24 Οκτ 2017

Το αυριανό και μεθαυριανό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ

Πολύ λιγότερα παιχνίδια λόγω των αργιών περιλαμβάνει το αυριανό και μεθαυριανό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Πορφυριακός

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Πορφυριακός επικράτησε με 63-57 της ΑΕΝ Κρήνης.

«Πέρασαν» και από την Κλεάνθους τα Μετέωρα

Τα Μετέωρα απέδρασαν από τη δύσκολη έδρα του ΑΣ Πέρα καθώς επικράτησαν με 66-78.

Κίνηση fair play από την ΑΕ Κομοτηνής

Σε μία μοναδική κίνηση fair play προέβη η ΑΕ Κομοτηνής, που έχασε το παιχνίδι με τον ΓΑΣ Κομοτηνή, αλλά παρότι θα μπορούσε να το διεκδικήσει στα χαρτιά, προτιμά να μην το πράξει. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στα… σχοινιά, όχι τόσο δικής τους υπαιτιότητας, όσο του γιατρού που είχαν δηλώσει.

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Φάρσαλα-Αγρίνιο για την Β΄ Εθνική ανδρών

Γκίμας: «Νικήσαμε χωρίς να παίξουμε καλά»

Ο Φίλιππος Βέροιας βρέθηκε μακριά από τον καλό εαυτό του, παρ’ όλα αυτά μπόρεσε να φύγει με το «διπλό» από το κλειστό της Περαίας.

«Πέρασαν» από τα Βασιλικά οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου, επικράτησαν εκτός έδρας των Βασιλικών  με 67-71.

Τι δήλωσαν Τζιόμαλος και Μπαλάσκας μετά το τέλος του αγώνα Γαλαξίας-Βασιλικά για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μόνος αήττητος ο Κεραυνός Αγίου Παύλου-Επικράτησε με λέι-απ του Αγγελόπουλου σε νεκρό χρόνο στο Ωραιόκαστρο του ΔΑΣΩ

Απίστευτο παιχνίδι που κράτησε πάνω από δύο ώρες στο Ωραιόκαστρο, με τον Κεραυνό Αγίου Παύλου να παίρνει τη νίκη από τον ΔΑΣΩ με 66-68 μετά από λέι-απ του Βασίλη Αγγελόπουλου σε νεκρό χρόνο.

«Περαστικά» του Ερμή Λαγκαδά στον Αμπατζά

Το ΔΣ του Ερμή Λαγκαδά, εκφράζει τις θερμότερες ευχές του για ταχεία ανάρρωση , στον αθλητή της ομάδας Κώστα Αμπατζά, ο οποίος τραυματίστηκε στο χέρι (εξάρθρωση),στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης του χθεσινού αγώνα με τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων.

«Διπλό» για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Εκτός έδρας επιτυχία για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης που επικράτησε  του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης με 39-54, παίρνοντας διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο.

Εύκολη επικράτηση για τον ΒΑΟ

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο ΒΑΟ επικράτησε άνετα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με 88-60. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου στους 9, όμως ο «Βυζαντινός» επικράτησε τελικά χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Καρούζο, ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκε και ο Ζησόπουλος.