5 Δεκ 2017

Υπερ(ατλα)ντικά τα Μετέωρα

Με πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο τα Μετέωρα ξεπέρασαν το εμπόδιο του Ατλαντα επικρατώντας στη Νεάπολη με 56-70.

Τρίτη θέση με «διπλό» στον Μαντουλίδη για τις νεάνιδες του Παναθλητικού-Φωτορεπορτάζ

Την πολύ σημαντική τρίτη θέση κατέκτησαν στην προκριματική φάση οι νεάνιδες του Παναθλητικού, που επικράτησαν στον Μαντουλίδη του Αστέρα Ιπποδρομίου με 55-58.

Ανετη νίκη για τις νεάνιδες του Αρη

Εχοντας διψήφια διαφορά από την αρχή του αγώνα οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με 86-29 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η Δόξα Δρυμού-Η βαθμολογία του Α΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εχοντας προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο η Δόξα Δρυμού επικράτησε με 70-57 των Αμπελοκήπων Μενεμένης σε εξ αναβολής αγώνα για τον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Νέα εκτός έδρας νίκη για το παιδικό της ΗΟΟΡ

Υστερα από αμφίρροπο σε εξέλιξη παιχνίδι το παιδικό της ΗΟΟΡ επικράτησε εντός έδρας του Αχιλλέα Τριανδρίας με 49-55.

Ιστορική πρόκριση στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ για τον Αριστοτέλη Σταυρού-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Ανετη νίκη που συνοδεύτηκε με πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ, πέτυχε πριν από λίγο ο Αριστοτέλης Σταυρού που επικράτησε με 61-42 του Αετού.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τι θα γίνει στην συνέχεια του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Αυξάνουν τη διαφορά Περδίκας-Μπεχλιβάνης

Μετά την 9η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Ρετρό-Η παιδική ομάδα του Ηρακλή στο μέσο της δεκαετίας του ΄80-Βοηθείστε να βρούμε τους παίκτες

Η παιδική ομάδα του Ηρακλή, στο ανοικτό γήπεδο του ΒΑΟ, στο μέσο της δεκαετίας του ΄80.

Οι δηλώσεις των Δημήτρη Παπαβασιλείου και Νικόλαου Κλουτζού μετά το τέλος του αγώνα Μακαμπή-Βασιλικά για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Απάντηση των Τιτάνων Παλαμά στην ανακοίνωση της Ασπίδας Ξάνθης

Ο πρόεδρος των Τιτάνων Παλαμά, Βάιος Μπακαβέλος, ανήρτησε στην σελίδα της ομάδας την κάτωθι απάντηση στην ανακοίνωση της Ασπίδας Ξάνθης:

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Κεραυνός Αγίου Παύλου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τι δήλωσαν Κανλής, Δημητρόπουλος και Κυρούδης μετά το τέλος του αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Γαλαξίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Τα 30 δευτερόλεπτα πριν την έναρξη

Αλλαγές ωρών έναρξης και γηπέδου σε αγώνες Α2 γυναικών και Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ Ανταγόρας Κω – ΟΑ Χανίων, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) της 10/12/2017 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί ώρα 19.30, στο κλειστό γυμναστήριο Κω.

Φιλικό για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν να δώσουν το παρών

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων θα δώσει φιλικό αγώνα με το Παγκράτι στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου. Οι αθλητές που καλούνται να είναι στο γήπεδο στις 16.15 είναι οι:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία των νεανίδων

Τα πρωταθλήματα νεανίδων και νέων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα ΑΕ Κομοτηνής-Κένταυρος Καλλικράτειας για την Γ΄ Εθνική ανδρών

«Διπλό» στην Ιωνία για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών

Μεγάλη νίκη σε εκτός έδρας παιχνίδι για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών που κατάφεραν να …περάσουν από το γήπεδο της Ιωνίας, επικρατώντας του Ελλάνιου Δία με 52-61.

Νταμπλ σκορ παρά… τέσσερα για την Αναγέννηση Φλόγα

Εύκολη νίκη για την Αναγέννηση Φλόγα που παίζοντας εναντίον των Μετεωριτών, επικράτησε με 43-82 στην κοινή έδρα της Πολίχνης.

Νίκη στη δεύτερη παράταση για τους Γαλάζιους επί του Αχιλλέα Τριανδρίας-Η βαθμολογία του β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Υστερα από απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι που κρίθηκε μετά από 50 λεπτά αγώνα, οι Γαλάζιοι επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» με 80-78 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και εφήβους

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ηταν… μέγας ο ΒΑΟ

Υστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο ΒΑΟ έχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα επικράτησε στη Μίκρα με 67-73 του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

«Φόρτσαρε» στο τέλος η Μακαμπή

Ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα ήταν το παιχνίδι στην Σταυρούπολη, με την Μακαμπή να επικρατεί τελικά των Βασιλικών με 72-62. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, όμως στις αρχές της τελευταίας περιόδου η Μακαμπή πήρε μια μικρή διαφορά και την κράτησε μέχρι το τέλος.

Αγχωτική επικράτηση στην Πυλαία για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου

Εχοντας δύο σημαντικές απώλειες των Κουπαράνη και Χατζατούρωβ και εκμεταλλευόμενος την, «καλή» του πάντα, τρίτη περίοδο, με πρωταγωνιστή τον Μάκη Παπαδόπουλο, ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επικράτησε στην Πυλαία της ΑΕΠ με 78-83.

«Περίπατος» για την Επανομή-Επιστροφή Καραγιαννίδη στον ΔΑΣΩ

Εντυπωσιακός μετά το δεύτερο και ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή με 82-49 του ΔΑΣΩ που εμφανίστηκε με τον Ρούλη Καραγιαννίδη και πάλι στον πάγκο του μετά την παραίτηση του Κώστα Γιαννάκαρου.