7 Μαρ 2017

Ανετο πέρασμα από τον Λαγκαδά για τις νεάνιδες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Εχοντας σημαντική διαφορά από την πρώτη περίοδο οι νεάνιδες του Αχιλλέα Τριανδρίας επιβλήθηκαν στον Λαγκαδά του Ερμή με 28-71.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι νεάνιδες του Αρη

Παίρνοντας διαφορά 20 πόντων στην δεύτερη περίοδο, οι νεάνιδες του Αρη δεν είχαν πρόβλημα να επικρατήσουν τελικά με το ευρύ 66-31 του Παναθλητικού Πειραματικού.

Κόβουν πίτα την Κυριακή οι Ικαροι Σερρών

Οι Ίκαροι Σερρών, την Κυριακή 12 Μαρτίου και ώρα 11.00 στο ΔΑΚ Σερρών της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων θα πραγματοποιήσουν την ετήσια εορταστική εκδήλωση κοπής πίτας, παρουσία όλων των τμημάτων του συλλόγου και όπως κάθε χρονιά έτσι και φέτος θα έχει και κοινωνικό χαρακτήρα.

Νταμπλ-σκορ παρά… δύο για τις νεάνιδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Εντυπωσιακές οι νεάνιδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη, δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον ΕΟ Σταυρούπολης και επιβλήθηκαν με 90-46.

Κάλεσμα στους φιλάθλους από το ανδρικό του Ηρακλή

Από τον Ηρακλή πήραμε την κάτωθι ανακοίνωση:

«Η ομάδα μας δίνει κρίσιμο αγώνα ανόδου με τον Πανιώνιο το Σάββατο 11/03 στις 17:00 το απόγευμα στο Ιβανώφειο.

Σκορ μίνι σε αγώνα της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι ΑΣΚ Λαγυνών-Ελπίδες Ηλιούπολης

Σε ένα ματς κακής ποιότητας που θα ξεχαστεί γρήγορα, οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν εκτός έδρας του ΑΣΚ Λαγυνών με 18-34.

Νίκη του μίνι κοριτσιών του Αρη επί του ΠΑΟΚ

Το τμήμα μίνι κοριτσιών του Αρη ξεκίνησε με το δεξί το τουρνουά της ΕΚΑΣΘ καθώς επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΟΚ με 35-21.

Ευχαριστούν τους φιλάθλους τους οι γυναίκες του Ηρακλή

Ανακοίνωση εξέδωσε το τμήμα γυναικών του Ηρακλή για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Βόλου που αναφέρει τα εξής:

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-ΜΕΝΤ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εκτός έδρας επιτυχία για τους παμπαίδες του Φρυγανιώτη

Για το προπαιδικό τουρνουά της ΕΚΑΣΘ τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη επικράτησαν εκτός έδρας του ΠΣ Ευκαρπίας με 54-60.

Πρωτιά στον όμιλο για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη στους αγώνες δημοτικών σχολείων ανατολικής Θεσσαλονίκης

Την πρώτη θέση στον όμιλό τους, στους αγώνες δημοτικών σχολείων που διοργανώθηκαν από τη διεύθυνση Φυσικής Αγωγής και την οργανωτική επιτροπή σχολικών αγώνων ανατολικής Θεσσαλονίκης, στο κλειστό της Καλαμαριάς κατέκτησαν τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη.

Απίστευτες καταγγελίες από το Πέρα BC για τον αγώνα με την Προοδευτική Εκρηξη

Από το Πέρα BC πήραμε την κάτωθι ανακοίνωση:

«Χθες το βράδυ ζήσαμε την απόλυτη ντροπή για το ερασιτεχνικό μπάσκετ της Θεσσαλονίκης, στο γήπεδο της Κλεάνθους όπου διεξήχθη ο αγώνας Πέρα-Προοδευτική Εκρηξη. Δυστυχώς, αυτό που πλέον όλες οι ομάδες του ομίλου το έχουν ζήσει, ξανασυνέβη.

«Κεκλεισμένων των θυρών» αγώνας για την Β΄ Εθνική ανδρών-Αλλαγές ωρών έναρξης σε παιχνίδια Α2 και Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας ΓΣ Αμαρουσίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου για την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών (1ος Όμιλος), ο οποίος θα διεξαχθεί στις 12/03/2017, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ΄αριθ. 757/09-02-2017 Απόφαση της Ε.Ε. του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ..

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παγκορασίδων-Ποιες κλήθηκαν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παγκορασίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Πέμπτη 9 Μαρτίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτριες που έχουν κληθεί είναι οι:

Φιλικό με τη Νίκη Αμαρουσίου για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι θα αγωνιστούν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων θα δώσει φιλικό αγώνα, προπονητικού χαρακτήρα, με τη Νίκη Αμαρουσίου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 19.00 στο γήπεδο Κοκκινιάς Αμαρουσίου. Οι παίκτες που έχουν κληθεί και καλούνται να βρίσκονται στο γήπεδο στις 18.00, είναι οι:

Δικαιώνεται η Ελεάννα Χριστινάκη

Η Ελεάννα Χριστινάκη φαίνεται πως άφησε το… χάος πίσω της, αποχωρώντας από τους Φλόριντα Γκέιτορς, με τις εξελίξεις στο πρώην κολέγιο του Νικ Καλάθη να είναι ραγδαίες.

Ευχαριστήρια ανακοίνωση του Παναθλητικού Πειραματικού στους Ίκαρους Σερρών

Από τη διοίκηση του Παναθλητικού Πειραματικού Συκεών πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι ανακοίνωση:

Το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της για την Πέμπτη που είναι το εξής:

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση το παιχνίδι Αρίων Μενεμένης-Αποκάλυψη για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα παιχνίδια στα πρωταθλήματα νεανίδων και νέων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

Τιμήθηκε από τους Τιτάνες Παλαμά ο Μούμογλου

Στον Παλαμά βρέθηκε ο Αριστείδης Μούμογλου και τιμήθηκε από τους Τιτάνες, στο περιθώριο της εντός έδρας αναμέτρησής τους με τη Μελίκη.

Γιόρτασε τα 100 χρόνια του ο Αθηναϊκός-Δείτε το βίντεο

Παρά δύο… εκατό για το παιδικό του ICBS-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του ΠΚ Νεάπολης

Εντυπωσιακοί οι παίδες του ICBS επικράτησαν με 98-53 του ΠΚ Νεάπολης και εξασφάλισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Δείτε στιγμιότυπα και τα τελευταία λεπτά του αγώνα Ικαροι Σερρών-Παναθλητικός Πειραματικό για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Εγκαινίασαν την νέα έδρα τους με νίκη τα Ελληνικά Πετρέλαια

Μετά την ήττα του πρώτου γύρου τα ΕΛ.ΠΕ. μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με μοναδικό στόχο το ροζ φύλλο απέναντι στην ομάδα του ΣΔΟΕ. Με τρομερές αλληλοκαλυψεις σε άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να επικρατήσουν με το ευρύ 78-50.

Παραμένει κοντά στην κορυφή ο Μέγας Αλέξανδρος-Η βαθμολογία του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καλύτερος μετά το 24ο λεπτό, ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε με 68-60 της ΗΟΟΡ Φάληρο, σε εξ αναβολής αγώνα για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 5 πόντους στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου, όμως στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι.

«Πέρασαν» από το Ωραιόκαστρο τα Βασιλικά

Εχοντας μια αρκετά σημαντική διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο τα Βασιλικά επικράτησαν στο Ωραιόκαστρο με 58-69 του Κεραυνού και βελτίωσαν την βαθμολογική τους θέση.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΒΑΟ

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΒΑΟ επικράτησε στην Ηλιούπολη με 54-64 της ΕΚ Σταυρούπολη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στα πρώτα δύο δεκάλεπτα, αλλά στην συνέχεια ο «Βυζαντινός» πήρε διαφορά και την διατήρησε μέχρι το τέλος.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Μαχητές Δόξας Πεύκων-ΠΚ Νεάπολης

«Βόλτα» στην Καλαμαριά για τον Αστέρα Σίνδου

Εντυπωσιακός ο Αστέρας Σίνδου επικράτησε με 55-69 στην Καλαμαριά της Αρετσούς. Οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντική διαφορά (10-26) από την πρώτη περίοδο, «καθαρίζοντας» από την αρχή το παιχνίδι.