12 Νοε 2017

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της Κυριακής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών, παίδες και κορασίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Περίπατος» για το εφηβικό του Κεραυνού Αγίου Παύλου

Με καταπληκτική εμφάνιση οι έφηβοι του Κεραυνού Αγίου Παύλου και ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο επικράτησαν με 35-76 στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ.

Εύκολο «διπλό» στον Λαγκαδά για τους παίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Πέμπτη σερί νίκη για το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου που κέρδισε μέσα στην έδρα του Ερμή Λαγκαδά με 35-60 και παρέμεινε στην κορυφή του τέταρτου ομίλου πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.

Δείτε τις δηλώσεις Ντισλή και Στυλίδη και τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μακεδονικός - ΓΣ Ελευθερούπολης για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕ Πυλαίας - Ναύαρχος Βότσης για την Α2 γυναικών

Οι δηλώσεις Οκλαλιώτη και Γκαϊτατζή μετά το τέλος του αγώνα Ανατόλια-Χαλκηδόνα

Κάρφωμα Κωνσταντινίδη και οι δηλώσεις Γεροφώτη, Χατζούλη μετά το τέλος του αγώνα Μαχητές Πειραματικό - Στρατώνι

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νικολοπούλου: «Να γεμίσουν οι εξέδρες στην Κοζάνη»

Ο πρώτος στόχος επετεύχθη για την Εθνική Γυναικών που θέλει να συνεχίσει επιτυχημένα τις υποχρεώσεις της για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2019.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Η συνέντευξη του Χρήστου Μυριούνη μετά τον αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τον Χαρίλαο Τρικούπη

Εύκολη επικράτηση των κορασίδων του Ηρακλή

Σε αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον οι κορασίδες του Ηρακλής επικράτησαν της μικτής ΕΚΑΣΘ με 59-45.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων- Απόλλων Καλαμαριάς

«Ανέβασαν στροφές» στην επανάληψη οι έφηβοι του ICBS

Στον αγώνα για το πρωτάθλημα εφήβων του 4ου ομίλου της ΕΚΑΣΘ, που έγινε χθες το ICBS επικράτησε της Δόξα Δρυμού με 58-44.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 28-66

Χωρίς προβλήματα οι γυναίκες του Πιερικού Αρχέλαου

Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 74-48 της Ασπίδας Ξάνθης, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

«Καθάρισαν» στην τρίτη περίοδο οι γυναίκες του Ηρακλή

Καλύτερες στην επανάληψη οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο με 57-65 της Αναγέννησης. Ένα σερί 9-21 στην τρίτη περίοδο ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Παναγιώτη Λαμπρόπουλου, που είχε να αντιμετωπίσει μόλις έξι αθλήτριες από τη μεριά των γηπεδούχων που ταλανίζονται από τραυματισμούς.

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι γυναίκες του Αρη

Ένα σερί 19-1 στο δεύτερο δεκάλεπτο, ήταν αρκετό για τον Αρη που επικράτησε με μεγάλη άνεση, όπως φαίνεται από το τελικό 54-21 του ΕΟ Σταυρούπολης. Από τις νικήτριες προληπτικά δεν αγωνίστηκε η Αθηνά Αντωνιάδου.

Εύκολη επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας από το πρώτο δεκάλεπτο διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε άνετα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με 65-46 του Ναύαρχου Βότση.

Διαφορά 20 πόντων για τον εξαιρετικό Απόλλωνα Καλαμαριάς

Πιάνοντας το καλύτερο φετινό του παιχνίδι ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε με 61-41 της Ολύμπια Λάρισας σε αγώνα για την Α2 γυναικών. Οι νικήτριες πήραν σημαντικό προβάδισμα από την αρχή και…. χαλάρωσαν στην τελευταία περίοδο.

«Πύρρειος» νίκη για τους Τιτάνες Δράμας

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα στην επανάληψη οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα με 56-44 του Πανσερραϊκού.  Η διαφορά έφθασε ακόμη και τους 23 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο είχαμε δύο σοβαρούς τραυματισμούς, της Χωλοπούλου των φιλοξενουμένων στο δεύτερο δεκάλεπτο και της Ελευθερίας Γαϊτάνη των γηπεδούχων στο τρίτο.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 γυναικών

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων ΒΑΟ-ΑΕΕ Τούμπας

Μια μικρή ματιά και δηλώσεις από το παιχνίδι της Εθνικής γυναικών στην Πορτογαλία

Στιγμιότυπα από τα παιχνίδια ΑΕ Λάρισας-Παπάγου και Περιστέρι-Ερμής Αγιάς για την Α2 ανδρών

Από την ΕΚΑΣΘ στο… NBA, ο ορθοπαιδικός και παλαίμαχος αθλητής της ΕΚΑΣΘ, Dr. Τρύφων Τότλης, σε μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη με τον ιατρό των Chicago Bulls

Ο παλαίμαχος αθλητής της ΕΚΑΣΘ Τρύφων Τότλης που είναι Ορθοπαιδικός Χειρουργός στην Θεσσαλονίκη, είχε την τιμή να έχει δίπλα του κατά την μετεκπαίδευσή του στο Midwest Orthopaedics at Rush τον Dr. Brian Cole, που είναι Αναπληρωτής Διευθυντής και Καθηγητής στην Ορθοπαιδική, καθώς και ο ιατρός των Chicago Bulls και των Chicago White Sox, από τον οποίο πήρε μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη την οποία μοιράζεται με τους αναγνώστες του μπλογκ:

Ανατόλια-Χαλκηδόνα για την Β΄ Εθνική ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το Αμερικανικό Κολέγιο

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων της Γ1 και Γ2 ανδρών και παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α1, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Εύκολη επικράτηση για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα με το Ανατόλια

Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα, αλλά και χωρίς να πιάσει προηγούμενες εμφανίσεις η εφηβική  ομάδα του ΠΚ Νεάπολης κέρδισε το Ανατόλια με 59-44.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα της Εθνικής γυναικών στην Πορτογαλία

Χωρίς τρεις στις Σέρρες ο ΚΣ Γέφυρας

Ολοκλήρωσε την προετοιμασία ο ΚΣ Γέφυρας για τον αγώνα με τους Ικάρους Σερρών στο γήπεδο της Ομόνοιας στις 17.00.

«Πέρασαν» από τα Βασιλικά οι έφηβοι του Θερμαϊκού Θέρμης

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι του Θερμαϊκού Θέρμης επικράτησαν στα Βασιλικά με 43-54. Η νίκη  αφιερώνεται  από τους παίκτες, τον κόουτς και την διοίκηση της ομάδας στον τραυματία Χρήστο  Καπαγεωργογλου και του εύχονται  καλή ανάρρωση.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα εφήβων Κανάρης-GBA

Άνετη νίκη για τη ΔΕΗ

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση η ΔΕΗ επικράτησε των Μαύρων Πρόβατων Ευόσμου με 66-49. Η ομάδα του Δαμιανού Αμανατίδη ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με μια διαφορά που κυμαινόταν μεταξύ 7 και 12 πόντων και έφτασε άνετα στο τελικό αποτέλεσμα.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα εφήβων Μαντουλίδης-ΠΑΟΚ

Πήραν το ντέρμπι και έκαναν το «πέντε στα πέντε» οι έφηβοι του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Κράτησε το αήττητο το εφηβικό του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού, καθώς επικράτησε στην έδρα του επίσης αήττητου μέχρι χθες Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με 70-71.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα κορασίδων Νέα Ραιδεστός-ΠΑΟΚ και τη βράβευση της Αθηνάς Λέξα

Παρέμειναν αήττητοι οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Παρά τις σημαντικές ελλείψεις στο ρόστερ και τα πολλά λάθη που έγιναν ειδικά στα δύο πρώτα δεκάλεπτα μέσα στον αγώνα, η εφηβική ομάδα του ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός κατάφερε τελικώς να παραμείνει αήττητη, παίρνοντας μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά επί του Αριστοτέλη Επανομής με 83-70.

Χωρίς προβλήματα οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη επικράτησαν εκτός έδρας της ΜΕΝΤ με 52-95.