16 Φεβ 2017

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι ΠΚ Νεάπολης-ΠΣ Ευκαρπίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Πέτυχε η αρθροσκόπηση στον Χάρη Γεωργιάδη του Φίλιππου Βέροιας

Σε επιτυχημένη αρθροσκόπηση για την αποκατάσταση του προβλήματος στο γόνατό του μετά τον τραυματισμό του στο ματς με τον Ερμή Αγιάς υποβλήθηκε σήμερα στον «Κυανού Σταυρό» ο αθλητής του Φίλιππου Βέροιας, Χάρης Γεωργιάδης. Ο χρόνος επιστροφής του στα γήπεδα υπολογίζεται σε 45 ημέρες.

Εύκολο «διπλό» για τους νέους του ΠΚ Νεάπολης

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσαν οι νέοι του ΠΚ Νεάπολης, σήμερα νωρίς το απόγευμα στην Τριανδρία, απέναντι στην ΑΕΕ Τούμπας με 58-76.

Αλλαγή εποχής στον Σύνδεσμο Διαιτητών Χαλκιδικής-Νέος πρόεδρος ο Φώτης Καρπούζης

Στην χτεσινή συνεδρίαση του ΔΣ, ο πρόεδρος του Συνδέσμου Διαιτητών Χαλκιδικής, Βενιαμίν Θωμόπουλος, ύστερα από πολυετή παρουσία στο Διοικητικό Συμβούλιο, δήλωσε την παραίτηση του.

Φωτορεπορτάζ από την κοπή πίτας των γυναικών του ΠΚ Νεάπολης

Ανετη επικράτηση για το παιδικό του Μακεδονικού

Το παιδικό τμήμα του Μακεδονικού σε άλλο ένα εξ’ αναβολής παιχνίδι χθες επικράτησε εύκολα εντός έδρας της Αναγέννησης Φλόγας με 61-44, δείχνοντας σημάδια αγωνιστικής βελτίωσης και πειθαρχίας τα οποία πηγάζουν από την πολύ καλή και προγραμματισμένη δουλεία που γίνεται στις προπονήσεις.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι ΑΕΕ Τούμπας-Αστέρας Σίνδου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση για τη Νίκη Λευκάδας-Δουβίτσας: «Με δύναμη και πάθος στην άμυνα»

Ταξίδι στην Αθήνα και αγώνα κόντρα στην Δάφνη Αγίου Δημητρίου έχει το πρόγραμμα της Νίκης Λευκάδας για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο. Η ομάδα από το νησί του Ιονίου θα αγωνιστεί κόντρα στα κορίτσια της νεοφώτιστης ομάδας την Κυριακή στις 13:45 στο Κλειστό της οδού Θεομήτορος στον Άγιο Δημήτριο.

Συλλυπητήρια από την ΕΚΑΣΘ στον Χρήστο Ταγαράκη

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΚΑΣΘ με ανακοίνωσή του,  εκφράζει τη βαθιά του θλίψη και την αμέριστη συμπαράσταση στον Χρήστο Ταγαράκη, προπονητή του ΣΑΕ Αστέρια, για τον αναπάντεχο θάνατο της κόρης του Ελένης.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1 και Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α1 και Α2 γυναικών, που είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Β΄ και Γ΄ Εθνική Ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών, που είναι:

Το Σάββατο η τρίτη αγωνιστική του τουρνουά διαμερισμάτων (με γεννημένους το 2004) της ΕΚΑΣΘ-Ποιοι κλήθηκαν, που και πότε

Το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017 στο γήπεδο Μικρας Β΄ διεξάγεται η τρίτη αγωνιστική του τουρνουά Διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ για αθλητές γεννημένους το 2004. Ετσι καλούνται οι παρακάτω αθλητές να βρίσκονται στο γήπεδο Μίκρας Β΄ στις 08:30 για τον αγώνα Βορράς-Κέντρο:

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου που είναι το εξής:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι στην A2 Ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α2 Ανδρών, που είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι του τελικού του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την  ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι του τελικού του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών που είναι:

«Αλλαξε χέρια» ο τίτλος του πρωταθλητή Λυκείων Ανατολικής Θεσσαλονίκης στα αγόρια-Το Ελληνικό Κολέγιο στην κορυφή για πρώτη φορά στην Ιστορία του-Επιβλήθηκε μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη με 53-49-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα και τα έξαλλα πανηγύρια των θριαμβευτών

Απίστευτη εξέλιξη είχε και ο τελικός των αγοριών για το πρωτάθλημα Λυκείων Ανατολικής Θεσσαλονίκης με το Ελληνικό Κολέγιο να επικρατεί με 53-49 των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη και να κατακτά τον τίτλο του πρωταθλητή για πρώτη φορά στην Ιστορία του.

Πρωταθλήτριες Ανατολικής Θεσσαλονίκης και φέτος τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου-Επικράτησαν στο μεγάλο τελικό μετά από παράταση του Αριστοτελείου με 49-52-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι, τα πανηγύρια και τις απονομές

Συγκλονιστικός ήταν ο μεγάλος τελικός του πρωταθλήματος Λυκείων Ανατολικής Θεσσαλονίκης, καθώς κρίθηκε στην παράταση, με τελικό νικητή την ομάδα του Ελληνικού Κολεγίου που επιβλήθηκε του Αριστοτελείου με 49-52.

Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη - Ελληνικό Κολέγιο για τον τελικό αγοριών του πρωταθλήματος Λυκείων Ανατολικής Θεσσαλονίκης σε μαγνητοσκόπηση από την Μίκρα

Ο αγώνας είναι προσφορά των εταιριών:

Αριστοτέλειο Κολέγιο-Ελληνικό Κολέγιο για τον τελικό κοριτσιών του πρωταθλήματος Λυκείων Ανατολικής Θεσσαλονίκης, σε μαγνητοσκόπηση από την Μίκρα

Η παράταση και οι απονομές:

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει  το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Ορφέας Νέου Σκοπού: «Συγχαρητήρια στον Μακεδονικό για το… ήθος του»

Ανακοίνωση εξέδωσε ο Ορφέας Νέου Σκοπού σχετικά με τα όσα έγιναν στο σημερινό παιχνίδι με τον Μακεδονικό στη Θεσσαλονίκη. Αναλυτικά το περιεχόμενο της ανακοίνωσης των «ασπρόμαυρων» έχει ως εξής:

Δείτε το φοβερό τρίποντο του Λέανδρου Βογιατζή στον αγώνα του Παναθλητικού-Πειραματικού στην Χαλκηδόνα

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Ναύαρχος Βότσης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα νέων ΒΑΟ-Παναθλητικός Πειραματικό

Πήρε το ντέρμπι η Δόξα Ασσήρου

Νέα νίκη για την Δόξα Ασσήρου στο εκτός έδρας γειτονικό ντέρμπι κόντρα στο Μελισσοχωρι με 53-71. Η Δόξα αγωνίστηκε χωρίς Μουτσιαρά και Ζουναρόπουλο λόγω τραυματισμών και σαν να μην έφτανε αυτό έχασε και τον Πεφτίτση στο ημίχρονο.

Ογδοη σκόρερ στην ιστορία της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών η Παυλίδου-Τα 200 τρίποντα έφθασε η Καμπίτση-Ξεπέρασε τους 1100 πόντους η Ριτζαλέου

Νέα ρεκόρ σημειώθηκαν μετά την σημερινή αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Πιο συγκεκριμένα η η Καλίνα Παυλίδου είναι πλέον όγδοη σκόρερ στην ιστορία της κατηγορίας με 1081 ποντους, καθώς ξεπέρασε την Παστουρματζή και κυνηγά την Ακσεχερογλου που έχει 1088.

Δίκαια επικράτηση για τους νέους της Αρετσούς

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή οι νέοι της Αρετσούς επικράτησαν δίκαια του Ανατόλια με 86-71.

Συλλυπητήρια του ΠΑΟΚ στην Κατωπόδη

Ο ΑΣ ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με ανακοίνωσή τους εκφράζουν τα θερμά τους συλλυπητήρια στην αρχηγό της ομάδας Εύα Κατωπόδη και στην οικογένειά της, για τον χαμό του αγαπημένου της παππού.

Δίκαια επικράτηση για τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Εχοντας από τα πρώτα λεπτά το προβάδισμα στο σκορ, ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε στον Φρυγανιώτη με 36-52.

«Σοβαρεύτηκε» μετά την δεύτερη περίοδο ο Ζέφυρος

«Παίρνοντας κεφάλι» στο σκορ μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, το οποίο διεύρυνε στο τρίτο, ο Ζέφυρος επικράτησε με 43-29 του Αριστοτέλη Σταυρού.

«Καθάρισε» στο τέλος ο ΠΣ Ευκαρπίας

Με σερί 18-0 στην τελευταία περίοδο ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε στη Νεάπολη του ΠΚ με 38-64. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Ντάμπλ-σκορ και… ένα για τους Αμπελόκηπους Μενεμένης

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι Αμπελόκηποι Μενεμένης επικράτησαν στην έδρα τους με 45-22 του Χορτιάτη.

Ευκολο «πέρασμα» από την Χαλάστρα για τον Ναύαρχο Βότση

Εχοντας σημαντική διαφορά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε άνετα στην Χαλάστρα του Πύργου με 39-59.

«Φόρτσαρε» μετά την δεύτερη περίοδο η ΜΕΝΤ

Παίρνοντας σημαντική διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και ιδιαίτερα στο τρίτο, η ΜΕΝΤ επικράτησε στην έδρα της, του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη και παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Μεγάλο «μπαμ» επί του ΔΑΣΩ από τους άνδρες του Αστέρα Πλαγιαρίου-Η βαθμολογία της Α΄ κατηγορίας

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 13η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε στην έδρα του, του πρωτοπόρου ΔΑΣΩ με 83-80. Οι νικητές ήταν εξαιρετικοί, απέναντι στην ομάδα του Ωραιοκάστρου που αγωνίστηκε με έξι παίκτες και δεν ήταν αυτοί που έπρεπε.