6 Μαρ 2017

Ανετο «διπλό» για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ με 64-80. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους τρεις στο τέλος της δεύτερης περιόδου, όμως στην τρίτη οι «ψαράδες» με εξαιρετική απόδοση σε άμυνα και επίθεση, πήραν σημαντική διαφορά που τους έδωσε την άνετη νίκη.

Νίκη στις λεπτομέρειες για την Μακαμπή

Μεγάλο παιχνίδι στο «Αλεξάνδρειο» με την Μακαμπή να επικρατεί στο τέλος με 74-67 του Αστέρα Πλαγιαρίου. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία για 37 λεπτά, στο τέλος όμως οι νικητές πήραν μια διαφορά 6-7 πόντων που τους έδωσε τη νίκη.

Πήρε το ντέρμπι ο Γαλαξίας

Μεγάλη επιτυχία για τον Γαλαξία που επικράτησε με 74-66 του ΔΑΣΩ και τον ανάγκασε να υποχωρήσει στην τρίτη θέση. Οι νικητές πήραν διαφορά δέκα πόντων στο 28ο λεπτό και μέχρι το τέλος του αγώνα ποτέ δεν έπεσε κάτω από τους έξι.

Στα «κυανόλευκα» το ντέρμπι της Τούμπας

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η ΜΕΝΤ επικράτησε στο ντέρμπι της Τούμπας με 64-68 της ΑΕΕ Τούμπας. Οι τυπικά γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 56-56 στις αρχές της τέταρτης περιόδου, όμως η «Ενωση» ξαναπροηγήθηκε με μικρή διαφορά που κράτησε μέχρι το τέλος.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Μαντουλίδης-ΠΚ Νεάπολης για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Σημαντικό «διπλό» για το παιδικό του Ερμή Λαγκαδά

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι το παιδικό του Ερμή Λαγκαδά επικράτησε εκτός έδρας του Αστέρα Πλαγιαρίου με 54-65 και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στους «24» της ΕΚΑΣΘ.

Δείτε τι είπαν η Μαίρη Καραβέλη και η Ηρώ Κουφογιάννη για το παιχνίδι της Τετάρτης των γυναικών του Αρη με την Τερψιθέα Γλυφάδας

Μικρό προβάδισμα πρόκρισης για τo παιδικό της ΑΕ Πυλαίας

Τα εύκολα δύσκολα έκανε το παιδικό της ΑΕ Πυλαίας, όπου απώλεσε μια διαφορά 19 πόντων που είχε στις αρχές του τέταρτου δεκάλεπτου, αλλά επικράτησε τελικά στα Κουφάλια με 63-72.

Φωτορπορτάζ από τη δεύτερη μέρα του τουρνουά προμίνι του Μακεδονικού

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των τμημάτων γυναικών του ΠΚ Νεάπολης στον Βόλο

Δείτε τα τελευταία λεπτά της μεγάλης νίκης του Έσπερου Πατρών επί της Δάφνης Δαφνίου για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Ρεκόρ για Τόσκα, Δριστέλα και Ριτζαλέου της ΜΕΝΤ

Με τους πόντους που πέτυχε χθες η Τόσκα της ΜΕΝΤ έφτασε τους 830 στην ιστορία της Α ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Θρήνος στον ΒΑΟ για τον Βαλάντη Χαριζόπουλο

Ένα νέο παιδί ηλικίας 22 ετών, ο Βαλάντης Χαριζόπουλος, αθλητής του ΒΑΟ, «έφυγε» από κοντά μας, χτυπημένο από την επάρατη νόσο.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τους αγώνες των μίνι αγοριών της GBA με την Ελπίδα Αμπελοκήπων και τον Ιωνικό

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση στις 8 Μαρτίου στις 16.30 στα βοηθητικά γήπεδα του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι:

Με το… δεξί οι παγκορασίδες της Future Stars

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι παγκορασίδες της Future Stars, που επικράτησαν με 56-32 στον Φοίνικα του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Νικηφόρα πρεμιέρα για το μίνι αγοριών της Δόξας Δρυμού

Στον αγώνα τουρνουά του τέταρτου ομίλου μίνι αγοριών της ΕΚΑΣΘ, που έγινε την Κυριακή  στο κλειστό γυμναστήριο Δρυμού, μεταξύ των ομάδων Δόξα Δρυμού - Ελληνικό Κολλέγιο, νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η Δόξα Δρυμού με 35-31.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-Ανατόλια για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Οι βαθμολογίες των τριών ομίλων της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ανετες επικρατήσεις για Ανατολή και Δύση στο τουρνουά διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2004 της ΕΚΑΣΘ

Το Σάββατο στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β΄, διεξήχθησαν οι αγώνες της τέταρτης αγωνιστικής του τουρνουά διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2004 με τα εξής αποτελέσματα:

Νίκη στην παράταση με σκορ… ΝΒΑ για το εφηβικό της Ακαδημίας Αστέρια

Στο πρώτο αγώνα της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, η ΑΚ Αστέρια επικράτησε στην παράταση εκτός έδρας της GBA με 100-103.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Ερμής Αγιάς-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων της δεύτερης φάσης των παίδων της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Πύργος Χαλάστρας-ΜΕΝΤ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Δείτε την συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Αίας Ευόσμου για την Β΄ Εθνική ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα παμπαίδων ΑΟ Μαλακοπής-GBA

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ερμής Αγιάς-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Φίλιππος Βέροιας-ΑΟ Αγρινίου για την Β΄ Εθνική ανδρών

Πρόκριση από σήμερα για το παιδικό του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Έκανε το… πρώτο βήμα το παιδικό του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού και μάλιστα μεγαλοπρεπέστατο αφού πέρασε σαν τον σίφουνα από τη Μίκρα επικρατώντας άνετα της Βεργίνας με 31-60 και εξασφαλίζει τη πρόκριση στην επομένη φάση του πρωταθλήματος.

«Φονέας των γιγάντων» ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη νίκη σημείωσε ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης επί των πρωτοπόρων στον όμιλο Ακαδημιών Πρωταθλητών Πεύκων στην παράταση με 67-63.

Με το… δεξί οι παγκορασίδες της Δόξας Δρυμού

Στον αγώνα τουρνουά του 3ου ομίλου παγκορασίδων της ΕΚΑΣΘ, που έγινε το Σάββατο στο κλειστό Γυμναστήριο Δρυμού, μεταξύ των ομάδων Δόξα Δρυμού – Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού, νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η Δόξα Δρυμού με 37-31.

Νικηφόρα πρεμιέρα για παγκορασίδες και παμπαίδες της Νέας Ραιδεστού

Με νίκες ξεκίνησαν οι παγκορασίδες και οι παμπαίδες της Νέας Ραιδεστού στην πρώτη αγωνιστική του τουρνουά της ΕΚΑΣΘ, έναντι του Θερμαικού Θέρμης και του Ναύαρχου Βότση αντίστοιχα. Αναλυτικά:

Βήμα πρόκρισης για το παιδικό της ΗΟΟΡ

Σημαντική επιτυχία για το παιδικό της HΟΟΡ καθώς επικράτησε του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με 55-42 για τον πρώτο αγώνα της δεύτερης φάσης. Η νικήτρια ομάδα είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και σταδιακά σε κάθε δεκάλεπτο ανέβαζε τη διαφορά για να φύγει τελικά με το +13 απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο που προέρχεται από τον πρώτο όμιλο. Όλα θα κριθούν στο δεύτερο παιχνίδι στο Ωραιόκαστρο την ερχόμενη Κυριακή.