29 Νοε 2017

«Εσπασε» το αήττητο της Χαλάστρας και έπιασε κορυφή ο Ζέφυρος

Μετά από συγκλονιστικό φινάλε ο Ζέφυρος επικράτησε στην Περαία του αήττητου μέχρι σήμερα Πύργου Χαλάστρας με 45-42. Οι νικήτριες είχαν σημαντική διαφορά από την αρχή, όμως το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δίποντο των φιλοξενουμένων στο φινάλε του αγώνα, ενώ στην συνέχεια ο Πύργος αστόχησε σε τρίποντο που θα έφερνε το ματς στην παράταση.

Νίκη-ανάσα για τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Χωρίς προβλήματα ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε με 42-31 του Αριστοτέλη Σταυρού. Με επανεμφάνιση της Ντίνας Γεωργιάδου ο Γιώργος Μοσχούλας μετά το 10' (18-4) έκανε το ανάλογο ροτέϊσον. Από τις φιλοξενούμενες στο τέταρτο δεκάλεπτο εντύπωση έκανε η Χωρούδα που πέτυχε 13 από τους 14 πόντους της.

Ανετη επικράτηση για τον ΓΣ Μενεμένης

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης επικράτησαν άνετα του Φρυγανιώτη με 54-44. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στον πόντο στο τέλος της δεύτερης περιόδου, αλλά στην επανάληψη οι νικήτριες είχαν διαφορά κοντά στους 10 πόντους.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Συγκλονιστική ανταπόκριση στο κάλεσμα της Ασπίδας Ξάνθης για τους κατοίκους της Δυτικής Αττικής

Ολοκληρώθηκε η συγκέντρωση, η συσκευασία και η αποστολή των ειδών πρώτης ανάγκης που συλλέχθηκαν από την Ασπίδα Ξάνθης, κατά το διήμερο 25 και 26 Νοεμβρίου, στην Κεντρική Πλατεία Ξάνθης και στο Κλειστό Γυμναστήριο Ευμοίρου.

Η γιορτή για τα 109 χρόνια του Ηρακλή-Δείτε το βίντεο

Ρεπορτάζ για το Πανελλήνιο πανεπιστημιακό πρωτάθλημα της Κομοτηνής

Πηγή: R Channel Rodopi

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΔΕΚΑ-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από την άφιξη των γυναικών του Ολυμπιακού στην Ρίγα

Μεγάλη ανατροπή για το παιδικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Αν και βρέθηκε να χάνει με 18 πόντους στο 15ο λεπτό το παιδικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου κατάφερε να επικρατήσει του Αστέρα Πλαγιαρίου με 56-53, παίζοντας πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Πήραν το ντέρμπι οι νέοι του Θερμαϊκού Θέρμης

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι νέοι του Θερμαϊκού Θέρμης επικράτησαν του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 63-60.

Μεγάλη νίκη των παίδων της ΗΟΟΡ επί του Ηρακλή

Έχοντας σε όλων τον αγώνα το προβάδισμα ακόμα και με 30 πόντους  το παιδικό της ΗΟΟΡ δίκαια πήρε την νίκη από τον Ηρακλή με 73-56.

Ο δρόμος της Εθνικής Ανδρών ως το 82-61 επί του Ισραήλ

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα νεανίδων Άρης-Παναθλητικός

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα νέων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΠΣ Ευκαρπίας

Οι διαιτητές σε Α2, Β΄, Γ΄ Εθνική ανδρών και Α1, Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές σε Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών και Α1, Α2 γυναικών, που είναι οι εξής:

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων-Ποιοι κλήθηκαν να δώσουν το παρών

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι:

Ο ΣΑΕ Αστέρια διευκρινίζει

Από τον ΣΑΕ Αστέρια πήραμε την κάτωθι διευκρίνηση:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ γυναικών

Τα πρωταθλήματα Α΄ γυναικών και νέων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

«Πετάνε» για Λετονία οι γυναίκες του Ολυμπιακού- Καλτσίδου: «Κλειδί η άμυνα, να ελέγξουμε το ρυθμό»

Ο Ολυμπιακός την Πέμπτη (30/11, 19:30) αντιμετωπίζει τη Ρίγα στη Λετονία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Eurocup. Το γυναικείο τμήμα, ολοκλήρωσε την προετοιμασία του για το ευρωπαϊκό παιχνίδι του, χωρίς κάποιο απρόοπτο. Το παιχνίδι με την ομάδα της Λετονίας έχει τεράστια σημασία για τον Ολυμπιακό, καθώς με νίκη οι «ερυθρόλευκες» βρίσκονται πάρα πολύ κοντά στη φάση των «16», χωρίς να παίξουν αγώνα μπαράζ.

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα της Α2 γυναικών (Ομιλοι Βορρά και Νότου)-Προηγούνται Φλώρου, Θωμά, Κουφογιάννη, Πολιτοπούλου και Βάσω Καζαντζή

Μετά την έβδομη αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα των ομίλων Βορρά και Νότου της Α2 γυναικών είναι οι εξής:

«Ανέβαζαν στροφές» ανά δεκάλεπτο οι νεάνιδες του Ηρακλή

Αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά οι νεάνιδες του Ηρακλή επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου  Αλεξάνδρου με 48-83.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Α1 ανδρών

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:

«Κατοστάρα» στον Αγιο Παύλο για τους νέους του Ερμή Λαγκαδά

Εντυπωσιακοί οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν στον Αγιο Παύλο του Κεραυνού με 67-103.

«Περίπατος» για τις νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Σαρωτικές οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ νίκησαν με 96-17 τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη ο οποίος αγωνίστηκε χωρίς τη Δανάη Παπαδοπούλου.