19 Νοε 2017

Στους «8» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ γυναικών ο Αστέρας Ιπποδρομίου-Μαντουλίδης-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Παίζοντας εκπληκτικά από το 8ο λεπτό κι έπειτα ο Αστέρας Ιπποδρομίου επιβλήθηκε του ΑΣ Πανόραμα με 60-40. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στο 6' με 2-11 όμως ένα σερί 31-11 ως το ημίχρονο έδωσε πλεονέκτημα στις γηπεδουχες 11 πόντων και στο 26ο λεπτό προηγήθηκαν με 48-26.

«Διπλό» για τον Πορφυριακό

Παίρνοντας διαφορά ασφαλείας στο δεύτερο ημίχρονο ο Πορφυριακός επικράτησε εκτός έδρας του Αγίου Νικολάου Καλαμαριάς με 49-61.

Λαμπρόπουλος: «Τα κορίτσια έδειξαν περίσσιο πάθος »

Ο προπονητής της ομάδας γυναικών του Ηρακλή, Παναγιώτης Λαμπρόπουλος μετά το τέλος της αναμέτρησης ανέφερε την δουλειά που έκαναν οι καλαθοσφαιρίστριες του μέσα στην εβδομάδα, όπως και ότι το πρωτάθλημα έχει πολύ ακόμα. Αναλυτικά:

Αήττητοι στον πρώτο γύρο οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Με νίκες μόνο ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος αγώνων του εφηβικού της Νέας Ραιδεστού, το οποίο επικράτησε με 56-73 του Θερμαϊκού Θέρμης.

Πρόκριση στο τέλος για την ΕΚ Σταυρούπολη επί της Μαλακοπής-Στιγμιότυπα από τον αγώνα-Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Παίρνοντας διαφορά μετά το 35ο λεπτό η ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησε εντός έδρας της Μαλακοπής με 80-67 και προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ από το αναπτυξιακό καμπ κοριτσιών του Βόλου

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών

Πρώτη επιτυχία για τις Εσπερίδες

Στην Καλλιθέα, οι Εσπερίδες πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, «λυγίζοντας» τον Ολυμπιακό Βόλου με 52-42. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν για 24 λεπτά, αλλά κάπου εκεί οι γηπεδούχοι «πάτησαν το γκάζι».

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Ηλιούπολη-Μελίσσια 65-40

«Πάτησαν κορυφή» νικώντας τον Αρη οι γυναίκες του Ηρακλή

Με απίστευτη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν του Αρη με 58-49 και τον έφθασαν στην πρώτη θέση. Οι νικήτριες πήραν διαφορά δέκα πόντων στην τρίτη περίοδο και στη συνέχεια δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους αντιπάλους τους.

Ανετο «διπλό» στις Συκιές για τον Πανιώνιο

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή και διευρύνοντάς το στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανιώνιος επικράτησε άνετα στις Συκιές με 33-58 του Παναθλητικού και παρέμεινε αήττητος στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

«Φόρτσαρε» στο δεύτερο ημίχρονο η Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ολύμπια επικράτησε με άνεση στη Λάρισα (61-40) του Πιερικού Αρχέλαου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στο δεύτερο δεκάλεπτο, όταν και έφθασαν το παιχνίδι στο… καλάθι (27-25).

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη ο Πανσερραϊκός-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Για 26 αγωνιστικά λεπτά ο Πανσερραϊκός ήταν με τη πλάτη στον τοίχο όμως κατάφερε να κερδίσει τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 53-44. Οι «λιονταρίνες» όμως έκαναν κατάθεση ψυχής στο παρκέ παίζοντας και για τη τραυματισμένη συμπαίκτριά τους, Νίκη Χωλοπούλου και στο τέλος απέσπασαν το τέταρτο ροζ φύλλο στο φετινό πρωτάθλημα.

Σημαντική επιτυχία για το γυναικείο του Ναύαρχου Βότση

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε με 35-62 του ΕΟ Σταυρούπολης εκτός έδρας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Ηρακλής-Μαντουλίδης

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΠΑΟΚ-Αρης

«Πέρασε» από τη Λευκάδα ο Φάρος Κερατσινίου- Δουβίτσας: «Μας κέρδισαν στη δύναμη»

Πρώτη εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα για την Νίκη Λευκάδας από τον Φάρο Κερατσινίου με 58-67. Παρ’ όλο που η γηπεδούχος ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, μετά τα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου ο Φάρος οικοδόμησε μια μικρή διαφορά υπέρ του, την οποία και υπερασπίστηκε μέχρι τέλους.

Ανετο «διπλό» για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Εχοντας προβάδισμα με διψήφια διαφορά από την αρχή του αγώνα, η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε στην Ξάνθη της Ασπίδας με 47-65.

Ηταν… Τιτάνες στο ντέρμπι

Σημαντική επιτυχία για τους Τιτάνες που αν και αγωνίστηκαν χωρίς την Ελευθερία Γαϊτάνη, επικράτησαν στη Δράμα της ΑΕ Πυλαίας με 64-55. Οι νικήτριες ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην τελευταία περίοδο πήραν διαφορά 11 πόντων και δεν είχαν πρόβλημα για τη νίκη.

Απόλυτη επιτυχία στο καμπ Ανάπτυξης U14 Koριτσιών του Βόλου-Φωτορεπορτάζ και τα φύλλα αγώνα της τελευταίας μέρας

Ολοκληρώθηκε στο Βόλο το καμπ Ανάπτυξης U14 Koριτσιών που έγινε με τη συνεργασία ΕΟΚ και FIBA και την συνδιοργάνωση της ΕΣΚΑΘ. Οι αγώνες αναλυτικά:

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων της Γ1 και Γ2 ανδρών και παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α1, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων του Σαββάτου της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών, εφηβικό και κορασίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από την εκτός έδρας νίκη επί της ΕΚ Σταυτούπολη

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν στην Ηλιούπολη με 49-58 της ΕΚ Σταυρούπολη.

«Καθαρή» επικράτηση για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι έφηβοι της ΧΑΝΘ επικράτησαν με 71-43 της Ακαδημίας Αστέρια. Πρωταγωνιστής των νικητών ο Κωστίκας με 25 πόντους.

Οι δηλώσεις των προπονητών μετά το τέλος του αγώνα Καστοριά-Μαρούσι για την Α2 ανδρών

«Ανέβασαν στροφές» στην επανάληψη οι έφηβοι των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Από το τρίτο δεκάλεπτο οι έφηβοι των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων πήραν διψήφια διαφορά, την οποία κράτησαν έως το τέλος και επικράτησαν τελικά με άνεση του Ιωνικού.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Κεραυνός Ωραιοκάστρου-ΔΕΚΑ

Διαφορά 21 πόντων για τις κορασίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Αχιλλέα που νίκησαν στην Τριανδρία με 51-30 τη Νέα Ραιδεστό.

«Καθαρή» νίκη για τις κορασίδες του Καλοχωρίου

Εύκολο απόγευμα για τις κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου, που επικράτησαν με 68-35 του ΕΟ Σταυρούπολης.