30 Οκτ 2017

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η ΑΕ Πυλαίας

Με εκπληκτική εμφάνιση στις δύο τελευταίες περιόδους και ιδιαίτερα στην τρίτη, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 75-60 της Αρετσούς και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προβάδισμα σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Τα σημερινά αποτελέσματα και το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Σε σημερινούς αγώνες για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ είχαμε:

Μεγάλη πρόκριση για το ανδρικό της GBA-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και με σημαντική μάλιστα διαφορά στην επανάληψη, οι άνδρες της GBA επικράτησαν με 91-76 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας, που αγωνίστηκε μόνο με τους «μικρούς», και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕ Πυλαίας-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Η παρουσίαση των ομάδων και οι δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

Στιγμιότυπα από το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου για την Α1 γυναικών

Η Πελαγία Παπαμιχαήλ στο «Ιβανώφειο»

Η έμπειρη καλαθοσφαιρίστρια Πελαγία Παπαμιχαήλ με πολύπειρη παρουσία της στον χώρο του Ελληνικού μπάσκετ βρέθηκε στο «Ιβανώφειο» μιλώντας στις νεαρές αθλήτριες του Ηρακλή για τον χώρο του μπάσκετ και όχι μόνο.

«4 στα 4» για την ομάδα του ΣΔΟΕ/Υπουργείο Οικονομικών

Μετά τις νίκες επί της Θέμιδος, της EPSILON, και της EUROBANK η ομάδα του ΣΔΟΕ/Υπουργείο Οικονομικών κατέκτησε το τέταρτο ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με τελικό σκορ 47-61 στον αγώνα με την Εθνική Τράπεζα για το εργασιακό πρωτάθλημα του ΕΚΘ.  Η διαφορά για τη νικήτρια ομάδα, χτίστηκε από το πρώτο δεκάλεπτο (6-21) και διατηρήθηκε έως το τέλος του αγώνα.

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα της Α2 γυναικών (Ομιλος Βορρά)-Προηγούνται Καραμπατζάκη και Κωστανάκη

Μετά την 3η αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών είναι οι εξής:

Δείτε το τελευταίο λεπτό του αγώνα Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ικαροι Σερρών για την Β΄ Εθνική ανδρών

Ευχαριστήρια επιστολή στον Παναθλητικό από τον Φάρο Κερατσινίου

Η διοίκηση του Φάρου Κερατσινίου με ανακοίνωσή της, «θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά τους ανθρώπους του Παναθλητικού για την άψογη φιλοξενία τους στο χθεσινό παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του Ερμή Αγιάς από τη νίκη του επί του Αρκαδικού

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-ΑΕ Λάρισας για την Α2 ανδρών

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ένα παιχνίδι περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μακεδονικός - Αίας Ευόσμου για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Τα ονόματα των κριτών της Θεσσαλονίκης που συμμετέχουν στις φετινές Εθνικές κατηγορίες

Μετά από τις πρόσφατες αξιολογήσεις των κριτών, για την περίοδο 2017-18, οι κατηγορίες αυτών διαμορφώνονται όπως στον πίνακα που ακολουθεί. Επισημαίνεται, πως η πρώτη κατηγορία διεθνείς-Α1 ανδρών είναι οι 35 που θα ορίζονται σε διεθνείς και Α1 ανδρών αγώνες. Η υποκατηγορία  Α1 ανδρών για την περίοδο 2017-18 θα ορίζεται σε όλους τους αγώνες πλην διεθνών και Α1.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕ Πυλαίας - Άρης για την Α2 γυναικών

Κλήση για προπόνηση του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Εφήβων

Προπόνηση έχει το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου στις 18.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι:

Συνέντευξη Τύπου για την Εθνική Ανδρών-Τσαγκρώνης: «Υπάρχει ένας αθλητικός νόμος» Σκουρτόπουλος: «Δύσκολη αποστολή»-Μίσσας: «Δεν κρατά κανείς κακία σε κανέναν»

Συνέντευξη Τύπου πραγματοποιήθηκε σήμερα στο ξενοδοχείο Divani Caravel, στην οποία ο Γενικός Γραμματέας της ΕΟΚ, Παναγιώτης Τσαγκρώνης, ο τεχνικός σύμβουλος της Εθνικής Ανδρών, Κώστας Μίσσας και ο ομοσπονδιακός προπονητής, Θανάσης Σκουρτόπουλος, αναφέρθηκαν στα «παράθυρα», τις επιλογές για την Εθνική ομάδα και δέχθηκαν ερωτήσεις από εκπροσώπους των ΜΜΕ.

Επιτυχία στο καμπ ανάπτυξης αγοριών U14 του Βόλου-Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων και πλούσιο φωτορεπορτάζ

Στο Βόλο πραγματοποιήθηκε το καμπ ανάπτυξης αγοριών U14 FIBA και ΕΟΚ με τη συνεργασία του Δήμου Βόλου και της ΕΣΚΑΘ. Οι αγώνες αναλυτικά:

Παιχνίδια για το κύπελλο ανδρών και την Γ1 περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΣ Πανόραμα-ΠΚ Νεάπολης για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Παναθλητικός-Φάρος Κερατσινίου και τις δηλώσεις των Διαβολεμένου -Κουγιουμτζίδη

Φωτορεπορτάζ της Δάφνης Σαλιάρη από τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής για την Α2 γυναικών

Δώδος: «Πιστεύαμε μέχρι το τέλος ότι θα κερδίσουμε»-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τη νίκη των γυναικών του Πανσερραϊκού με την Ολύμπια Λάρισας

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και την Ολύμπια Λάρισας ο προπονητής των «κόκκινων», Κώστας Δώδος έκανε δηλώσεις στους δημοσιογράφους τονίζοντας τα εξής:

Δείτε τις δηλώσεις Κουλακιώτη και Κωστανάκη μετά το τέλος του αγώνα ΑΕ Πυλαίας - Άρης για την Α2 γυναικών

Οι δηλώσεις των προπονητών μετά το τέλος του αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-Χαλκηδόνα για την Β΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα και ολόκληρος ο αγώνας Ανταγόρας Κω-Κρόνος Αγίου Δημητρίου για την Α2 γυναικών

Δείτε τις συνεντεύξεις των προπονητών μετά το τέλος του αγώνα ΑΟ Αγρινίου-Στρατώνι για την Β΄ Εθνική ανδρών

Δείτς τις δηλώσεις Ατακτίδη και Λειβάδη μετά το τέλος του αγώνα Παναθλητικός-Φάρος Κερατσινίου για την Α1 γυναικών

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του ντέρμπι της Βέροιας, Φίλιππος-ΑΟΚ για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις Ποργιόπουλου και Γεροφώτη και το καλάθι του αγώνα Μαχητές Πειραματικό - Ίκαροι Σερρών