27 Νοε 2017

«Κατοστάρα» στο Ωραιόκαστρο για τον εκπληκτικό Μέγα Αλέξανδρο

Με απίστευτη εμφάνιση από την αρχή και τρομερή ευστοχία ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στο Ωραιόκαστρο με 55-107(!!!) του ΔΑΣΩ. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι νικητές είχαν 19/21 βολές και εξίσου μεγάλα νούμερα και στα υπόλοιπα σουτ.

«Ανέβασε στροφές» στην τρίτη περίοδο η ΔΕΚΑ

Εχοντας για μια ακόμη φορά «καλό» δεκάλεπτο το τρίτο (επιμέρους σκορ 24-13) η ΔΕΚΑ επικράτησε με άνεση του ΠΚ Νεάπολης με 79-61. Στο τέλος χρησιμοποιήθηκαν και οι δώδεκα παίκτες και για πρώτη φορά φέτος σκόραραν όλοι.

Μεγάλο «διπλό» στη Μηχανιώνα για την ΑΕΕ Τούμπας

Σημαντική επιτυχία για την ΑΕΕ Τούμπας που μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι επικράτησε στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 66-70.

«Φόρτσαραν» στο τέλος τα Βασιλικά

Με ένα σερί 24-9 στην τελευταία περίοδο τα Βασιλικά πήραν σημαντική νίκη στην έδρα τους από τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου με 72-60. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως στο τέλος οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την επιτυχία.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Φάρσαλα-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Δείτε ανά δεκάλεπτο, τον αγώνα εφήβων Απόλλων Καλαμαριάς-Ιωνικός

Τέλος ο Καρβουνάρης από τον Μαραθώνα

Μετά από τρεισήμισι χρόνια η διοίκηση του Μαραθώνα και ο προπονητής των αντρών και της ακαδημίας του συλλόγου, Σάββας Καρβουνάρης, χωρίζουν φιλικά τους δρόμους τους.

Κεραυνός Αγίου Παύλου-Μακαμπή για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 21:30 από τον Αγιο Παύλο

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του Πήγασου και της Future Stars

Τι δήλωσαν Σκουρτόπουλος, Βασιλόπουλος και οι Ισραηλινοί στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα της Εθνικής Ανδρών

Θανάσης Σκουρτόπουλος: «Ολοκληρώσαμε πετυχημένα τα πρώτα δύο ματς. Το Ισραήλ έπαιξε ματς απ ζώνες και είχαμε χρόνο για να προετοιμαστούμε σε κάποιες λεπτομέρειες. Στα πρώτα 3-4 λεπτά είχαμε νευρικότητα, αλλά μετά βρήκαμε ισορροπία και δεν είχαμε πρόβλημα.

Ηλεκτρονική μπουτίκ από τη Νίκη Λευκάδας

Η Νίκη Λευκάδας ανακοίνωσε την έναρξη λειτουργίας του επίσημου ηλεκτρονικού καταστήματος προϊόντων (μπουτίκ) του συλλόγου.

Εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και άνετη νίκη επί του Ισραήλ με 82-61 για την Εθνική ανδρών

Η Ελλάδα έκανε το 2/2 σε αυτό το πρώτο «παράθυρο» και τις δύο πρώτες αναμετρήσεις για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019 της FIBA. Μετά την Μεγάλη Βρετανία εκτός, επιβλήθηκε και του Ισραήλ εντός με το τελικό 82-61, ανανεώνοντας το ραντεβού της για τον Φεβρουάριο και τις δύο αναμετρήσεις εντός συνόρων με Μεγάλη Βρετανία και Εσθονία.

Εύκολο «διπλό» επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου για τους εφήβους του ΠΚ Νεάπολης

Σε ένα παιχνίδι όπου οι έφηβοι του ΠΚ Νάπολης από την αρχή επέβαλαν την κυριαρχία τους, νίκησαν τον Μέγα Αλέξανδρο με 41-76.

Γύρισε στις επιτυχίες ο Νέστορας-Τραγικές οι συνθήκες στο Μίκρας Β΄

Επιστροφή στις νίκες για τον Νέστορα που το απόγευμα του Σαββάτου, κέρδισε τον Μορφέα με 35-31 στο Μίκρα 2.

Πανελλήνιο τουρνουά κορασίδων στον Νέο Σκοπό-ΠΑΟΚ και Μαντουλίδης θα συμμετάσχουν από Θεσσαλονίκη

Ο Ορφέας Νέου Σκοπού ανακοίνωσε την διεξαγωγή Πανελλήνιου τουρνουά κορασίδων, ένα μεγάλο μπασκετικό event που  αναμένεται να στρέψει και πάλι όλα τα μπασκετικά και όχι μόνο βλέμματα στις Σέρρες αυτή τη φορά σε επίπεδο κοριτσιών.

Νίκη για τους εφήβους, ήττα για τους άνδρες της GBA

Με εκτός έδρας επιτυχία για το εφηβικό και ήττα για το ανδρικό συνέχισαν τις προηγούμενες ημέρες τις υποχρεώσεις τους τα τμήματα της GBA. Αναλυτικά:

Παράπονα στους διαιτητές μέσω… facebook από τον Γιάννη Κακιούζη

Ο Γιάννης Κακιούζης έκανε κόντρα στο Στρατώνι ίσως την χειρότερη του εμφάνιση, για τα δικά του υψηλά δεδομένα, από την ημέρα που φόρεσε την φανέλα των Ικάρων Σερρών, σκοράροντας μόλις έξι πόντους και βγάζοντας μετά από ένα διάστημα και έναν ιδιαίτερο εκνευρισμό, προφανώς από την αντιμετώπιση που τυγχάνει από τους διαιτητές.

Χρειάστηκε παράταση απέναντι στους παίδες της Νέας Ραιδεστού η μικτή ΕΚΑΣΘ

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η μικτή ομάδα παίδων της ΕΚΑΣΘ επικράτησε εκτός έδρας της Νέας Ραιδεστού με 73-79 ύστερα από 45 λεπτά αγώνα. Κορυφαίοι των νικητών οι Πετανίδης, Θεογιάννης, ενώ Καραγιάννης και Μούλκας ήταν οι πρώτοι σκόρερ των γηπεδούχων.

Εκτός έδρας επιτυχία για το ανδρικό της Αναγέννησης Φλόγας

Με θέληση για την νίκη από την αρχή του αγώνα η Αναγέννηση Φλόγα προηγήθηκε από τα πρώτα λεπτά του πρωτοπόρου ΓΣ Μενεμένης και με αιχμή του δόρατος επιθετικά τον Μόσχο αλλά και χωρίς να υστερήσει κανείς στην άμυνα ήρθε το τελικό 53-57.

«Διπλό» για την Old School

Νίκη για την Old School που για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου επικράτησε στην έδρα του ΕΟΝ με 58-61 σε ένα πολύ δυνατό και όμορφο παιχνίδι. Το ρεκόρ της ομάδας πλέον είναι στο 5-2.

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Πανιώνιος-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα παίδων ΧΑΝΘ-ΠΑΟΚ

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Ανταγόρας Κω- Ηλιούπολη για την Α2 γυναικών

Πέρκος: «Να επικεντρωθούμε στις εκτός έδρας αναμετρήσεις»

Ο προπονητής των Φαρσάλων Στέφανος Πέρκος, δήλωσε μετά τον χθεσινό αγώνα τα εξής:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα κορασίδων Άρης-Παναθλητικός

Ανετη επικράτηση για το παιδικό του Αριστοτέλη Επανομής

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Αριστοτέλη Επανομής επικράτησαν του Αστέρα Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη  με 57-43.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟΚ Βέροιας για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Μεγάλη νίκη για το παιδικό της Αναγέννησης Φλόγας

Παίζοντας καταπληκτικά στο πρώτο ημίχρονο στην επίθεση, με μπροστάρηδες τον Γιωβάνη και τον Δαμιανίδη, η Αναγέννηση Φλόγα νίκησε για το παιδικό πρωτάθλημα τα αξιόμαχα Κουφάλια με 64-51.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης για την Α2 γυναικών

Σημαντικές επιτυχίες για εφήβους και παίδες των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Πολύ μεγάλες νίκες για το παιδικό και το εφηβικό των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων. Αναλυτικά:

Τι δήλωσε ο προπονητής των Ικάρων Σερρών Στέργιος Ποργιόπουλος μετά το τέλος του αγώνα με το Στρατώνι

Νίκες για εφήβους, παίδες και άνδρες του Αχιλλέα Θερμαϊκού-Τα φύλλα αγώνα

Άκρως επιτυχημένο ήταν το Σαββατοκύριακο για τα αγωνιστικά τμήματα του Αχιλλέα Θερμαϊκού. Η εφηβική ομάδα πέτυχε μεγάλη νίκη με σκορ 64-57 κόντρα στον Αριστοτέλη Επανομής.

Η μαγική ασίστ της Λολίτα Λύμουρα... και στιγμιότυπα του αγώνα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Βόλου

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Αθηναϊκός-Παναθλητικός για την Α1 γυναικών

Πάντα μπροστά η Δύση παρά την ήττα από την Ανατολή στο Τουρνουά Διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2004 της ΕΚΑΣΘ-Τα φύλλα αγώνα και φωτογραφίες

Το Σάββατο που μας πέρασε διεξήχθησαν, στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β, οι αγώνες της έκτης  αγωνιστικής του Τουρνουά Διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2004 με τα εξής αποτελέσματα:

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν, που και πότε

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει προγραμματισμένη προπόνηση στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου στις 18.00. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι:

Κάκωση ο Κόνιαρης-Η διάθεση των εισιτηρίων για το σημερινό παιχνίδι της Εθνικής Ανδρών

Ο Αντώνης Κόνιαρης υποβλήθηκε σε μαγνητική σήμερα μετά τον χθεσινό τραυματισμό του, η οποία έδειξε πως έχει υποστεί κάκωση και διάταση των μαλακών μορίων της δεξιάς άρθρωσης του ώμου. Ο Έλληνας γκαρντ έχει ήδη αρχίσει θεραπείες.

Αλλαγές ωρών έναρξης σε αγώνες Α1 γυναικών, Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ., για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών της 03/12/2017 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.00, στο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας στους άνδρες ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δεν πάει τελικά Αγρίνιο ο Αμοιρίδης

Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκεται εκ νέου το Αγρίνιο, με τον Παναγιώτη Αμοιρίδη να μην αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία της ομάδας της Αιτωλοακαρνανίας.

«Καθάρισε» από την αρχή ο Πορφυριακός

Εχοντας διαφορά 20 πόντων από την αρχή του αγώνα ο Πορφυριακός επικράτησε με 69-50 του Βόσπορου.

Νέα επιτυχία για το παιδικό του Ζέφυρου

Από νίκη  σε νίκη  πηγαίνει  η παιδική  ομάδα  του Ζέφυρου, καθώς επικράτησε άνετα στην Περαία της νεανικής ομάδας  του Θερμαϊκού Θέρμης  με 63-33.

Πρωταθλήτριες ΕΚΑΣΔΥΜ και πάλι οι νεάνιδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας

Πρωταθλήτριες από σήμερα, μία αγωνιστική πριν την τελευταία στροφή, αναδείχτηκαν οι νεάνιδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας, κερδίζοντας νωρίς το απόγευμα τον Αίαντα Αμυνταίου με 65-43.

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών του αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-Ελίμεια Κοζάνης για την Β΄ Εθνική ανδρών

Ιστορική επιτυχία για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΚΑΣΘ, ο Παναθλητικός επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 55-60. Να θυμίσουμε ότι ο Αρης απαρτίζεται φέτος κατά βάση από παγκορασίδες.

Δείτε τις δηλώσεις Δημητριάδη και Γεροφώτη μετά τον αγώνα Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Χαρίλαος Τρικούπης

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της Κυριακής σε Γ1, Γ2 ανδρών, κύπελλο ανδρών και γυναικών και παιδικό