Εξωπραγματικό ρεκόρ από τη Δήμητρα Σιφναίου του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη στο παιχνίδι κορασίδων με τον ΚΑΣ Νέας Ραιδεστού.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας στους άνδρες ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τι δήλωσαν Στέργιος Ποργιόπουλος και Γιάννης Δημητριάδης μετά το τέλος του αγώνα Ικαροι Σερρών-Χαρίλαος Τρικούπης

Δίκαια επικράτηση για τον Πορφυριακό

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Πορφυριακός επικράτησε με 71-64 της GBA.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΕΚ Σταυρούπολη

Η συνέντευξη τύπου του αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τους Τιτάνες Παλαμά και οι δηλώσεις Κουσιάντζα-Κασαμπαλή

«Διπλό» στο Κορδελιό μετά από παράταση για τον Ελλάνιο Δία

Υστερα από εξαιρετικά αμφίρροπο ματς ο Ελλάνιος Ζευς ήταν καλύτερος στην παράταση και επικράτησε στο Κορδελιό του Πρωτέα με 60-70.

Νίκη στην παράταση για τον Αξιό Ανατολικού επί της ΔΕΗ

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε την παράταση ο Αξιός Ανατολικού επικράτησε της ΔΕΗ με 66-59. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις Δημόπουλου, Γκαϊτατζή και Σταματόγιαννη μετά τον αγώνα Ανατόλια-Ελίμεια για την Β΄ Εθνική ανδρών

Νίκη στο… καλάθι για τους παίδες της Νέας Ραιδεστού

Με νευρικότητα και αρκετό άγχος ξεκίνησε ο εντός έδρας αγώνας του παιδικού της Νέας Ραιδεστού που επικράτησε του Αχιλλέα Τριανδρίας, δίνοντας σκληρή μάχη, με τελικό σκορ 47-45.