25 Νοε 2017

Εύκολο «πέρασμα» από το Νέο Ρύσιο για το εφηβικό της Ακαδημίας Αστέρια

Εχοντας σημαντική διαφορά από την αρχή οι έφηβοι της Ακαδημίας Αστέρια επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 53-78.

«Ανέβασαν στροφές» στην επανάληψη οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Πολύ καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Μαντουλίδη, επικράτησαν άνετα εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με 42-64.

«Κατοστάρα» για τις κορασίδες του Ηρακλή

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Ηρακλή επιβλήθηκαν με 100-20 της ΜΕΝΤ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο των εφήβων της ΕΚΑΣΘ

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες της Νέας Ραιδεστού

Νίκη για τις κορασίδες της Νέας Ραιδεστού που επικράτησαν της ΑΕ Πυλαίας με 58-50.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

«Περίπατος» των κορασίδων του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αχιλλέα Τριανδρίας

Εύκολη επικράτηση για άλλη μια φορά των κορασίδων του ΠΑΟΚ αυτή τη φορά εκτός έδρας επί του Αχιλλέα Τριανδρίας με 24-98.

«Καθάρισαν» από την αρχή οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας επιβλήθηκαν εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης με 36-80.

Λαρεντζάκης: «Έπρεπε να νικήσουμε. Η φανέλα έχει ιστορία»

Η Εθνική Ανδρών έφερε εις πέρας την πρώτη αποστολή της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου νικώντας τη Μ. Βρετανία στο Λέστερ (92-95). Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μίλησε για μια πρωτόγνωρη εμπειρία, καθώς το ελληνικό συγκρότημα με πολλά νέα πρόσωπα και λίγες μέρες προετοιμασίας κλήθηκε να δώσει επίσημα παιχνίδια.

Ο Αμοιρίδης στη θέση του Μυριούνη στον ΑΟ Αγρινίου

Η εντός έδρας ήττα από την Ευρώπη Πευκοχωρίου, με 70-59, αποτέλεσε το τελευταίο παιχνίδι του Χρήστου Μυριούνη στον πάγκο του ΑΟ Αγρινίου, ο οποίος μετά από μια ταραχώδη περίοδο, θα αποχαιρετήσει μια ομάδα, την οποία ο ίδιος έφερε μια ανάσα από την Α2 την περσινή σεζόν.

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του Αρη

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή και χρησιμοποιώντας για αρκετή ώρα όλες τις παίκτριες,  οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν, σκοράροντας όλες, στο Κορδελιό του Πρωτέα με 12-77.

Νίκη για τις κορασίδες του Πύργου Χαλάστρας

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, οι κορασίδες του Πύργου επικράτησαν στη Χαλάστρα με 54-46 του ΠΚ Νεάπολης.

Χωρίς προβλήματα οι κορασίδες του Παναθλητικού Συκεών-Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα

Ακόμη μια εύκολη νίκη για τις κορασίδες του Παναθλητικού Συκεών οι οποίες… πήραν κεφάλι από την αρχή του αγώνα και αύξησαν τη διαφορά έως το τέλος, επικρατώντας τελικά με 52-22 του Αριστοτέλη Σταυρού.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ηρακλής-Παραμένει αήττητο το Περιστέρι- Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Το Περιστέρι νίκησε 81-68 την Καρδίτσα για την 7η αγωνιστική και παρέμεινε η μόνη αήττητη ομάδα της Α2 ανδρών. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ανετη επικράτηση στο Νέο Ρύσιο για τις κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Αυξάνοντας συνεχώς το προβάδισμά τους στο σκορ, οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη επικράτησαν εκτός έδρας της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 26-96.

Μεγάλο «διπλό» στο Αγρίνιο για το Πευκοχώρι

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η Ευρώπη Πευκοχωρίου πέτυχε σημαντική νίκη στο Αγρίνιο επί του τοπικού ΑΟΑ στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής στη Β΄  Εθνική ανδρών.

Ο Μιχάλης Πολίτης του Χαρίλαου Τρικούπη μιλά για το παιχνίδι με τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Αποχαιρέτησε την Εθνική Ανδρών ο Μπουρούσης- Τα εισιτήρια για την αναμέτρηση με το Ισραήλ-Οι ώρες λειτουργίας του Κέντρου Διαπιστεύσεων

Η Εθνική Ανδρών πήρε το δρόμο της επιστροφής μετά τη νίκη επί της Μεγάλης Βρετανίας στο Λέστερ, στον πρώτο αγώνα της Προκριματικής Φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ηρακλής-Ψυχικό για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το «Ιβανώφειο»

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α2 και την Β΄ Εθνική ανδρών, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

«Περίπατος» στο ντέρμπι με τον Αξιό Ανατολικού για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το ντέρμπι κορυφής μεταξύ του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων και του Αξιού Ανατολικού, καθώς ο «Δικέφαλος» επικράτησε με 68-43.

Πήρε το ντέρμπι με το Καλοχώρι ο ΓΣ Ηλιούπολης

Μια σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του ΓΣ Ηλιούπολης εντός έδρας με αντίπαλο τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου και σκορ 71-68. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με δυο βολές του Νίκου Στράντζαλη, ενώ στην τελευταία κατοχή η φιλοξενούμενη ομάδα έκλεψε τη μπάλα αλλά το σουτ που επιχείρησε δε βρήκε στόχο.

Νίκη στην παράταση επί της Μεγάλης Βρετανίας για την Εθνική Ανδρών- Τα καλύτερα στιγμιότυπα-Τι δήλωσαν Σκουρτόπουλος, Αθηναίου και Λαρεντζάκης-Δείτε σε βίντεο την συνέντευξη τύπου

Η Εθνική Ανδρών άρχισε νικηφόρα την πορεία της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2019 επικρατώντας της Μεγάλης Βρετανίας στο Λέστερ με 95-92 στην παράταση (κ.α. 83-83). Πλέον η ελληνική ομάδα δίνει ραντεβού με το κοινό της τη Δευτέρα στο Ηράκλειο (17:00) για την αναμέτρηση με το Ισραήλ, που στον άλλο αγώνα του ογδόου ομίλου είχε νικήσει νωρίτερα 88-68 την Εσθονία στο Τελ Αβίβ.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και εφηβικό