16 Νοε 2017

Τα σημερινά αποτελέσματα και το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Σε σημερινούς αγώνες για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ είχαμε:

Μαντουλίδης-ΔΕΚΑ για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ, σε μαγνητοσκόπηση από το κλειστό των Εκπαιδευτηρίων

Ο αγώνας είναι προσφορά:

Παπαβασιλείου: «Αν είμαστε καλά, δεν έχουμε να φοβηθούμε κανέναν»

Η καλαθοσφαιρίστρια του Ηρακλή Μαρία Παπαβασιλείου αναφέρθηκε στο ντέρμπι της Κυριακής κόντρα στον Άρη. Αναλυτικά:

Τα στιγμιότυπα από τη νίκη της Εθνικής γυναικών επί της Μεγάλης Βρετανίας

Ανετη επικράτηση για τις Ελπίδες Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Αγχίαλο

Παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ κατά διαστήματα οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν εντός έδρας της Αγχιάλου με 88-53 για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι νέοι της Αρετσούς

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι νέοι του Αρετσούς επικράτησαν του Ναυάρχου Βότση με 66-51.

Φιλικά το Σαββατοκύριακο για το προπαιδικό των Future Stars

Τι δήλωσαν Στόλης και Παπαδόπουλος για το παιχνίδι των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων με την Χαλκηδόνα-Φωτορεπορτάζ από την προπόνηση

Πενήντα τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών από την 17χρονη Χωρούδα του Σταυρού

Ένα ακόμη σημαντικό στατιστικό στοιχείο μας έδωσε πριν από λίγο ο Νεκτάριος Ιωαννίδης.

Συνεχίζεται το τουρνουά διαμερισμάτων (γεννημένων το 2004) της ΕΚΑΣΘ το Σάββατο-Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 στο γήπεδο Μικρας Β΄ συνεχίζεται το τουρνουά Διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ για αθλητές γεννημένους το 2004. Έτσι καλούνται οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2004 να βρίσκονται στο γήπεδο Μίκρας Β΄ στις 08:30 για τον αγώνα Ανατολή-Βορράς:

Το πρόγραμμα του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Πλήθος αγώνων περιλαμβάνει το πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ για το Σάββατο που είναι το εξής:

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Εφήβων

Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, ανακοινώνεται ότι την Δευτέρα 20 Νοεμβρίου και ώρα 16:45, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών:

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα νέων Ηρακλής-Ανατόλια

Σταμάτη: «Λειτουργήσαμε ομαδικά και πήραμε τη νίκη»

Οι δύο νίκες ήταν το ζητούμενο για την Εθνική Γυναικών που ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2019. Πρώτα η Πορτογαλία και στη συνέχεια η Μεγάλη Βρετανία ήταν τα εμπόδια που ξεπέρασαν οι διεθνείς αθλήτριες.

Αναβολές και αλλαγές ημερών και ωρών έναρξης σε αγώνες Β΄, Γ΄ Εθνικής Ανδρών και Α1, Α2 γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ., για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αναβάλλεται και θα οριστεί προσεχώς νέα ημερομηνία διεξαγωγής του.

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δύσκολη νίκη για τα Ελληνικά Πετρέλαια

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα η ομάδα των Πετρελαίων αντιμετώπισε την ομάδα του Δήμου Καλαμαριάς στο γήπεδο του Ιωνικού και επικράτησε με 58-46.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Φρυγανιώτης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

«Πέρασαν» από το «Ιβανώφειο» οι νέοι του Ανατόλια

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από την αρχή, οι νέοι του Ανατόλια επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» με 71-85 του Ηρακλή.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων για τα πρωταθλήματα νέων και εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Προκριματική φάση ΝΕΩΝ

Νίκη στο… καλάθι για τους νέους του Ερμή Λαγκαδά

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν στην Ευκαρπία του ΠΣ με 80-82.

Στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ ο Ποσειδών Καλαμαριάς-Επικράτησε με 54-57 στο Κορδελιό του Πρωτέα

Την πρόκριση στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ, πήρε ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς μετά το διπλό στο Κορδελιό επί του Πρωτέα με 54-57.

Ανετη επικράτηση στο.. ντέρμπι για τον ΓΣ Μενεμένης

Εχοντας σημαντική διαφορά από την αρχή ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε με 62-41 του ΑΣ Πανόραμα και το ανάγκασε στην πρώτη του ήττα. Η άμυνα ήταν αυτή που έπαιξε σημαντικό ρόλο στη μεγάλη νίκη των γηπεδούχων που μετά τη δεύτερη περίοδο είχαν διαφορά μεγαλύτερη των 15 πόντων.

Μεγάλη ανατροπή για τον Φρυγανιώτη

Αν και ήταν πίσω στο σκορ σχεδόν σε όλο το παιχνίδι οι γυναίκες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στη Νεάπολη του ΠΚ με 50-54. Οι φιλοξνούμενες πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά λίγο πριν το φινάλε, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε η Ιωάννα Μουταφίδου, 40 δεύτερα πριν τη λήξη.

Σημαντική νίκη για τον ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ μετά τη δεύτερη περίοδο, ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε στο Μαντουλίδη του Αστέρα Ιπποδρομίου με 45-53.

Μεγάλο «διπλό» για τους Αμπελόκηπους Μενεμένης

Έχοντας ισχνό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι Αμπελόκηποι Μενεμένης, είχαν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και επικράτησαν εκτός έδρας του Αστέρα Πλαγιαρίου με 38-41.