20 Νοε 2017

«Βόλτα» στην Επανομή για την ΔΕΚΑ

Παίρνοντας τεράστια διαφορά στη δεύτερη περίοδο, η ΔΕΚΑ επικράτησε στην Επανομή του Αριστοτέλη με 45-62. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, χρησιμοποιήθηκαν για αρκετή ώρα οι μικρότεροι σε ηλικία παίκτες της ομάδας του Ευόσμου.

Εύκολο βράδυ για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας προβάδισμα με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων μετά τη δεύτερη περίοδο, η οποία ανέβηκε εντυπωσιακά στην τελευταία, η ΑΕ Πυλαίας επιβλήθηκε εύκολα του ΔΑΣΩ με 77-54.

Μεγάλο «διπλό» στο «Αλεξάνδρειο» για τον ΒΑΟ

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο ΒΑΟ πέτυχε σημαντική νίκη εκτός έδρας επί της Μακαμπή με 64-74. Οι νικητές ήταν μπροστά στο σκορ στην αρχή, όμως οι γηπεδούχοι με σερί 10-0 έφεραν το σκορ από το 19-26, στο 29-26 στο 13ο λεπτό.

«Πέρασε» και από τα Βασιλικά ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Πολύ καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο, αν και αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Χατσατούρωβ, ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επικράτησε στα Βασιλικά της ομώνυμης ομάδας με 62-71. Οι νικητές πήραν διαφορά δέκα πόντων στην τρίτη περίοδο και την κράτησαν με αυξομειώσεις μέχρι το τέλος.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δύο νίκες για την υποδομή του Αριστοτέλη Επανομής

Τα αποτελέσματα της έβδομης  αγωνιστικής των τμημάτων υποδομής του Αριστοτέλη Επανομής έχουν ως εξής:

Μακαμπή-ΒΑΟ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 21:00 από το "Αλεξάνδρειο"

«Πρώτη» στο ΟΑΚΑ και Media Day για την Εθνική Ανδρών-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Η Εθνική Ανδρών έκανε σήμερα το απόγευμα στο ΟΑΚΑ το πρώτο βήμα για τα Προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019.

«Δάγκωσαν» τον Αστέρα οι Αλιγάτορες

Την πέμπτη της νίκη σε επτά παιχνίδια πέτυχαν οι Αλιγάτορες που επικράτησαν με 60-51 του Αστέρα Ιπποδρομίου.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-Πευκοχώρι για την Β΄ Εθνική ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μακεδονικός

Η ΔΕΚΑ ευχαριστεί τον Χρήστο Νίκου

Η ΔΕΚΑ ευχαριστεί τον προπονητή Χρήστο Νίκου, για την παρουσία του στο τιμόνι της ανδρικής ομάδας, για τους δύο μήνες αναγκαστικής απουσίας του προπονητή Γιώργου Κυριαζή και του εύχεται καλή συνέχεια με την ομάδα του Ευκαρπία, στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία Ανδρών.

Εβδομη νίκη για το παιδικό της Βεργίνας

Εχοντας μια διαφορά 8-10 πόντων από τα πρώτα λεπτά το παιδικό της Βεργίνας πέτυχε την έβδομή του νίκη, επικρατώντας με 41-55 εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς για την Α2 γυναικών

Στουγιαννούδης και Σιώμος μιλούν για τον αγώνα του ΚΣ Γέφυρας με τους Τιτάνες Παλαμά

Μετά τον αγώνα το ΚΣ Γέφυρας με τους Τιτάνες Παλαμά βοηθός προπονητή των γηπεδούχων Τάσος Στουγιαννούδης, δήλωσε στα «Νέα φίλων μπάσκετ ΚΣ Γέφυρας:

Η τελευταία φάση της αναμέτρησης Μακεδονικός - ΓΑΣ Κομοτηνής για την Γ΄ Εθνική ανδρών

"Κάνουμε ντρίπλα στον εκφοβισμό"-Φιλικός αγώνας του Συνδέσμου Βετεράνων Ελλάδας με Αστυνομικούς-Δείτε το βίντεο

Προσκόμιση φύλλων αγώνα στην ΕΚΑΣΘ

Από την ΕΚΑΣΘ παρακαλούνται οι διαιτητές των αγώνων καθώς και οι γυμνασίαρχοι να προσκομίσουν στα γραφεία της Ένωσης τα φύλλα αγώνων μέχρι την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2017,  τα οποία χρειάζονται για τις βαθμολογίες των πρωταθλημάτων καθώς και για τις καταστάσεις, ενόψει των επικείμενων πληρωμών για το διάστημα Σεπτεμβρίου-Νοεμβρίου.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Μία ώρα αργότερα το Ικαροι Σερρών-Στρατώνι για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών-ΣΑ Στρατωνίου, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 26/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00, στο ΔΑΚ Σερρών.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα, τις δηλώσεις και το τέλος του αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια για την Β΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνής για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Παναθλητικός-Πανιώνιος για την Α1 γυναικών και το σχόλιο του Γιάννη Γράψα

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΕΚ Σταυρούπολη-ΠΚ Νεάπολης

Παραμένει στην κορυφή η Δύση στο Τουρνουά Διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ (αθλητών γεννημένων το 2004)-Οι φωτογραφίες των ομάδων

Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β διεξήχθησαν οι αγώνες της 5ης  αγωνιστικής του Τουρνουά Διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ αθλητών γεννημένων το 2004 με τα εξής αποτελέσματα:

Διπλή προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει δύο προγραμματισμένες προπονήσεις για τις 22 και 29 Νοεμβρίου. Την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου καλούνται να βρίσκονται στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ στις 16.30 οι:

Αγώνας της μικτής αγοριών ΕΚΑΣΘ με τη Νέα Ραιδεστό για το πρωτάθλημα παίδων την Παρασκευή-Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται την  Παρασκευή  24 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 19:15 στο κλειστό γυμναστήριο Θέρμης οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2003 για τον αγώνα  της μικτής αγοριών ΕΚΑΣΘ με τη Νέα Ραιδεστό:

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου στις 18.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που καλούνται είναι οι:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας στους άνδρες ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Συνέχισαν το σερί οι παίδες του Ζέφυρου

Με νίκη  συνέχισε  το παιδικό  του Ζέφυρου, καθώς μετά  από πολύ  καλή  εμφάνιση  και έχοντας  μεγάλη διαφορά  σε όλη τη διάρκεια του αγώνα  επικράτησε  εύκολα  εκτός έδρας  του αξιόμαχου Ποσειδώνα  Μηχανιώνας με 46-65, δίνοντας συνέχεια  στο σερί  νικών και καλών εμφανίσεων .

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος για την Α2 γυναικών

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες του Μακεδονικού

Σε ένα συναρπαστικό  παιχνίδι που  έγινε  στην έδρα τους, οι παίδες του Μακεδονικού  σαφώς καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού έκτος από το τελευταίο πεντάλεπτο κατάφεραν τελικά να πάρουν το ντέρμπι της αγωνιστικής του ομίλου κερδίζοντας με 63-60 την ομάδα Εύοσμος 10.

Δειτε την παρουσίαση, τις βραβεύσεις και την MVP του αγώνα Εσπερίδες-Ολυμπιακός Βόλου

Ανετη επικράτηση για τους άνδρες της Θέρμης

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι άνδρες του Θερμαϊκού Θέρμης επικράτησαν με 62-45 του Ορφέα Σουρωτής.

Λεμονίδης: "Θα μπορούσε να είχε κερδίσει ο Μακεδονικός"-Δείτε τις δηλώσεις του προπονητή του ΓΑΣ

Νίκη μετά… κλοπής για το ανδρικό της GBA

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι άνδρες της GBA επικράτησαν εκτός έδρας της Αθλητικής Ακαδημίας Καλαμαριάς με 71-80.

Τι δήλωσαν Ατακτίδης και Τσίκληρας μετά το τέλος του αγώνα Παναθλητικός-Πανιώνιος για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Χαλκηδόνα-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων για την Β΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα του αγώνα Ορφέας Νέου Σκοπού-ΠΣ Ευκαρπίας για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τις τελευταίες στιγμές του αγώνα Φάρσαλα-Ικαροι Σερρών για την Β΄ Εθνική ανδρών

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε κύπελλο ανδρών και γυναικών, Γ1, Γ2 ανδρών και παιδικό