16 Οκτ 2017

Ηταν… Μέγας στην επανάληψη

«Ανεβάζοντας ρυθμό» στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος επιβλήθηκε με72-60 του ΠΚ Νεάπολης. Οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά πέντε πόντων από την αρχή της τρίτης περιόδου και στην τελευταία ξεπέρασαν και τους δέκα «καθαρίζοντας» το παιχνίδι.

Διαστημικός Μάκης Παπαδόπουλος, κατακεραύνωσε τον Γαλαξία

Αν και ήταν πίσω στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, ο Κεραυνός Αγίου Παύλου με πρωταγωνιστή τον Μάκη Παπαδόπουλο, επικράτησε με 75-60 του Γαλαξία.

«Κατοστάρα» για τη Μακαμπή

Εντυπωσιακή η Μακαμπή επικράτησε με 103-69 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας. Οι νικητές πήραν από την αρχή μεγάλη διαφορά στο σκορ και χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους, ενώ ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι και στα τρίποντα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα αποτελέσματα όλων των σημερινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

ΑΕ Πυλαίας-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών σε μαγνητοσκόπηση από την Πυλαία

Τι δήλωσαν Κασικτσόγλου και Κουφογιάννη για τη νίκη του ΟΑ Χανίων επί του ΓΑΣ Καλυβίων για την Α2 γυναικών-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Την μεγάλη τους ικανοποίηση για τη νίκη επί του ΓΑΣ Καλυβίων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επισήμαναν στις δηλώσεις τους, ο προπονητής Μιχάλης Κασικτσόγλου και η κορυφαία παίκτρια για τον ΟΑΧ σε αυτό το παιχνίδι, Ηρώ Κουφογιάννη.

Επιτυχία επί της Νέμεσης για τον ΠΑΟΔ

Δεύτερη νίκη χθες για τον ΠΑΟΔ που επικράτησε της Νέμεσης με 58-51.

«Διπλό» στην Σταυρούπολη για την Αγχίαλο

Το κακό ξεκίνημα και το κακό πρώτο ημίχρονο πλήρωσε η ομάδα του Πήγασου '24 και γνώρισε δίκαια την ήττα από την Αγχίαλο με 54-65.Ο Πήγασος βρέθηκε πίσω στο σκορ και με -31 και το ημίχρονο τον βρήκε στο -25(18-43).Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Νίκη Λευκάδας-Εσπερίδες για την Α1 γυναικών

Ευχαριστεί την Ελίμεια ο Χαρίλαος Τρικούπης

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Χαρίλαου Τρικούπη Μεσολογγίου ευχαριστεί δημόσια τον Γ.Σ. Ελίμειας για την άψογη φιλοξενία που επιφύλαξε στην αποστολή της ομάδας αλλά και στο φίλαθλο κοινό στο χθεσινό παιχνίδι.

Έλενα Τσινέκε: «Θέλω να παίξω στο WNBA»

«Πέρασαν» από την Πολίχνη οι έφηβοι του ΠΣ Ευκαρπίας

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι έφηβοι του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν στην Πολίχνη της Αναγέννησης με 51-53.

Φωτορεπορτάζ της Δάφνης Σαλιάρη από τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Ναύαρχος Βότσης για την Α2 γυναικών

Τι δήλωσαν οι προπονητές μετά το τέλος του αγώνα Φίλιππος Βέροιας-Ιωνικός για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πανσερραϊκός-Ηρακλής για την Α2 γυναικών

Το συγκλονιστικό φινάλε του αγώνα ΑΕ Κομοτηνής-Αίας Ευόσμου για την Γ΄ Εθνική ανδρών

«Βόλτα» στον Δρυμό για τους παίδες του Ερμή Λαγκαδά

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή οι παίδες του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν στον Δρυμό της Δόξας με 45-74.

Στιγμιότυπα του αγώνα Καρδίτσα- Ηρακλής για την Α2 ανδρών

Στον Ερμή Αγιάς ο Χρυσόπουλος

Ο Ερμής Αγιάς ανακοίνωσε την απόκτηση του Σάββα Χρυσόπουλου. Ο 28χρονος forword που στο παρελθόν αγωνίστηκε με την φανέλα του Ηρακλή , του ΠΑΟΚ και της Λευκάδας υπέγραψε συμβόλαιο ενός έτους με την ομάδα.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-Ορφέας Νέου Σκοπού για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Φαράντος: «Μπράβο στα παιδιά και στον κόσμο του Αγρινίου»

H ΓΕ Αγρινίου επικράτησε του ΑΓΣΙ με 70-62 στην ιστορική για αυτή νίκη σε αγώνα Γ΄ Εθνικής. Ο προπονητής της ομάδας Σωτήρης Φαράντος δήλωσε μετά το ματς:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Παναθλητικός Συκεών-Ολυμπιακός Βόλου για την Α1 γυναικών

Επιλογή αγοριών και κοριτσιών για το camp ανάπτυξης μικρών ηλικιών της FIBA

Την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ θα γίνει η επιλογή αγοριών για το camp της FIBA ανάπτυξης μικρών ηλικιών που θα φιλοξενηθεί στο Βόλο 26-29/10.

Βασιλακόπουλος: «Διασύρουν το αθλητικό κίνημα αυτά που συμβαίνουν στην Ε.Ο.Ε.»

Ο πρόεδρος της ΕΟΚ, Γιώργος Βασιλακόπουλος, ως μέλος της ολομέλειας της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής προέβη στην πιο κάτω δήλωση:

Αλλαγές ωρών και ημερών έναρξης σε αγώνες Α1 γυναικών, Α2 και Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι:

Πορτοκαλί διήμερο σε Αγ. Δημήτριο και Γιαννιτσά για το τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Ο Άγιος Δημήτριος και τα Γιαννιτσά φιλοξένησαν το Σαββατοκύριακο που πέρασε τα δύο τουρνουά MILKO 3X3 και συνολικά 752 παιδιά αγκάλιασαν την πορτοκαλί μπάλα.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας στους άνδρες ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Οι δηλώσεις Κουτσογιάννη και Ιωαννίδη, μετά το τέλος του αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-ΓΣ Φαρσάλων

Τρίτη ξένη στον Πανιώνιο η Μιλίτσα Γιοβάνοβιτς

Καιρό τώρα η διεθνής Μαυροβούνια φόργουορντ Μιλίτσα Γιοβάνοβιτς, έκανε προπονήσεις στον Πανιώνιο αλλά έκανε ξαφνικά χθες την εμφάνισή της στον αγώνα Πανιώνιος Δάφνη Αγ. Δημ. όπου μάλιστα συνεισέφερε 13π. και 3/4 τριπ.

Οι δηλώσεις των προπονητών μετά τον αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τους Ίκαρους Σερρών

H Ρέϊβεν Μπάνκστον τρίτη ξένη στον Παναθλητικό

H Ρέϊβεν Μπάνκστον που έχει γενέθλια σήμερα (κλείνει τα 22) είναι η τρίτη ξένη του Παναθλητικού παρτενέρ των Χέϊμπεν και Ρισέ. Η νεαρή κόμπο- γκαρντ με ύψος 1.78 έκανε το ντεμπούτο στην Α1 κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου αλλά ήταν εμφανώς εκτός κλίματος και ο Ατακτίδης της έδωσε ελάχιστα αγωνιστικά λεπτά.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΚΣ Γέφυρας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων για την Β΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Μακεδονικός - Αναγέννηση Φλόγας

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Νίκη Λευκάδας-Εσπερίδες για την Α1 γυναικών

Δείτε τις δηλώσεις Τσούρμα, Γκαϊτατζή και Συμεωνίδη μετά τον αγώνα του Ανατόλια με τον Ερμή Λαγκαδά

Διαφορά 30 πόντων για τον ΓΣ Μενεμένης

Με πλουραλισμό στην επίθεση ο ΓΣ Μενεμένης πέρασε από την έδρα του Αετού Φιλύρου, επικρατώντας με 45-75 και σημειώνοντας έτσι την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Έτσι κέρδισε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στην Βούλα-Δείτε το βίντεο

Συνεχίζει το σερί η Old School

Τρίτη σερί νίκη για την Old School με αντίπαλο τον Φίλιππο και σκορ 79-43. Με αρκετό rotation και ευκαιρίες για να δοκιμάσουν καινούργια συστήματα, η γηπεδούχος έφτασε εύκολα στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Η επίσημη φωτογράφιση των γυναικών του Απόλλωνα Καλαμαριάς από τη Δάφνη Σαλιάρη

«Κατοστάρα» στο ντέρμπι για το παιδικό της ΑΕ Πυλαίας

Εντυπωσιακό το παιδικό της ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι της Μαλακοπής με 101-19.

Νίκη στο τέλος για τον Αξιό Ανατολικού επί της ΔΕΗ

Καλύτερος στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Αξιός Ανατολικού επικράτησε της ΔΕΗ με 68-56. Ο αγώνας κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο εκεί όπου οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους σκορ 23-13 εξασφάλισαν τη νίκη.