13 Φεβ 2017

«Πέρασε» από την Ηλιούπολη η ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στην Ηλιούπολη της ΕΚ Σταυρούπολη με 49-61. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους πέντε στο τέλος της τρίτης περιόδου αλλά οι νικητές ξέφυγαν και πάλι στο σκορ. Οι παίκτες των φιλοξενούμενων αφιερώνουν τη νίκη στον Τσινόπουλο που χτύπησε στο 32ο λεπτό στον ώμο.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Δόξα Δρυμού-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σε εξ αναβολής αγώνα για τον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, η Δόξα Δρυμού ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο,  επικράτησε με 66-41 του Ελλάνιου Δία και βρέθηκε μόνη στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

«Καθαρό διπλό» της ΜΕΝΤ στο «Αλεξάνδρειο»

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες η ΜΕΝΤ επικράτησε εκτός έδρας της Μακαμπή με 69-80. Η ομάδα της Τούμπας ήταν μπροστά στο σκορ από τα πρώτα λεπτά και έφθασε απόλυτα δίκαια στην σημαντική νίκη.

«Πέρασε» από την Τούμπα ο Αστέρας Σίνδου

Εχοντας προβάδισμα με μικρή διαφορά από τα πρώτα λεπτά ο Αστέρας Σίνδου επικράτησε με 58-66 στη ΜΕΝΤ της ΑΕΕ Τούμπας. Οι νικητές είχαν πρωταγωνιστές τους Μωϋσιάδη και Χρήστου που πέτυχαν 25 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Νίκη επί του πρωτοπόρου ΔΑΣΩ για την Μηχανιώνα

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στην Μηχανιώνα με τον Ποσειδώνα να επικρατεί του ΔΑΣΩ με 78-73. Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με σημαντική διαφορά, όμως στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του ΔΑΣΩ ισορρόπησαν και πέρασαν με δύο πόντους στις αρχές της τελευταίας. Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι μέχρι τα τελευταία λεπτά όταν οι γηπεδούχοι πήραν μια μικρή διαφορά που την διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πέρασαν από τον Δρυμό οι παίδες του ICBS

Στον τελευταίο αγώνα του παιδικού πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της ΕΚΑΣΘ, που έγινε την Κυριακή στο Κλειστό Γυμναστήριο Δρυμού, μεταξύ των ομάδων Δόξα Δρυμού - ICBS, νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε το ICBS με σκορ 50-64.

Η υποδομή των γυναικών του ΠΚ Νεάπολης στο Αρης-Παναθηναϊκός-Φωτορεπορτάζ

Την Κυριακή το μεσημέρι μια χαρούμενη και αθλητική παρέα από το ΠΚ Νεάπολης βρέθηκε στο Παλέ ντε σπορ για να παρακολουθήσει τον αγώνα της Α1 γυναικών Άρης-Παναθηναϊκός.

Ο Παναθλητικός Πειραματικό ευχαριστεί την Χαλκηδόνα για την φιλοξενία

Η διοίκηση του Παναθλητικού Πειραματικού με ανακοίνωσή της «ευχαριστεί τη διοίκηση του ΓΑΣ Χαλκηδόνας για την άψογη φιλοξενία στο χθεσινό μεταξύ τους κρίσιμο παιχνίδι. Της εύχεται κάθε επιτυχία και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα».

Κλιμάκιο Βορρά Εθνικής Εφήβων-Φιλικό με τον ΒΑΟ

Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, ανακοινώνεται ότι την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου και ώρα 20:30 θα πραγματοποιηθεί φιλικό παιχνίδι με την ομάδα του ΒΑΟ στο κλειστό γυμναστήριο του ΒΑΟ. Γι’ αυτό καλούνται να δώσουν το παρών οι παρακάτω αθλητές:

Η...παρακάμερα του αγώνα Αρης-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Αγώνας ζωής, δύναμη ζωής μεταξύ ΟΚΑΝΑ και ΑΓΕ Πιερίας την Τετάρτη

Ένας διαφορετικός αγώνας μπάσκετ στον οποίο δεν θα υπάρχουν νικητές και ηττημένοι θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου, στις 11.30 το πρωί στο κλειστό γήπεδο της Χ.Α.Ν.Θ.

Δείτε το Slam Dunk του Κασούρα στον αγώνα του Παναθλητικού Πειραματικού στην Χαλκηδόνα

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί η ΕΔΗΛ

Μια ακόμη νίκη για την ΕΔΗΛ που επικράτησε εκτός έδρας του ΠΟΞ με 36-67 και συνεχίζει το σερί της (15-1). Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν χάσει το προβάδισμα  σε κανένα σημείο του αγώνα.

Διαμαρτύρεται για την διαιτησία του αγώνα με το Ανατόλια ο ΚΣ Γέφυρας-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Από τον ΚΣ Γέφυρας πήραμε την παρακάτω ανακοίνωση για τον αγώνα με το Ανατόλια:

Συνέντευξη Τύπου την Παρασκευή για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών

Η αντίστροφη μέτρηση για τον 42ο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών έχει αρχίσει. Το τζάμπολ στην αναμέτρηση Παναθηναϊκός-Άρης θα γίνει το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου (5μ.μ., Novasports).

Οι κορυφαίες των αριθμών στην Α1 Γυναικών

Μακ Κένζι, Σκρμπα, Χατζηνικολάου, Αυτζή και Τσέσλεκ και Κάμπελ είναι οι αθλήτριες που ηγούνται βασικών στατιστικών κατηγοριών, μετά τη 14η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του πέμπτου ομίλου παίδων της ΕΚΑΣΘ

Οι κορυφαίοι των αριθμών στην Α2 Ανδρών

Κυρίτσης, Μαχαίρας, Νίκου, Καρύδας και Θορστέινσον είναι η πεντάδα των κορυφαίων της στατιστικής μετά και το τέλος της 17ης αγωνιστικής.

Τι έγινε στην δεύτερη αγωνιστική του τουρνουά διαμερισμάτων (γεννημένοι το 2004) της ΕΚΑΣΘ-Νίκες για Ανατολή και Κέντρο-Φωτορεπορτάζ

Το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017 στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β΄ διεξήχθησαν οι αγώνες της δεύτερης αγωνιστικής του τουρνουά διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2004 με τα εξής αποτελέσματα:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Αρης-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Την Τετάρτη η κλήρωση της τέταρτης και πέμπτης φάσης των εφήβων της ΕΚΑΣΘ-Ποια σωματεία θα παραβρεθούν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι εκπρόσωποι των παρακάτω σωματείων, όπως προσέλθουν στα γραφεία της Ένωσης την Τετάρτη 15/02/2017 και ώρα 17:30 για την κλήρωση της τέταρτης και πέμπτης φάσης  των  έφηβων:

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από την κερκίδα του κλειστού της Γέφυρας στον αγώνα με το Ανατόλια

Δίκαια επικράτηση για τον Χορτιάτη

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή ο Χορτιάτης επικράτησε εκτός έδρας του Θερμαϊκού με 70-85.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του πρώτου ομίλου εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Συνεχίζει το σερί νικών ο ΠΑΟΔ

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΔ με 68-54 απέναντι στη σοβαρή ομάδα της Αγχιάλου διατηρώντας τον στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Βασιλόπιτα ανά τμήμα στους Champions Πανοράματος-Ποιοι κέρδισαν τα δώρα-Φωτορεπορτάζ

Σε μια ξεχωριστή εκδήλωση φέτος κάθε τμήμα των Champions Πανοράματος έκοψε ξεχωριστά την βασιλόπιτα του ενώ μετά πραγματοποιήθηκαν κανονικά οι προπονήσεις.