1 Νοε 2017

«Παρελθόν» ο Γουναρίδης από τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου

Ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου ανακοίνωσε την λύση της συνεργασίας με τον, μέχρι πρότινος προπονητή του ανδρικού τμήματος, Σταύρο Γουναρίδη.

Σημαντική επιτυχία για τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Αστέρας Πλαγιαρίου, που ήταν καλύτερος στην τρίτη περίοδο επικράτησε με 43-41 του Φρυγανιώτη. Οι φιλοξενούμενες ήταν μπροστά σε όλο το πρώτο ημίχρονο και πραγματοποίησαν μακρινό τρίποντο με τη λήξη αλλά δεν βρήκε στόχο.

«Πέρασαν» από τον Σταυρό οι γυναίκες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας Τριανδρίας κατάφερε να επιβληθεί εκτός έδρας του Αριστοτέλη Σταυρού με 32-36.

«Φόρτσαρε» μετά τη δεύτερη περίοδο ο Πύργος Χαλάστρας

Εχοντας διαφορά 6-12 πόντων μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο Πύργος επικράτησε στη Χαλάστρα με 61-53 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Οι διαιτητές σε Β΄, Γ΄ Εθνική ανδρών και Α1, Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές σε Β΄, Γ΄ Εθνική ανδρών και Α1, Α2 γυναικών, που είναι οι εξής:

Η εταιρία Ebury χορηγός των γυναικείων τμημάτων του ΠΑΟΚ

Η εταιρία Ebury, ένα διεθνές success story στο χώρο του fintech, με πρόσφατη έναρξη λειτουργίας του γραφείου της και στην Ελλάδα, ανακοίνωσε τη χορηγία της στην ομάδα γυναικών του ΠΑΟΚ.

Κάλεσμα στον κόσμο από τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής ο Αρίων θα υποδεχτεί τον Φίλιππο Βέροιας  τη Κυριακή στις 5 το απόγευμα και καλεί το φίλαθλο κόσμο της Πτολεμαΐδας να βρεθεί δίπλα του και να βοηθήσει στη κατάκτηση της νίκης.

Με τρεις τραυματίες υποδέχεται τον Ολυμπιακό Πειραιά, ο… συνονόματός του, του Βόλου

Τον πρωταθλητή Ελλάδας Ολυμπιακό Πειραιά υποδέχεται ο Ολυμπιακός Βόλου την Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 12.00 στο ΕΑΚ Βόλου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών .

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα νεανίδων ΠΑΟΚ-Ηρακλής

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-ΓΑΣ Χαλκηδόνας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Νέος προπονητής στον ΑΟΚ Βέροιας ο Κωνσταντίνος Ηλιάδης

Η διοίκηση του ΑΟΚ Βέροιας ανακοίνωσε τη συνεργασία με τον Κωνσταντίνο Ηλιάδη, ο οποίος αναλαμβάνει τη θέση του πρώτου προπονητή στο ανδρικό τμήμα του συλλόγου, παράλληλα με την τεχνική ηγεσία του εφηβικού τμήματος, στο οποίο έχει πετύχει απόλυτα στο έργο του.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα νέων Μαχητές Πειραματικό-ΣΑΠΚ Νεάπολης

Ανετη επικράτηση για τη μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ, επικράτησε με 80-38 των παίδων του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, είναι:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα νεανίδων Παναθλητικός Συκεών-Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης

Μία ώρα νωρίτερα το Ιπποκράτης Κω-Τρίτων για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Ιπποκράτης Κω-Τρίτων, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 05/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο Κω.

Οι διαπιστεύσεις των ΜΜΕ για τον αγώνα της Εθνικής Γυναικών στην Κοζάνη, τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Εθνικής Ανδρών και τους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας

Από την ΕΟΚ υπενθυμίζεται πως όσοι ενδιαφέρονται για διαπίστευση για τον αγώνα της Εθνικής Γυναικών στην Κοζάνη (Ελλάδα-Μ. Βρετανία, 15/11) μπορούν να στείλουν τα στοιχεία τους στο pressoffice@basket.gr.

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι:

Τα πρωταθλήματα Α΄ γυναικών και νέων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Αντικαθιστά την Βαν ντερ Κέϊλ η Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Η ζημιά που υπέστη η Ολλανδέζα διεθνής Ρισέλ Βαν ντερ Κέϊλ αποδείχθηκε τελικά σημαντική τόσο για την αθλήτρια όσο και για την Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Η αθλήτρια τραυματίστηκε στο γόνατο στον αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας.

«Διπλό» στην Κλεάνθους για τους νέους του Ανατόλια-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της ΑΕΕ Τούμπας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι νέοι του Ανατόλια επικράτησαν στην Κλεάνθους της ΑΕΕ Τούμπας με 80-87.

Σημαντική επιτυχία για τον ΣΑΕ Αστέρια

Παρά τις σημαντικές απουσίες ο ΣΑΕ Αστέρια, πέτυχε σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος επί του Αδάμαστου Ωραιοκάστρου με 60-52. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά χωρίς να καταφέρουν να διεκδικήσουν τη νίκη.

Εύκολη επικράτηση για τις νεάνιδες του Παναθλητικού

Ανεβάζοντας κατά πολύ τη διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, οι νεάνιδες του Παναθλητικού επιβλήθηκαν άνετα στις Συκιές με 69-37 του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη, που αγωνίστηκε χωρίς την Δανάη Παπαδοπούλου.

«Περίπατος» των νεανίδων του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι

Χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 85-43 του Ηρακλή και παρέμειναν αήττητες στην κορυφή της βαθμολογίας.