subito

2 Απρ 2017

Φωτορπορτάζ από τον αγώνα Στρατώνι-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Συνεχής ανανέωση

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δείτε όλα τα καλάθια και τις συνεντεύξεις μετά το τέλος του αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης για την Α2 γυναικών

Η συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τον ΑΟ Πολυγύρου για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Αρης-Παναθλητικός Goalbet για την Α1 γυναικών

Νίκη στον… πόντο για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών

Σε έναν αγώνα με τεράστιο ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο οι Ακαδημίες Πρωταθλητών επικράτησαν της ΔΕΗ εκτός έδρας με 71-72. Το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα.

«Διπλή» επιτυχία για την υποδομή του Φρυγανιώτη

Με νίκες συνέχισαν το μίνι αγοριών και οι παμπαίδες του Φρυγανιώτη. Αναλυτικά οι αγώνες:

Νταμπλ-σκορ και… τρία για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακά έκλεισε την σειρά των αγώνων της συγκεκριμένης φάσης το παιδικό τμήμα του ΠΑΟΚ επικρατώντας εύκολα της ομάδας της ΧΑΝΘ με 67-32. Η νικήτρια ομάδα στηρίχτηκε στην πολλή καλή της άμυνα που της έδωσε το δικαίωμα να είναι πολύ καλή και επιθετικά.

Πρόκριση για το παιδικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Στις 12 καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης, προκρίθηκαν οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς μετά την σημερινή τους επικράτηση με 59-51 επί του ICBS. Έτσι μετά τους έφηβους και οι παίδες κατάφεραν να προκριθούν στην ημιτελική φάση του θεσμού.

«Αλλωσε» και το Μπραχάμι ο Αθηναϊκός

Με το «διπλό» από τον Άγιο Δημήτριο έφυγε ο Αθηναϊκός, που κέρδισε με 82-69 τον τοπικό Κρόνο, έχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και «φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Παναθηναϊκός

Τη δυναμική της έδρας του εκμεταλλεύτηκε ο Παναθηναϊκός κι έκαμψε με 61-52 την αντίσταση του Πανιωνίου στο «Παύλος Γιαννακόπουλος», επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα ύστερα από αρνητικό σερί τριών ηττών.

Νέα «κατοστάρα» για τον Ολυμπιακό

Την απόλυτα νικηφόρα πορεία της στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών διεύρυνε η ομάδα του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν άνετα με 100-44της Τερψιθέας Γλυφάδας στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής και ενώ απομένουν πλέον δυο αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της σεζόν.

Νίκη πεντάδας για την Λευκάδα

Σπουδαία νίκη κόντρα σε έναν σπουδαίο αντίπαλο, πέτυχε η Νίκη Λευκάδας που επικράτησε ξανά του Πρωτέα Βούλας, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα, με 61-57.

Μεγάλο «διπλό» στον Αγιο Δημήτριο για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια για την αποφυγή των πλέι-άουτ πέτυχε ο ΠΑΟΚ που επικράτησε στον Αγιο Δημήτριο της Δάφνης με 60-67. Ο «Δικέφαλος» είχε προβάδισμα σχεδόν σε όλο το παιχνίδι και πρωταγωνίστριες τις τρεις ξένες του και την Λύμουρα.

«Διπλό» στο Αλεξάνδρειο για τον Παναθλητικό

Ο Παναθλητικός GOALBET  επιβλήθηκε στο Αλεξάνδρειο του Άρη με 64-77 και παρέμεινε εκτός ζώνης πλέι-άουτ. Η νικήτρια ομάδα έπαιξε κατά διαστήματα καταπληκτικό μπάσκετ και προηγήθηκε με νταμπλ σκορ στο τέλος του ημιχρόνου.

«Φόρτσαρε» στο τρίτο δεκάλεπτο η Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη μετά την δεύτερη περίοδο και ιδιαίτερα στην τρίτη, η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα του ΑΟ Σερρών που προσπάθησε στην πρώτη και την τελευταία.

Στην Α1 γυναικών και μαθηματικά ο Ολυμπαικός Βόλου-Φιέστα μετά το τέλος του αγώνα

«Φορτσάροντας» στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε με 71-53 τον Πιερικό Αρχέλαο και κατέκτησε και μαθηματικά το πρωτάθλημα της Α2 και την άνοδο στην Α1 γυναικών. Μετά το τέλος του αγώνα οι νικήτριες γιόρτασαν με τους φιλάθλους τους, που κατέκλυσαν το γήπεδο, την μεγάλη επιστροφή.

Τρίτη θέση για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα της Α2 κατέκτησαν οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς, μια αγωνιστική πριν την λήξη του, καθώς επικράτησαν με 36-47 στην Δράμα των Τιτάνων. Οι φιλοξενούμενοι ευχαριστούν την ομάδα της Δράμας για την άψογη φιλοξενία παρά την κρισιμότητα του αγώνα.

«Πέρασε» από την Ηλιούπολη η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερη από την αρχή του αγώνα η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε στην Ηλιούπολη επί του ΕΟ Σταυρούπολης με 34-43.

Χωρίς προβλήματα η ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και προηγούμενη ακόμη και με 25 πόντους διαφορά, στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε άνετα με 73-61 της Ασπίδας Ξάνθης.

Παρά τρία… εκατό για τις γυναίκες του Ηρακλή

Εντυπωσιακό το γυναικείο του Ηρακλή επικράτησε στα Γιάννινα του υποβιβασμένου ΠΑΣ με 52-97. Ο «Γηραιός» καθάρισε με το… καλημέρα τον αγώνα προηγούμενος με 52-97.

Τα τουρνουά μίνι αγοριών και κοριτσιών ξεχωρίζουν από τα σημερινά παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ που είναι τα εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες σε Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Α1, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Νίκη για το ανδρικό του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι άνδρες του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού, επικράτησαν με 76-71 του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων.

Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ για την Α2 γυναικών ζωντανά στις 12:00 από την Αθήνα

Κανένα πρόβλημα στην Δόξα Ασσήρου-Καλό μήνα από το μπλογκ

Φυσικά και δεν υπάρχει κανένα θέμα με την Δόξα Ασσήρου σε ότι αφορά το οικονομικό και έτσι συνεχίζει κανονικά στο πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών με μοναδικό στόχο την άνοδο. Το μπλογκ εύχεται σε όλους καλό μήνα…