28 Νοε 2017

Είχαν… αρχή και τέλος οι νεάνιδες του Αρη

Καλύτερες στην πρώτη και την τελευταία περίοδο οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με64-50 του Παναθλητικού. Οι παίκτριες της ομάδας των Συκεών, ισοφάρισαν σε 41-41 στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Το πρόγραμμα αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα της Παρασκευής που είναι το εξής:

Απίστευτο «διπλό» για τον ΣΑΕ Αστέρια επί της Προοδευτικής

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο ΣΑΕ Αστέρια επικράτησε εκτός έδρας της Προοδευτικής με 50-52.

Το παιδικό τμήμα της ΕΚ Σταυρούπολη αρωγός στο Ελληνικό παιδικό χωριό στο Φίλυρο

Σε μία πρωτοποριακή κίνηση προχώρησε η διοίκηση της ΕΚ Σταυρούπολη η οποία τοποθέτησε στην νέα στολή του παιδικού τμήματος, δίπλα από το σήμα του συλλόγου,  το λογότυπο Ελληνικό παιδικό χωριό στο Φίλυρο. Στόχος η προβολή του έργου του παιδικού χωριού, η ευαισθητοποίηση των αθλητών, των οικογενειών τους και της τοπικής κοινωνίας γενικότερα.

Στο Νο1 του τοπ-10 της FIBA το κάρφωμα του Θανάση Αντετοκούνμπο

Συνεχίζει το σερί το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Εβδομη σερί νίκη για το παιδικό που κέρδισε την Δόξα Δρυμού με 66-43. Οι νικητές ευχαριστούν πολύ τον σύλλογο της Δόξας για την φιλοξενία στον Δρυμό και ιδιαίτερα τον προπονητή της ομάδας Βαγγέλη Γκαλέτση.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Στην κορυφή Λύτας, Κυριαζόπουλος, Φορίδης και Λέντης

Μετά την 7η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στους δύο ομίλους της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Εξήντα δευτερόλεπτα πριν τον αγώνα Κεραυνός Αγίου Παύλου-Μακαμπή για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Φαίακας Κέρκυρας-ΓΕ Αγρινίου για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΒΑΟ-ΑΕ Πυλαίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

ΑΣ Πέρα: «Συγχαρητήρια στον κ. Ταγαράκη και στον ΣΑΕ Αστέρια για την στάση τους»

Από τον ΑΣ Πέρα είχαμε νέα, και ελπίζουμε τελευταία, ανακοίνωση:

Απάντηση στον ΑΣ Πέρα και διευκρινήσεις για την διεξαγωγή του σημερινού αγώνα από τον ΣΑΕ Αστέρια

Από τον ΣΑΕ Αστέρια πήραμε την κάτωθι ανακοίνωση:

ΑΣ Πέρα: «Δεν έχει ξαναγίνει…»

Από τον ΑΣ Πέρα πήραμε την παρακάτω ανακοίνωση:

«Λύπη μας προκαλεί η άποψη μέλους του ΔΣ της ΕΚΑΣΘ, καθώς όσοι αγωνιζόμαστε στην ΕΚΑΣΘ αναμένουμε τις ανακοινώσεις ανά διήμερο μέσω του σάιτ της ΕΚΑΣΘ η του φιλόξενου μπλογκ του Βασίλη Τσιότρα για να δούμε τον ορισμό των αγώνων.

Τιμούν την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία την Παρασκευή στον Αετό Κιλκίς

Διαφορά 30 πόντων για τη Νέμεση-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον Φίλιππο

Εύκολη νίκη πέτυχε η Νέμεσις επί του Φιλίππου με 71-41. Οι δύο ομάδες παίξανε με πολλές απουσίες. Στο πρώτο δεκάλεπτο η Νέμεσις μπήκε χαλαρά και έτσι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 12-13.

Χριστουγεννιάτικο τουρνουά κοινωνικού χαρακτήρα από τον Αρίωνα Σταυρούπολης

Ο Αρίων Σταυρούπολης αναγνωρίζοντας την τεράστια πλέον ανάγκη υποστήριξης οικογενειών που πλήττονται σκληρά από την ανεργία και τη φτώχεια, διοργανώνει το δεύτερο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά, την Τρίτη 19/12/2017 ώρες 18:15-20:45 στο Κλειστό Γήπεδο Σταυρούπολης (οδός Καραολή και Δημητρίου 3 - όπισθεν Δημαρχείου Παύλου Μελά Σταυρούπολη), με σκοπό τη συγκέντρωση τροφίμων και ρούχων, τα οποία θα διατεθούν στο συσσίτιο του Ιερού Ναού Αγίου Παντελεήμονα Πολίχνης, του Δήμου.

Δύο παιχνίδια μέσα σε 24 ώρες θα παίξει ο ΑΣ Πέρα

Από τον ΑΣ Πέρα πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι ανακοίνωση:

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Εξακολουθούν να προηγούνται Περδίκας-Μπεχλιβάνης

Μετά την 8η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Τέλος από τον ΔΑΣΩ ο Γιαννάκαρος-Τι δήλωσε ο γνωστός τεχνικός

Παρελθόν αποτελεί από τον ΔΑΣΩ ο Κώστας Γιαννάκαρος για προσωπικούς λόγους και λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων.

Οι δηλώσεις των Κουπαράνη, Καραμιχάλη και Αλμπάνη μετά τον αγώνα Κεραυνός Αγίου Παύλου-Μακαμπή για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία των νεανίδων

Τα πρωταθλήματα νεανίδων και νέων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Ξεκίνησε η προετοιμασία των γυναικών του Ολυμπιακού για τη Ρίγα

Την Κυριακή ο Ολυμπιακός επικράτησε του Φάρου στο Κερατσίνι με 70-58 και παρέμεινε αήττητος και πρώτος στην κορυφή του πρωταθλήματος, όμως δεν ξεκουράστηκε τη Δευτέρα, καθώς ξεκίνησε την προετοιμασία του, για το παιχνίδι με τη Ρίγα την προσεχή Πέμπτη (30/11, 19:30), στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Eurocup.

Πρόβλημα με Ζέρβα και Σουλτάνη στον Ολυμπιακό Βόλου

Δεν του έφθανε η ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία, ο Ολυμπιακός Βόλου έχει να «πονοκεφαλιάζει» και για την κατάσταση δύο παικτριών του.

Βασιλακόπουλος: «Δεδομένη η παρουσία μας στο παγκόσμιο μπάσκετ»

Ο Γιώργος Βασιλακόπουλος μίλησε για όλους και για όλα, μετά τη νίκη της Εθνικής Ελλάδας επί του Ισραήλ με 82-61. Αναλυτικά τα όσα είπε ο πρόεδρος της ΕΟΚ στην κάμερα της ΕΡΤ:

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Ελλάδα-Ισραήλ και το... σόου του Θανάση Αντετοκούνμπο

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα ΓΑΣ Κομοτηνή-Απόλλων Καλαμαριάς για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και νέους

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Ξέσπασε» στο τέλος ο ΒΑΟ

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο ΒΑΟ επικράτησε με 75-69 της ΑΕ Πυλαίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, όμως ο «Βυζαντινός» ανέκαμψε και έφθασε να προηγείται με 12 (71-59) στο 38ο λεπτό.

Πήρε το ντέρμπι ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Κεραυνός επικράτησε στον Αγιο Παύλο της Μακαμπή με 71-62. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους τρεις στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου, άλλα ο Κεραυνός ξαναπήρε μικρό προβάδισμα και έφθασε στη  νίκη.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Γαλαξίας-Κάντε κάτι με τα… χάλια του Μίκρας Β΄

Σε αγώνα που διεξήχθη στις… πολικές συνθήκες του δεύτερου γηπέδου της Μίκρας, ο Γαλαξίας με εξαιρετική απόδοση στην τελευταία περίοδο επικράτησε με 67-53 του Αριστοτέλη Επανομής.