15 Οκτ 2017

Δεύτερη επιτυχία για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το ICBS

Το 2-1 έκανε η παιδική ομάδα του ΠΚ Νεάπολης με την σημερινή επιτυχία της επί του ICBS στο κλειστό της Νεάπολης με 50-33.

Συνεχίζουν αήττητοι έφηβοι και παίδες του Αριστοτέλη Επανομής

Τα αποτελέσματα της τρίτης  αγωνιστικής του εφηβικού και του παιδικού του Αριστοτέλη Επανομής έχουν ως εξής:

«Πέρασαν» από την Ευκαρπία οι παίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Σημαντική επιτυχία για την συνέχεια του τέταρτου ομίλου πρωταθλήματος παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. σημείωσε η ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου κόντρα σε αυτή της Ευκαρπίας η οποία παρουσιάστηκε με πιο νεαρούς αθλητές, καθώς επικράτησε με 41-55.

Ανετη νίκη των παίδων της Αρετσούς

Χωρίς προβλήματα οι παίδες της Αρετσούς επικράτησαν  του Γαλαξία με 66 -42.

Εύκολο «διπλό» για τις γυναίκες του Αρη

Εχοντας διαφορά ασφαλείας σε όλο το παιχνίδι οι γυναίκες του Αρη επικράτησαν με 49-59 του Πιερικού Αρχέλαου στην Κατερίνη, αρχίζοντας με το.. δεξί τις υποχρεώσεις τους στην Α2 κατηγορία.

«Καθαρή» επικράτηση των παίδων του Μακεδονικού

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η παιδική ομάδα του Μακεδονικού επιβλήθηκε στο τοπικό ντέρμπι του Ολύμπου Κορδελιού με 76-60.Το παιχνίδι ήταν ενδιαφέρον σε όλα τα δεκάλεπτα με την  ομάδα του Μακεδονικού να κρατάει σταθερά μία διαφορά ασφαλείας  δέκα πόντων.

Το ντέρμπι της Καλαμαριάς στον Ποσειδώνα

Εύκολο απόγευμα για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς που παρά τα προβλήματα τραυματισμών και την απουσία του προπονητή του (για επαγγελματικούς λόγους) επικράτησε στο ντέρμπι του Αγίου Νικολάου με 54-67.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Πήρε ρεβάνς για το κύπελλο ο Παναθλητικός

Ο Παναθλητικός πήρε ρεβάνς της ήττας του στο κύπελλο στον Βόλο με νικηφόρα πρεμιέρα 57-54 επί του Ολυμπιακού Βόλου στο Επταπύργιο.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της Γ1, Γ2 ανδρών και προκριματικά εφήβων και παίδων στην ΕΚΑΣΘ (συνεχής ανανέωση)

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Δια χειρός Αλμπάνεζ η νίκη του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στη Βούλα

H Kιάνι Άλμπανεζ αν και έφτασε στην Αθήνα μόλις σήμερα το πρωί από τις ΗΠΑ (χρειάστηκε να ταξιδέψει για να ανανεώσει την βίζα της) έπαιξε μόλις επτά λεπτά στην Βούλα αλλά εκμεταλλεύτηκε άψογα την ασίστ της Λύμουρα και πέτυχε το νικητήριο καλάθι για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (πατούσε την γραμμή του τρίποντου) στην Βούλα με την κόρνα της λήξης (71-73).

Νίκες για Πανιώνιο και Φάρο Κερατσινίου στην Α1 γυναικών

Με εντυπωσιακό ντεμαράζ στο γ΄ δεκάλεπτο (30-6 σερί) ο Πανιώνιος νίκησε 79-71 την Δάφνη Αγ. Δημητρίου και έκανε εξαιρετικό ποδαρικό στην Α1 .

Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά για την Β΄ Εθνική ανδρών, σε μαγνητοσκόπηση από το Αμερικάνικο Κολέγιο

«Πέρασαν» από το Νέο Ρύσιο οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, αλλά χωρίς να εντυπωσιάσει, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 47-56. Κορυφαία των νικητριών και του αγώνα η Καραμπατζάκη, ενώ από τις γηπεδούχες ξεχώρισαν Τζίκου και Εμμανουηλίδου.

«Ανέβασε στροφές» στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ολύμπια Λάρισας

Παίρνοντας σημαντική διαφορά στη δεύτερη περίοδο η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 61-45 της Ασπίδας Ξάνθης, που εμφανίστηκε με οκτώ παίκτριες και χωρίς ψηλές που έμειναν στην πόλη της Θράκης λόγω υποχρεώσεων.

Η Κουτούση κράταγε το... ρόπαλο για τον Πανσερραϊκό-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Ηρακλή

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα για τον Πανσερραϊκό που υπέταξε τον μαχητικό Ηρακλή με 54-48 αξιοποιώντας στο έπακρο τον παράγοντα έδρα.

Νικηφόρο ξεκίνημα επί των Εσπερίδων για τη Νίκη Λευκάδας-Τι δήλωσαν Ζαβιτσάνος, Τσινέκε και Ντάναμ

Με το δεξί στη νέα Α1 γυναικών μπήκε η Νίκη Λευκάδας που επικράτησε με σχετική ευκολία των Εσπερίδων Καλλιθέας με 75-64.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό του ΒΑΟ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την ΑΕ Πυλαίας

Έχοντας διαφορά από την αρχή, που διατήρησε καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με ευρεία συμμετοχή όλων των αθλητών, το εφηβικό του ΒΑΟ  πήρε εύκολη νίκη με 63-51 απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της ΑΕ Πυλαίας.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Απόλλων Καλαμαριάς

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων επικράτησε στην Καλαμαριά με 55-41 του Ναύαρχου Βότση. 2:30 μετά την έναρξη και ενώ το σκορ ήταν 8-0, τραυματίστηκε  η Καλαντίδου, κάτι που επηρέασε τις γηπεδούχες στο πρώτο ημίχρονο.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι εφήβων Μαντουλίδης-Αρης

Αθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου για την Α1 γυναικών, σε μαγνητοσκόπηση από το κλειστό του Βύρωνα

Ανετη πρεμιέρα για τους Τιτάνες Δράμας

Πολύ καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα μ 61-27 του ΕΟ Σταυρούπολης. Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι μικρότερες σε ηλικία παίκτριες της γηπεδούχου ομάδας, απέναντι στον έτσι κι αλλιώς νεανικό ΕΟΣ.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΟΑ Χανίων-ΓΑΣ Καλυβίων 68-65

Δεύτερη νίκη για το εφηβικό του Καλοχωρίου

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου που επιβλήθηκε με 77-44 του Αστέρα Σίνδου και συνεχίζει αήττητο μετά από δύο αγώνες.

Παρά ένα..εκατό για το εφηβικό της GBA

Υστερα από εξαιρετική εμφάνιση οι έφηβοι της GBA επικράτησαν του Πήγασου με 99-42.

Ανετο «διπλό» για τον Μακεδονικό Λητής

Συνέχεια με νίκη για τον Μακεδονικό Λητής, που επικράτησε εύκολα στο γήπεδο της Πολίχνης επί της αδύναμης ομάδας των Μετεωριτών με 65-39.

Tα αποτελέσματα των εκλογών του Συνδέσμου Βετεράνων Θεσσαλονίκη και η συγκρότηση σε σώμα-Επανεξελέγη ο Πάρης Πετράς

ΨΗΦΙΣΑΝ       45
 ΕΓΚΥΡΑ            45
 ΑΚΥΡΑ,ΛΕΥΚΑ  0

Ευχαρίστησε την Καρδίτσα ο Ηρακλής

Η διοίκηση και η ομάδα του Ηρακλή με ανακοίνωσή τους, «ευχαριστούν παράγοντες και φιλάθλους της Καρδίτσας για την άριστη φιλοξενία, στον μεταξύ μας αγώνα. Τέτοιες συμπεριφορές εξυψώνουν το αθλητικό ιδεώδες, ιδίως σε τέτοιους συγκλονιστικούς αγώνες. Ευχαριστούμε, συγχαίρουμε και συνάμα επιφυλασσόμαστε για ανάλογη φιλοξενία στον μεταξύ μας αγώνα στον β’ γύρο του πρωταθλήματος.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων- ΕΚ Σταυρούπολη

Πρώτη ήττα για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ από τη μικτή ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από το παιχνίδι

Με σημαντικές ελλείψεις (Φίλιου, Λέξα, Πολυμένη, Θεοδώρου, Γενναίου), λόγω τραυματισμών, παρουσιάστηκε για άλλη μια φορά η ομάδα κορασίδων του ΠΑΟΚ  στον αγώνα με τη μικτή ΕΚΑΣΘ (ο οποίος δεν μετράει στη βαθμολογία) με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 43-59.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΒΑΟ-ΑΕ Πυλαίας

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων της Γ1 και Γ2 ανδρών και παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α1, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Εύκολο «διπλό» για την Αναγέννηση Φλόγα

Η πρώτη φορά που η Αναγέννηση Φλόγα ήταν πλήρης την οδήγησε σε εύκολη νίκη εκτός έδρας επί του Δαίδαλου Ανω Πόλης με 27-72.

Κεχαγιά: «Οσο πιο ψηλά γίνεται με τον Φάρο»

Ο Φάρος Κερατσινίου ξεκινά τη νέα αγωνιστική περίοδο, όντας στην Α1 Γυναικών. Οι νεοφώτιστες θα αντιμετωπίσουν τον Αθηναϊκό (15/10, 14:30) με τη Ζωή Κεχαγιά να μιλάει για το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς στη μεγάλη κατηγορία:

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι άνδρες της GBA-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα στην Θέρμη με τον Θερμαϊκό

Καλύτεροι στην επανάληψη οι άνδρες της GBA επικράτησαν στη Θέρμη του Θερμαϊκού με 67-74.