5 Νοε 2017

Ανετο πέρασμα από τη ΧΑΝΘ για το εφηβικό του Αρη

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το εφηβικό τμήμα του Αρη επί της ΧΑΝΘ με σκορ 51-75. Εξαιρετική εμφάνιση από τους «κίτρινους» για Σιδηροηλία, Βλάσιο και Κουρτίδη.

Συνεχίζεται το σερί των εφήβων της Νέας Ραιδεστού

Χωρίς δυσκολία συνεχίζουν το σερί τους οι έφηβοι του ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός, καθώς επικράτησαν, στον εκτός έδρας αγώνα, με υψηλό σκορ, χάριν στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο, επί του Αστέρα Πλαγιαρίου με 67-90.

Τι δήλωσαν Ζαβιτσάνος και Τσέρου για το "διπλό" της Νίκης Λευκάδας επί του ΠΑΟΚ

Πήραν το ντέρμπι της Καλαμαριάς οι άνδρες της GBA

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή οι άνδρες της GBA επικράτησαν με 59-89 του Βόσπορου.

Χωρίς προβλήματα οι παίδες της ΑΕ Πυλαίας

Ανετα η ΑΕ Πυλαίας κέρδισε τον Μαραθώνα με 86-25 σε αγώνα για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

«Πάτησε γκάζι» στο τέλος ο Πορφυριακός

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Ποφυριακός επικράτησε στο Φοίνικα με 54-65 των Ιπποτών Χαριλάου.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Εύκολα ο Φάρος, 65-36 τον Παναθηναϊκό

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το ματς Φάρος-Παναθηναϊκός που ολοκληρώθηκε με 65-36. Ο Λειβάδης βρήκε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις κοπέλες για αρκετό χρόνο και η αστοχία στα τρίποντα (0/15) δεν φάνηκε. Στα θετικά για τον Παναθηναϊκό η καλή παρουσία της Εζέτζα που είναι μαζί με την Τσινέκε ότι καλύτερο διαθέτει.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Συνεχίζει αήττητος ο Πανιώνιος στο γυναικείο

Αήττητος παρέμεινε ο Πανιώνιος, που υποδέχθηκε τον Πρωτέα Βούλας και τον κέρδισε με 79-62, με τις Σπαθάρου και Χέιλι να έχουν από 14 πόντους. Στο 1-3 υποχώρησαν οι φιλοξενούμενες.

Χωρίς πρόβλημα οι παίδες της Αρετσούς

Εξαιρετικοί οι παίδες της Αρετσούς επιβλήθηκαν του Βίκτωρα με  79-19.

Εύκολη νίκη για το παιδικό του Δρυμού

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή οι παίδες της Δόξας Δρυμού επικράτησαν άνετα του ΔΑΣΩ με 56-30.

«4 στα 4» για το εφηβικό του Καλοχωρίου

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας των Κουφαλίων με 48-67.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

«Κατέρρευσε» στην επανάληψη ο Παναθλητικός-Ανετη επικράτηση της Δάφνης Αγίου Δημητρίου

Ζευγάρωσε τις νίκες της στο φετινό πρωτάθλημα η Δάφνη Αγίου Δημητρίου, επικρατώντας στην έδρα της με 68-49 του Παναθλητικού, ο οποίος έχει να κερδίσει από την πρεμιέρα.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων 81-58

Πρώτη επιτυχία για τον Αθηναϊκό

Το πρώτο ροζ φύλλο, για φέτος, κατέκτησε ο Αθηναϊκός με τη νίκη του με 73-58 επί των Εσπερίδων Καλλιθέας στο κλειστό της Εργάνης. Εξακολουθούν να αγνοούν τη χαρά της νίκης οι φιλοξενούμενες.

Η άμυνα έδωσε τη νίκη στην Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και με εξαιρετική απόδοση στην άμυνα η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 62-40 των Τιτάνων Δράμας.

«Διπλό» στο κλειστό του ΠΑΟΚ για τη Νίκη Λευκάδας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του ΠΑΟΚ για την Νίκη Λευκάδας με σκορ 64-72. Η νικήτρια ομάδα από την αρχή του αγώνα μπήκε μπροστά στο σκορ, έφτασε να προηγείται και με δέκα πόντους στα μέσα της δεύτερης περιόδου (18-28). Ο ΠΑΟΚ στην αρχή της τέταρτης  μείωσε στον πόντο (54-55), αλλά η Νίκη δεν πανικοβλήθηκε και έφτασε στην τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

«Πάτησαν γκάζι» στο τέλος οι γυναίκες του Ηρακλή

Σε έναν αγώνα που και οι δύο ομάδες είχαν καλά διαστήματα απόδοσης και τον Πιερικό Αρχέλαο να παραμένει στη διεκδίκηση του παιχνιδιού για περισσότερα από τριάντα λεπτά, ο Ηρακλής διέθετε μεγαλύτερη ποιότητα στο παιχνίδι του και στο τέταρτο δεκάλεπτο πήρε μία διαφορά που του επέτρεψε να φτάσει στην τελική επικράτηση με 66-47.

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης με 39-53.

Εύκολο «πέρασμα» από τη Μίκρα για τις γυναίκες του Αρη

Εντυπωσιακός ο Αρης δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Ναύαρχο Βότση και ανεβάζοντας το δείκτη της διαφοράς ανά περίοδο επικράτησε τελικά με το ευρύ 34-66.

«Πέρασε» από τις Σέρρες η ΑΕ Πυλαίας

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής η ΑΕ Πυλαίας δεν άφησε περιθώρια στον Πανσερραϊκό καθώς επικράτησε στις Σέρρες με 51-64. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στους τέσσερις πόντους στο 38ο λεπτό.

Ανετο «διπλό» στην Ξάνθη για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας μεγάλη διαφορά από την αρχή του αγώνα ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε με 42-63 στην Ξάνθη της Ασπίδας. Η αποβολή με δύο αντιαθλητικά της Διαμαντίδου στο 15ο λεπτό δεν επηρέασε τις «Πόντιες» που δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

«Κατοστάρα» στον Βόλο για το γυναικείο του Ολυμπιακού-Φωτορεπορτάζ

Το «τέσσερα στα τέσσερα» έκανε ο Ολυμπιακός Πειραιά, συντρίβοντας με 106-50 τον Ολυμπιακό Βόλου, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

Φωτορεπορτάζ και βίντεο από τα φιλικά της ακαδημίας του Μαντουλίδη με τον Ορφέα Νέου Σκοπού

Τα αποτελέσματα όλων των υπολοίπων χθεσινών αγώνων της Γ1, Γ2 ανδρών και εφήβων

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Αθηναϊκός-Εσπερίδες για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 14:30 από τον Βύρωνα

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων της Γ1 και Γ2 ανδρών και παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

«Διπλό» για τον Αγιο Γεώργιο Νεοχωρούδας

Σε αγώνα για τον πρώτο όμιλο της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Άγιος Γεώργιος Νεοχωρούδας επικράτησε εκτός έδρας των Μετεωριτών με 54-71.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΕΚ Σταυρούπολη-Προποντίδα για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Παρέμειναν αήττητοι οι έφηβοι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Το εφηβικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου κέρδισε εκτός έδρας την Δόξα Δρυμού με 58-71 και έφτασε τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του Αρη

Χωρίς καμία αντίσταση οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν με 79-12 του ΕΟ Σταυρούπολης.